Gość Profil usunięty

WARFAMA Z543 [opinie]

Polecane posty

kizak    2200

      To ,,o dziwo '',było tak trochę z przymrużeniem oka,swego czasu u nas brali drożej za suchy materiał niż wilgotny. Ale jak się robi sobie słomę do podścielenia,to lepiej z rosą,więcej wejdzie w belę,mniej do zwożenia i mniej zawaliska wychodzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 Jeśli słoma sucha,to ta odrobina wilgoci nie przeszkodzi,a bela dodatkowo nie zatrzymuje się. Welgerką 12 czy 200 bębnową praca była między 19 a 9 rano,a póżniej to tylko kombinacje by dobić na grubym rzędzie .  łańcuchowa w tym jest trochę lepsza .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

Czy ktoś robił rozdzielacz w warfamie? U mnie zaczęły się cyrki 2 lata temu jak przestała podawać olej na owijanie.   Był już sezon to na szybko zostały założone dwa węże bezpośrednio na silnik podawania siatki.  A w tym roku od czasu do czasu zacina się na podnoszeniu pobieraka. No i to dochodzenie klapy przy dobijaniu belki na tyle że jak się zwija drobny matrial to potrafi gubic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

Być może zacina się ten suwak [dzielnik oleju],co znajduje się na końcu linki, Mi rozdzielacz zaczął zacinać się,gdy spadł wałek przekażnika,i zawinął linkę na siebie.Dokończyłem prasowanie poprzez ręczne przesuwanie kombinerkami owego suwaka w rozdzielaczu prasy. Zaryzykowałem i podregulowałem linkę,i na razie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

Regulowałem linkę.  w dodatku ucieka olej między sekcjami. Tzn po zrobieniu kilku belek zauważam że podbierak się podniósł i kółka kopiujące są w powietrzu.  Nie chce wydawać 2tys na nowy rozdzielacz. Zobaczę może spróbuję wymienić uszczelniacze na tym suwaku jeśli nie znajdę nikogo kto by to rozebrał i przejrzał.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DomiAgro    0

Chciałbym się nie co dowiedzieć nt prasy warfama z543 ( planuje zakup używki ) mianowicie czy c360 daje radę w tej prasie , jakie belki wychodzą przy tym ciagniku , i może to głupio zabrzmi ale o co chodzi z tym " joistyckiem czy nwm jak to nazwać , chodzi mi o tą wajche przy prasie ",pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agros99    11

Tą wajchą sterujesz na co podajesz olej. Do przodu sterujesz podbieraczem (góra-dół), środek podnoszenie klapy, a do tyłu podajesz sznurek. C360 powinna dać rade ale belki mogą byc nie dobite. Ja ją ciągam mtz. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DomiAgro    0
Witam ponownie wszystkich , z racji tego że planuje zakup prasy warfama z543 ( proszę nie pisać żebym brał zachodnią ) i chciałbym się dowiedzieć czy c360 da radę sobie w tej prasie ? Słyszałem że belki mogą być nie dobite ale czy jest aż tak " słabo "??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Da sobie radę . Schodzisz do coraz niższych biegów i belki takie same jak po 80 konnym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

bez przesady żyto musiałem belowac mf 255 47 km bo mtz byl rozebrany i 4-3 polowa zaleznie od pokosu i szedł dobijal prawie do czerwonego pola


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agros99    11

Wszystko zależy ile kulasz balotów. Wiem na przykładzie sąsiada jak sipma robił po 3000 beli w sezonie i gaz w podłoge. Efekt c 360 zajechana w drugie zniwa. Następnie podczepia już tylko u 914 i mówi ze szkoda ze katowali te c 360. Ale jeśli nie bedziesz robił az tyle bel i niemasz wiekszego traktora, to smiało c 360 zakładaj. I zawsze robisz swoją maszyną a nie czekasz na usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DomiAgro    0
agros99 napisał:

Wszystko zależy ile kulasz balotów. Wiem na przykładzie sąsiada jak sipma robił po 3000 beli w sezonie i gaz w podłoge. Efekt c 360 zajechana w drugie zniwa. Następnie podczepia już tylko u 914 i mówi ze szkoda ze katowali te c 360. Ale jeśli nie bedziesz robił az tyle bel i niemasz wiekszego traktora, to smiało c 360 zakładaj. I zawsze robisz swoją maszyną a nie czekasz na usługę.

mam większy traktor , ale na 35 ha raczej 60 nie zajezdze 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

 najbardziej dostawała pompa, tzn potrafiło wywalić tryby co przekazuje  napęd pompa - i ta zębatka co ją napędza, i sprzęgło 2 stopnia, po jakimś czasie dosłownie ścinało nity, tak że z własnych doświadczeń 60 siątka dostaje po d---e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268
2 godziny temu, DomiAgro napisał:

mam większy traktor , ale na 35 ha raczej 60 nie zajezdze 😂

Skoro masz większy traktor to po co boba zapinac do prasy. Moja po przygodzie z prasą miała do kapitalki wszystko. Silnik szrot, skrzynia jeden grechot, pompa hydrauliczna wymieniana praktycznie co sezon, spalone sprzęgło, połamanych wałków wom nie liczę. W najlepszym sezonie zrobiła 180 mtg w zmiennej komorze. W stalokomorowej nie widzę prasowania takim ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek36    18

oj tam oj tam swego czasu robilem 3603p welger 12 to był z apier dol dał radę pole góry doły ale tylko 1 sezon po równym 60 spoko poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62
Napisano (edytowany)

Kolego zanim kupisz to niech sprzedawca zroluje ci z 2-3 bele słomy rzetelnie i sprawdź czy klapa nie uchyla się bo one nie mają blokady komory na haki i po pewnym czasie eksploatacji rozdzielacz hydrauliczny puszcza w niej i nie zrobisz beli a polówki beli przypominające kształtem bele. I jak masz traktor chociaż te 75 km to podpinaj go nawet jak byś miał zrobić 50 bel na rok. Bo prasa rolująca w brew pozorom to kat na traktory. Na pewno nie zaoszczędzisz a dużo stracisz robiąc traktorem mniejszym niż te 75 km nawet zwykło łańcuchową prasą bez rotora i noży. Niby ci da radę jak nie masz innego, ale nie dobijaj za mocno a tak na 70-80% zapełnienia komory, sprawdzaj chłodnice często, bo mleczem będziesz miał zapchaną w sianie i traktor niski to zawieszać ci się będzie na wałkach zaczepem roboczym.

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

Też ciagalem kilka lat 3p ta prasę i dawał radę... Rocznie ok 1000 kulek robił... Bele były dobrze zbite.... Teraz c 385 ciaga a 3p odpoczywa przy kosiarce i zgrabiarce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam! Nigdy nie miałem prady zwijającej zawsze kostka kupiłem warfarme 2009 stan bardzo dobry w końcu nadszedł dzień próby i klapa pierwsze owijanie siatka załapała na drugi wałek zamiast na bele odcięcie siatki druga próba siatka załapała podbierak odcięcie siatki w końcu poszła na bele ale owijała i owijała chyba z 10 razy brak końca i odcięcia nożem teraz jest pytanie czy ja powinienem wajcha w ciągniki liczyć czas owinięcia czy ona sama owija kończy odcina ? Proszę o pomoc? Robię to tak dobijam do 15 na zegarze włączam na owijanie i wajcha w ciągniku puszczanie siatki ale nie wiem czy powinienem coś jeszcze robić czy jak bo ona ciągnie siatkę owinęła nawet 10 razy dopiero wyłączyłem i zwykłym nożem odciąłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2019 o 20:10, zetorki12 napisał:

Da sobie radę . Schodzisz do coraz niższych biegów i belki takie same jak po 80 konnym .

Jeśli 60tka robi bele jak po 80 konnym to 80 konny robi bele jak 120 konny o.O

:P

 

Noż powinien sam odciąć siatkę.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz0000    0

Czy warfamie z 543 można podciągnąć główny łańcuch formujący balota chodzi mi o łańcuch z tymi walkami??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

można,tam   bodaj na  końcu klapy,nie pamiętam muszę sprawdzić bo nigdy tego nie robiłem,ale wiem że możliwość jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz0000    0

To nie pomogłeś 

 

 

Czy wie ktoś z was jak można naciągnąć łańcuch formujący balota z tymi wałkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masteks
      Witam nabyłem prasę warfama z 543. Mam problem ze prasa cały czas owija siatką bele. Wogóle jej nie ucina. Może ktoś podpowie co może być nie tak?
    • Przez Benzynek
      Witam. Zastanawiam się nad zakupem prasy Warfama Z-543 są tu może użytkownicy tych pras bo potrzebuje szczerych opinii na jej temat. U mnie będzie robiła max 200 balotów rocznie.
    • Przez darkoe
      Witam
      Mam pytanie do osób posiadające centralne smarowanie w swoich prasach.
      Na zdjęciu pokazuje swój problem

      Chodzi o to że po zalaniu układu olejem silnikowym (SUPEROL CC30) zaznaczone na zdjęciach łączniki (filterki) zapychają się czarnym syfem i nie ma smarowania.
      wcześniej był nalany olej przez serwis i było wszystko ok. Serwisant oraz instrukcja obsługi mówią że powinien to być olej silnikowy.
      Może ten superol się nie nadaje?
    • Przez xzibit0000
      Witajcie, wywaliło mi przekładnie katowa w warfamir z543. Szukam części a dokładniej kompletu trybów lub ewentualnie całej przekładni.
      Macie może na sprzedaż albo wiecie kto ma?
      Zniwa wielkimi krokami a nie ma czym robić.
    • Przez mlodykom1
      Witam. Mam problem z prasą ursus 597 a mianowicie nie chce mi odciąć całej siatki. Ktoś wie jak usunąć ten problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj