Zaloguj się, aby obserwować  
krzychrol

Zakup używanego ciągnika a zwrot Vatu

Polecane posty

krzychrol    171

Witam w czerwcu przejmuję gospodarstwo po rodzicach i planuje przejść na Vat i chciałem sie dowiedzieć czy przy zakupie używanego ciagnika na fakture Vat mogę sobie odliczyć ten podatek ? Przepraszam że zakładam nowy temat ale nigdzie nie znalazłem nic podobnego :/ Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

po przejsciu na vat mozesz odliczyc sobie podatek . Jednak kupujac go u handlarza badz rolnika musisz zapłacic całą stawke , podobnie przy zakupie czesci . Jedynie w krajach EU rolnik bedacy na vat moze placic sumy netto


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
Napisano (edytowany)

To znaczy że ja ten podatek odzyskam tak ale narpiew musze go zapłacić osobie od której kupuję ?

Edytowano przez krzychrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Tak jak mówisz . Troche szkoda ze nie jest jak w niemczech . ale jakos arimr musi zarobic na przetrzymaniu naszej kasy na koncie


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
Napisano (edytowany)

Ale to przecież nie ARiMR trzyma kasę (VAT) tylko skarb państwa (urzędy skarbowe). Zwrot VAT-u rolnikowi odbywa się na takich samych zasadach jak przedsiębiorcom. Nie widzę opcji, żeby sprzedawcy mieli sprzedawać rolnikom po cenie netto, bo w wielu przypadkach musieli by sprzedawać taniej niż sami kupili i to oni musieli by występować o zwrot podatku.

 

Sprzedawcy zawsze płaci się kwotę brutto z faktury.

 

Wracając do tematu to jeżeli z jakiegokolwiek powodu masz nadpłacony podatek VAT w urzędzie skarbowym to możesz wystąpić o zwrot. Nie ważne czy kupujesz maszyny czy paliwo lub inne środki produkcji.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

To znaczy że ja ten podatek odzyskam tak ale narpiew musze go zapłacić osobie od której kupuję ?

 

Musisz wykazać się fakturą


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj