Zaloguj się, aby obserwować  
kondziknie

Naczepa Siodłowa do Ciągnika

Polecane posty

kondziknie    0

Cześć

chcę kupić Fendta 716 Vario do transportu i myślałem, że zamiast dwóch przyczep kupiłbym mu naczepę do ciągnika siodłowego i wózek, żeby można było ją wpinać do ciągnika i mam pytanie a mianowicie czy można ciągać taki zestaw po drogach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukiteam    1

Jak będziesz miał zarejestrowane i opłacone to można . To jest dobre rozwiązanie na krótkich dystansach . Odpadają Ci opłaty i nie obowiązuje czas pracy kierowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziknie    0

no tak a ciągnikiem pogonisz 50 km/h a to nie wiele mniej jak ciężarówką i dużo mniej paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

www.tractorfan.nl/picture/422680/

www.tractorfan.nl/picture/512188/

 

Taki zestaw mozna ciagac po drogach . Jednak licz sie z tym ze musisz miec naczepe i wozek zarejestrowany


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

50 km/h z pełną naczepą ciekawe. Czy mniej spali na 100 km od ciężarówki to tez nie wiem. Każdy oczywiście musi sobie sam policzyć czy to się opłaca. Mysle, że bardziej gdy trasy są dość krótkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ciężarówka spali około 30-35 litrów na 100 km głowę dam uciąć sobie że ciągnik spali więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziknie    0

ale w grę wchodzą głównie trasy max 30 km

a kupować ciężarówkę i ją opłacać aby po używać jej 2 tygodnie w roku to troche bez sensu

a ciągnik zawsze można inaczej wykorzystać w wolnym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jeśli masz gosp możesz go wykorzystać jeśli nie będzie sobie stał. Większe są możliwości dodatkowego zarobku tirem w ciągu roku niż ciągnikiem to raz. Jeśli na 2 tygodnie to może lepiej coś wynająć a kase inaczej zainwestować niż mrozić w drogich zabawkach potrzebnych 2 tygodnie w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziknie    0

ale dzisiaj za transport się cenią a jak masz swój sprzęt to jedziesz kiedy ci pasuje a z resztą Fendt dużo paliwa nie pali i jest dość szybki

i z pola bez problemu wyjedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziknie    0

no tak my tu gadu gadu a teraz najważniejsza kwestia a mianowicie, czy Fendt 716 poradzi sobie z naczepą załadowaną owocami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

zalezy od masy. Moj nh sobie bardzo dobrze radzi z naczepa 30 m3. Z fendtem bylo by ciekawie.


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

jeśli jesteś rolnikiem to kup ciężarówkę i czas pracy do 100km cię nie obchodzi

u nas w firmie chodzą ciężarówki i ciągniki, jeszcze się nie zdażyło aby ciągnik miał mniejsze spalanie niż ciężarówka na małych dystansach 30-40km

ten fendt ma 150km znamionowej to sobie możesz pomażyć o utrzymaniu 50km/h (mowa o v max).jjak będziesz miał średnią 30-35 km/h to się będziesz cieszył ciężarówką ok 10km/h więcej będzie miała


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

@bushmaster: możesz rozwinąć swoją wypowiedź ewentualnie podeprzeć się jakimś paragrafem że tacho jest niepotrzebne na trasach do 100km? nie to żebym się czepiał, ale wprost nie chce mi się wierzyć że państwo daje takie upusty w biurokracji.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Jeśli chodzi o zarobki to wieksze mozliwosci ma ciagnikiem , tylko juz zalezy od tego jaki sprzet bedzie posiadał. Dzis bym wam nie odpisywal takie jest zainteresowanie uslugami jesli chodzi o moj sprzet. Jednak ciangiki zakupione na PROW i uslugi mam na 5 lat z głowy. Jakiej mocy sa ciagniki pracujace w firmie i z jakimi naczepami jezdza ?. Fendt ma taka wade ze moc max to w modelu np. 716 ,160km . Inne marki maja wiecej mocy dodatkowej co w transporcie przeklada sie na lepsze osiagi. W holandi jest popularna praca uslugowa , ciagniki pracujace w transporcie to codziennosc.

  • Like 1

tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zarobić może ciągnikiem fakt. Ale pod warunkiem, że ma do niego jakieś narzędzia. Inaczej wydatki na sprzęt to następne dziesiątki tysięcy zł. Polska to nie holandia. Przynajmniej w mojej okolicy jest tyle ciężaróek, że na takie dystansy znajdziesz co chcesz. Mojm zdaniem 160 KM na jakieś 30 ton to za mało. Ciągnik będzie wysilony dolicz do tego koszty eksploatacyjne i w rezulatcie nie wiem czy tak tanio wyjdzie. Dodatkowo wolną sume możesz sobie zainwestować w coś innego.

Też o tym słyszałem, że do 100 km tacho nie potrzeba. Korzystaja na tym właściciele busów przerobionych na autobusy. Nie muszą jechać 70/km/h jeśli długosć całej lini jest mniejsza niż 100 km. Jednak przepisów dokładnych nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

@ahme999 mówisz masz, jest nowekla z 2007 rozszeżająca do 100km ale nie mam niej na tym kompie, jak będę wieczorem w domu to Ci to zaktualizuje

 

w art. 29 ustawy z 16 kwietnia 2004 r. o czasie pracy kierowców (DzU z 2004 r. nr 92, poz. 879).

Urządzeń rejestrujących nie trzeba instalować zwłaszcza w:

  • pojazdach przeznaczonych do przewozu rzeczy, gdy dozwolona maksymalna masa pojazdu, łącznie z przyczepami i naczepami, nie przekracza 3,5 tony,
  • pojazdach przeznaczonych do przewozu osób, które ze względu na typ konstrukcyjny i wyposażenie nadają się do przewozu nie więcej niż dziewięciu osób łącznie z kierowcą i są do tego przeznaczone,
  • pojazdach używanych do niehandlowych przewozów towarów w celach prywatnych,
  • pojazdach, których maksymalna dopuszczalna prędkość nie przekracza 30 km/h,
  • pojazdach przeznaczonych do przewozu osób wykonywanego w ramach usług regularnych, których droga przebiegu przekracza 50 km,
  • wyspecjalizowanych pojazdach pomocy technicznej,
  • pojazdach służących do nauki prowadzenia pojazdu, mającej na celu uzyskanie prawa jazdy
  • pojazdach używanych jako sklepy.

Rolnicy zazwyczaj również nie muszą instalować tachografu. Zwolnienia dotyczą jednak tylko:

  • ciągników używanych wyłącznie do prac rolniczych i leśnych,
  • pojazdów używanych do przewozu żywych zwierząt w gospodarstwach rolnych na miejscowy rynek i odwrotnie lub z rynku do miejscowych rzeźni,
  • pojazdów używanych do odbioru mleka w gospodarstwach rolnych lub odwożących do tych gospodarstw pojemniki na mleko bądź produkty mleczne przeznaczone do karmienia bydła,
  • pojazdów używanych do przewozu odpadów zwierzęcych lub szkieletów zwierzęcych, nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi,
  • pojazdów używanych przez przedsiębiorstwa rolnicze, ogrodnicze, leśne lub rybackie do przewozu rzeczy w promieniu 50 km od miejsca normalnej bazy pojazdu

  • Like 1

koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Pomyliło mi się 50 km z 100 km. Ale o tym własnie słyszałem. Nie wiem co i komu wozisz bo ewentualnie jeszcze podpiąć się można pod to

"pojazdach używanych do niehandlowych przewozów towarów w celach prywatnych",

przyjmijmy, że w ciągu 12 dni zrobisz 12 kursów po 60 km każdy. da to liczbę 720 km x 4 zł za 1 km to wyjdzie 2880. Fendtem 30 km w jedną stronę będziesz się wlukł godzinę. spalisz 30 litrów on tak mniej więcej. Policz sobie koszty i uzyskasz odpowiedź. Czy opłaca się kupować co kolwiek. Nawet gdyby tych kursów było nie 12 a 24. Do takiego transportu to max zestaw za 50 tys a nie za 200. No chyba, że ktoś ma fantazje i pienniądze a ekonomia nie gra roli.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Ciagnik w transporcie zdał by egzamin , tylko jedno ale , na dlugie trasu nadaja sie tylko jcb fastrac ktory moze osiagnac ok. 90km/h , Ciagnik na standardowej przekladni zblokowanej do 40 nada sie tylko przy pracach na budowie z przyczepa skorupowa ktora pomiesci mniej masy obj niz standardowa. Jednak dla mnie to jest zabawa na marne, chcesz ciagnikiem zarabiac to rob to na polu , nie na drogach


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

ale plony jakoś trzeba z pola dowieźć-dobrze jeśli są to żniwa, suche żniwa i dobre wjazdy na pole że łódka tam wjedzie i wyjedzie, ale trochę mniej sprzyjające warunki i już potrzebna lina, ew. wóz przeładowczy. ponadto w żniwa musisz mieć transport na każde gwizdnięcie i gwarancję że jeśli zechce ci się kosić 24/dobę to wąskim gardłem nie będzie czas pracy kierowcy, czy telefon od spedytora że trafił mu się lepiej płatny kurs i dziękuje ci za współpracę. Bo jeśli chodzi o kursy wahadłowe typu magazyn-młyn/punkt skupu to ganianie ciągnikiem za groma się nie opłaci nawet nie tyle ze względu na spalanie co na ścieranie opon :) wtedy lepiej nająć auto i niech na spokojnie wozi.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem czy założyciel tematu ma cokolwiek wspólnego z rolnictwem i zniwami. Nie zdradził co chce tym wozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziknie    0

Z rolnictwem tak, ze żniwami niekoniecznie. Uprawiam aronię i mam zamiar wozić tym Fendtem skrzyniopalety z owocami. Skład waży gdzieś ok 24 tony. On miałby przyjść za zetora proximę 65. Fakt faktem on ciągnął 7 ton owoców i normalnie ganiał 40 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27
Napisano (edytowany)

Ciagnik w transporcie zdał by egzamin , tylko jedno ale , na dlugie trasu nadaja sie tylko jcb fastrac ktory moze osiagnac ok. 90km/h ,

nie wiem co ty bierzesz ale poleś mi swojego aptekarza? :D To zdaje się ty pisałeś o tej teorii dziejowej że JD 8000 się nie nadaje bo ma za nisko osadzoną skrzynię biegów :blink: :wacko: :lol:

Jeszcze się nie spotkałem aby jcb miał skrzynkę 90 km/h. 80 były to wiem bo był taki w robocie jednak mosty nie wytrzymywały jak kierowcy nawet na pusto dawali po niemczech Vmax, 70km/h można kupić w Polsce ale jest to max jakie oferuje jcb. Podobno są wariaci którzy tam zwiększają Vmax ale jest to bezcelowe i za drogie rozwiązanie

 

hubertus nic ci się nie pomyliło było 50 ale zostało rozszeżone na 100km

ahme999 aktualizacja

Do wymahań rozporządzenia 561/2006 nie muszą się stosować kierowcy pojazdów:

- używane lub wynajmowane bez kierowców przez firmy rolnicze, ogrodnicze, leśne, gospodarstwa rolne lub rybackie do przewozu rzeczy w ramach własnej działalności gospodarczej w promieniu do 100km od bazy przedsiębiorstwa

 

 

reszty mi się pisać nie chce bo jest tego sporo a rolnikom się to nie przydaje, jak ktoś chce doczytać nr rozporządzenia ma

Edytowano przez bushmaster
  • Like 1

koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Jesli słyszałes o odblokowywaniu jcb to powinienes wiedziec ze starsze wersje byly odblokowywane wlasnie do ok 85-86 tylko juz zaokrągliłem do 90 . Jesli chodzi o serie 8030 Jest prawda , przekladnia powershift (niewiem jak jd ja nazywa) ma czesc przekladni nizej niz na przekladni auto powr . Jeśli żle pisze to mi powiedz , Udowodnij ze masz racje .


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj