bialy2005

Problem z owijarka- nie obraca beli

Polecane posty

bialy2005    581

Koledzy jak rozwiazac problem poslizgu walców owijarki. czasmi jest oki ale jak tylko belke troszke zdeformowana jakis upadek czy cos przy transporcie to jest koszmar stoi dosłownei w miejscu lub obraca sie o kilka cen na obrót :( folia droga a ta cholera mi ja zuzywa nadmiernie. czy mozna do telki dokupic pasy jak sa w innych nowszych konstrukcjach. Dodam ze belki sa owiniete siatka, zrobione konkretnym zestawem ( zajrzyjcie do galerii) jak walce juz złabia belki owinietej folia to idzie w miare oki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzywacz12    12

a łańcuchy na wałkach masz dobrze naciągnięte? Bo u mnie w Sokółce belka sie nie obraca jak są łańcuchy luźne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ale bele sa dobrze zbite anie jakies kapcie tak? jezeli belki są ok to z łańcuchem coś nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jest jedna przyczyna :P za szybko jeździsz podczas zwijania bel, włącz eko-wałek, zmniejsz prędkość a problem minie :) Przerabiałem to rok temu, bele stały w miejscu trzeba było je ręcznie popychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiloo    6

U mnie też się to zdarzało gdy bele były robione ze zbyt suchego materiału..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

łancuchy od napedy walców sa oryginały jeszcze a tam nie ma naciagu. Zawsze prasowąłem taka predkoscia i robie na eko prsuje predkosciami miedzy 10-6km/h przy dobijaniu :) I było oki chyba ze jakas nie dorobiona belka była to wiadomo :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Z tego co pamietam Tekla ma tylko po 3 "krawedzie" przesuwajace bele na jednym walcu i belka sie slizga. Przez dwa lata sie tak meczylem a robie belki 120x150 i kazda trzeba bylo pchac czy to kapec czy ladna rowna belka. Ostatnio uzywam owijarki uni i tam jeden walec ma po 6 "krawedzi", ktore obracaja belke i od tamtej pory problem znikl. Najepiej kolego dospawac trzeba gladkiego drutu badz cienkiego kontownika tak jak kolega wczesniej doradzal. Pozdrawiam


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

dzis ta łajza dobrze owijała u klienta :) i wes tu badz mądry :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mobilek    1

A jakiej siatki używasz? Może to też być wina siatki, w tym roku używam CNH NetWrap, i przy słabej beli tez mi nie chcę owijać a rok temy w JD CoverEdge wszło wszystko nawet taka bele co była na 2% owinięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

uzywamy tej samej siatki tama cover net czy tam cnh netwrap i tez mi sie wydaje ze to wina siatki bo kiedys robił Jlub TAma ta biało-czarna i ona jest duzo bardziej zaczepna szorstka.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mobilek    1

Siatka bardzo łądnie kryje, a jak z wytrzymałością? bo u mnie przy 3 obrotach jeszcze strzela i muszę owijać aż 4 razy gdzie wcześniej owijałem 2 razy <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

doklałdnie bardzo ądnie kryje ale z ta wytrzymałoscia to jest cienko. W sianokiszonce daje rade na 2,5 obrotu ustawiona czyli relnie na beli jakies 2,25. Ale w słomie czy siano to koszmar nie ma co sie oszukiwac 3 razy to czasem mało i strzela srodkiem przy zgniocie na 80%


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mobilek    1

Czyli jedyne sensowne wyjście to powrót do siateki Tama Marathon i jej pochodnych, a gdzie w Lubelskim można nabyć siatkę Tamy, bo Jd w gravicie za 550zl, claas w Roltexie za 510zl, i podono w Rolmaxie mają bo o firme z Niedziwicy nie będę się wypowiadał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

nom te wszystkie lokalne sklepo hurtownie maja tylko tanie siatki czyli zwykłe covernety itp. a maraton to juz cena nie dla przecietnego zjadacza lub nie wie co to za towar.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mobilek    1

Tama Martahon 2800 "jest" w Agrikoli, ale muszą min jedną paletę kupić aby była cena fakt kosmiczna bo 600zl wiec lepiej dodac 50zl i jest CoverEdge ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

u mnie tez nie jest tak non stop ale nie idzie jak powinno.

 

Co zrobic zeby mocnij naciagnac folie ? bo albo mój napinacz sie zuzywa i juz nie da sie mocnij naciagnac albo moja owijarka wolniej obraca bele :) Dorabiałem jakies podkładki z tuleji foli ale to juz nic nie daje nakretka jest dokrecona do samego konca ile sie da i wraz zakłady foli wychodza i to spore.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Nie wiem czy już się uporałeś z tym problemem zatrzymywania się beli na owijarce, ale ostatnio znajomy podsunął mi ciekawy pomysł...Polecił owinąć walce folią którą się owija bele, tylko trzeba to tak zrobić, żeby podczas obrotu bela naciągała folię, bo jeśli nawiniemy odwrotnie to folia się pościąga, pomarszczy i po pewnym czasie zleci z walca... U mnie też kilka beli się zatrzymało.. ale jak na razie nie owijałem tych walców... A najlepszym rozwiązaniem są pasy na walce, ale nie wiem jaki jest ich koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
888adam888    0

witam mam do was pytanie dlaczego komputerek w owijarce Sipma Tekla nie dział nie liczy okrążeń i dlaczego tak sie dzieje ( pisze tylko 0 i nie liczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

uszkodzony kabel, źle wyregulowany odstęp pomiędzy czujnikiem i magnesem, albo uszkodzony czujnik, ale w nim nie ma się raczej co zepsuć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez THE-kiler
      Witam kupiłem zdekompletowaną owijarkę samozaładowczą Ariadna poszukuję do niej  sterownika . Widziałem na Olx iż ktoś miał na sprzedaż z okolic Podlaskiego, Kobylin-Borzymy (przepraszam jeśli źle napisałem miejscowość lecz wieczorem natrafiłem na ogłoszenie a rano już go nie było) Byłbym bardzo wdzięczny 
    • Przez Jamalek
      Panowie, 
      Proszę o podpowiedź kupiłem owijarka sipme, ma urwany wtyk do licznika owinieć, ktoś pociągnął i urwał. Podpowie ktoś jaki idzie wtyk do tego komputerka ? Mam model jak zdjęciu magnes, przewód z czujnikiem jest brakuje tylko wtyk. 


    • Przez 6441Marcin6441
      Co sądzicie o zamontowaniu układu automatyki do owijarki bel?
      Urządzenie sterowane pilotem:
       
      -automatyczne zatrzymanie owijarki po osiągnięciu zaprogramowanej liczby obrotów:
      -ustawianie w pozycji do rozładunku
      -ustawianie w pozycji do załadunku
      -rozpoczęcie cyklu po wysłaniu sygnału z pilota sterujacego
    • Przez przemekk800i
      witam
      stoję przed zakupem owijaki. nie wiem która bedzie lepsza do owinięcia w jednym roku jest około 600 bel unia ma owijanie na dwie folie i 3 wałki do obracania bel za to maja ma pasy. nie wiem która będzie lepsza i trwalsza .  dodam ze w tym roku miałem do czynienia z owijarka na linki i z bocznym załadunkiem wszystko ok ale to nie jest to
      proszę o poradę.
      pozdrawiam 
    • Przez piootr
      Mam zamiar kupić owijarke z sipmy na folie 50 i 75 cm , urzytkuje ktoś taką maszyne albo jakąś inną owijającą folią 75 cm jak się coś takiego sprawuje , powinno się szybciej owijać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj