Gość Profil usunięty

WARFAMA Z543 [opinie]

Polecane posty

golobek    0

dzięki za odp linkę regulowałem nic nie dało. przy traktorze szybkozłacza są ok bo sprawdzałem na wycinaku i talerzówce takiej na kołach dodam ze zamieniałem miejscami podłączanie a nawet odkręciłem wąż podłączyłem szbkozłacze to olej podaje pompa. jak odkręciłem wężę od prasy i do dolnego króćca dmuchnąłem powietrzem to poszło a jak chciałem dmuchnąć do górnego króćca to nie dało rady. dodam ze odkręciłem ten rozdzielacz co linka jest podpięta do niego i tam nic nie ma znaczy nic nie zatkane. a możlie ze jak miałem mało oleju w skrzyni to powietrze zapowietrzyło instalację w prasie. bo juz nie wiem co jest może ktoś chce kupić ja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golobek    0

problemem okazał się jednak ciągnik w którym rozdzielacz działał jak chciał czyli raz zadziałał za chwile nie. kolega podjechał swoim ciągnikiem i się wyjaśniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal84    0

Witam,

mój problem polega na tym że podczas owijania sznurkiem w pewnym momencie prowadnica staje i zrywa sznurek????

Miał ktoś może taki problem?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Jak tam jest u Was ze zrywaniem zabezpieczenia podbieracza? Ja dziś na 50 bel 3 razy ściąłem śrubę. Coś jest nie tak, a jeździłem bardzo ostrożnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustang1000    1

witam,

 

może wiecie gdzie szukac problemu bo ja juz nie mam wizji, mianowicie gdy podaje siatkę - sama lekko siaga się do środka i pozniej z lewej strony ok 10-15cm balot jest niedowiniety. masa podawana jest moziliwe na calej szerokosci. ma ktos jakis pomysl?? kiedys było ok, a teraz ten problem wystepuje gdzies w 1/4 wykonywanych balotów. warfama z543/ pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

Witam. mam problem otóż moja warfama z543 nie zbija belek. pracuje przy c-360 i gdy nabijam jej cisnienie 10-13mph to cisnienie podczas prasowania spada, gdy ,,niby'' belka jest gotowa do owiniecia, cisnienie wzrasta do tych 14-15mph, owijam siatką, wypluwam a okazuje sie że do środka ręke idzie włozyc i wychodzą jajowate i bardzo miekkie. wie ktos moze co musze wyregulowac? albo co moze byc przyczyna slabego dobijania bel. z góry dzięki. odpowiedzi pisze jak najszybciej bo sezon sie zaczal a gnoju nie chce narobic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123456    54

Witam. Chce kupić prasę ursus z543 miała by pracować przy ursusie c360 czy 60tka da sobie rade z nią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidLeniak    27

Witam Przymierzam się do kupna prasy warfama z543 rok 2008 jak sprawdzić czy prasa niema naciągnięty łańcuchów i w ogóle na co zwrócić uwagę na jakie elementy ? to moja pierwsza prasa ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Na wszystko:) Łańcuch zwijający i popękania ramy. Resztę można szybko i tanio naprawić. Ja mam moja z 2006 i zrobiła ponad 40 tys. bo na usługach robiłem jako pierwszą zwijką w okolicy. Podbieracz 2 razy miał remont bo powycierały i poukrecały się belki, do tego trochę łożysk i łańcuchów. Łańcuch zwijający skrócony o jedn a belkę ale już czas na złom bo rama pęka i powycierana tam gdzie łańcuch zwijający chodzi bo kilku łozysk brakowało i po tylu tysiącach efekty są.  Na wiosnę kupuje nową i albo znowu taka sama albo z nożami z 594, chyba że trafi się coś popokazowego. Dealer nie wierzy w taki przebiej bo sprzedaje też case i twierdzi że łańcuchówki case wytrzymują do 20 ty. bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek807    0

witam sorki że się wcinam ale chce się zapytać czy u was też cieknie olej z rozdzielacza  i co może być przyczyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184

 Czy ktoś z was ma zamontowany wskażnik pokazujący przesuw sznurka [lub jego brak po beli],fabrycznie takowego nie ma,właśnie wczoraj zrobiłem taki i zamontowałem . Podpowiem że wygląda to jak  J,tylko to zagięcie trochę dłuższe do góry,jakby był ktoś zainteresowany to może kiedyś podrzucę zdjęcia lub wyjaśnię co i jak A ty Mustang rozwiązałeś problem z nierówny,bocznym obwijaniem beli.   ?. Mi się wydaje że przyczyną może być zbyt mocno naciągnięty z jednej strony  hamulec beli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBartek    215
Mysle nad zakupem prasy ursus z543. Czy zetor 5211 da jej rade? Czy brak zamkow to az tak istotny problem czy mozna z tym pracowac? Jakie opinie ogolnie ma ta prasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBartek    215
Moj blad. Ale slyszalem, ze lubia puszczać. A przy mechanicznej blokadzie tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184

 Masz akurat tego ciut mocniejszego 3 cylindrowego. On w tej prasie powinien w miarę iść. Problem pojawi się,przy dobiciu beli,szczególnie gdy mało materiału a od dłuższego czasu dobijasz,wtedy temperatura wody podskoczy,no i upaly też będą ,,pomocne''. No ale do tego zetora to nie masz za bardzo wyboru. Na moje oko ciut lżej idzie niż welger 12,czy metal-fach. Miałem okazję c 360 robić właśnie tą welgerką jak i ursusem,czy metal fachem ,i stąd moje porównanie. przy prasowaniu to spoko,tylko przy dobiciu każdy koń się liczy,ale jak mniej dociskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBartek    215
Mam swiadomosc, ze mocy malo. Ale mocno zielonej sianokiszonki nie zamierzam robic ( chyba, ze 3 lub 4 pokos jesli pogody nie będzie) tak zawsze material bylby podsuszony na ile to mozliwe, wiec moze dalby rade. U mnie we wsi ludzie robia c360 i sipma classic wiec pomyslalem, ze i ten zestaw dalby rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zetor da radę, ma nieskończone rezerwy power boosta pod obciążeniem :) Puści chmurę, spali 10l/godz ale da radę. Sąsiad robił 2 lata jakąś starą zmiennokomorówką że zetor gasł mu jak za mocno dobił i nic się nie działo z ciągnikiem. Także w warfamie da radę śmiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Żadne o dziwo, suchy materiał bardziej pręży niż mokry i dlatego jest ciężej. 

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masteks
      Witam nabyłem prasę warfama z 543. Mam problem ze prasa cały czas owija siatką bele. Wogóle jej nie ucina. Może ktoś podpowie co może być nie tak?
    • Przez Benzynek
      Witam. Zastanawiam się nad zakupem prasy Warfama Z-543 są tu może użytkownicy tych pras bo potrzebuje szczerych opinii na jej temat. U mnie będzie robiła max 200 balotów rocznie.
    • Przez darkoe
      Witam
      Mam pytanie do osób posiadające centralne smarowanie w swoich prasach.
      Na zdjęciu pokazuje swój problem

      Chodzi o to że po zalaniu układu olejem silnikowym (SUPEROL CC30) zaznaczone na zdjęciach łączniki (filterki) zapychają się czarnym syfem i nie ma smarowania.
      wcześniej był nalany olej przez serwis i było wszystko ok. Serwisant oraz instrukcja obsługi mówią że powinien to być olej silnikowy.
      Może ten superol się nie nadaje?
    • Przez xzibit0000
      Witajcie, wywaliło mi przekładnie katowa w warfamir z543. Szukam części a dokładniej kompletu trybów lub ewentualnie całej przekładni.
      Macie może na sprzedaż albo wiecie kto ma?
      Zniwa wielkimi krokami a nie ma czym robić.
    • Przez mlodykom1
      Witam. Mam problem z prasą ursus 597 a mianowicie nie chce mi odciąć całej siatki. Ktoś wie jak usunąć ten problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj