Sendrx

Czy Case Maxxum 125 pociągnie agregat uprawowo-siewny 4m?

Polecane posty

Sendrx    0

Witam serdecznie ! Chciałbym żebyście wypowiedzieli się na temat " case maxxum 125 i agregau uprawowo - siewnego 4m "

A mianowicie czy da radę ?? I czy nie będzie za bardzo obciążony .

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :)


xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Zawieszany? Połzawieszany ??


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

no cóż koledzy wyczerpali wszystkie możliwe opcje, ale nie zbędne do odpowiedzenia na Twoje pytanie. Tak że czekamy co nam napiszesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sendrx    0
Napisano (edytowany)

Zawieszany Talerzowy z hydropakiem

Edytowano przez Sendrx

xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sendrx    0

no cóż koledzy wyczerpali wszystkie możliwe opcje, ale nie zbędne do odpowiedzenia na Twoje pytanie. Tak że czekamy co nam napiszesz :)

Drodzy koledzy, przepraszam że od razu nie napisałem co i jak !

Chodzi mi o zawieszany, talerzowy agregat z hydropakiem

Coś podobnego do tego :http://allegro.pl/nowy-agregat-uprawowo-siewny-wal-rurowy-2x-h-4m-i2336307947.html

Pozdrawiam


xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

pociagniecie pociagnieciem ale 0 stabilnosci, nie pchaj sie w 4m tylko wez 3m i chociaz dasz rade siac


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

U mnie Ursus 1224 siał 4 metry biernym zawieszanym + siewnik Amazone D8. Jak masz przedni TUZ to oczywiście, że da rade. 1000kg na przód i masz dobrą stabilność, a podnośnik na 100% sobie poradzi bo jest sporo mocniejszy niż ten w Ursusie. Ja osobiście polecam takie rozwiązanie bo dużo szybciej sieje niż 3 metry. Jedyny minus to problem w przemieszczaniu się po drogach więc jeśli masz pola daleko od domu to będzie to bardzo uciążliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaGeBe    0

Powiem tak : Maxxum wytrzyma ale to badziewie z allegro nie - z czego to robione z kryptonitu :P?

 

"żywotność na Talerze:

minimum 5 tysięcy hektarów! "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Z talerzowymi agregatami i do tego siewnik na hydropaku to traktory tej klasy mają problem ze stabilnością przy 3 metrach a obciążenia na przodzie mają wiecej jak fabrycznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaką masz średnią wielkości działek? Bo jeśli mniej niż 5ha to bardziej się opłaci 3 m. Ja mam średnią 1,4ha i bardzo żałuję że wziąłem 4m. Po za tym 4metrowy siewnik jest za ciężki dla hydropacków polskiej konstrukcji i jakości. Wszystko się ,,gibocze,, przegina, pęka, trzeszczy itd. Teraz gdy jadę na jakieś dalekie pole spinam pasem siewnik po bokach do agregatu by się nie kiwał. 900kg z przodu w moim JD jest za mało do tej maszyny. Na siewy dokładam jeszcze 300 kg. Uciągnąć to na pewno da rade. Podnosić nie wiem. A na koniec doradzę ci tak, nie kupuj 4 m na hydropacku tylko kup 4 metrowy siewnik ale nabudowany i do ciągnika przedni TUZ wtedy nie będziesz miał żadnych problemów oraz siewy szybko przeprowadzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sendrx    0

Jeżeli chodzi o przedni TUZ to go posiadam w Case ale ciężarek by się przydał 1200kg bo mam 600 :)

A na tyle ma +/- 7500kg to myślę że podoła temu wyzwaniu jeżeli chodzi o podnoszenie. Średnią powierzchni pól mam około 4,5ha.

Pozdrawiam :)

( Zapraszam na mój kanał na YT : http://www.youtube.c...ardynaTV/videos )


xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Ja mam maxxuma 125 + agregat talerzowy 560mm agromasz + poznaniak talerzowy. Szerokość zestawwu 3 m a masa ze zbożem około 2200kg. Spokojnie sobie radzi z tym zestawem, nie ma żadnych problemów z pociągnięciem. Na przodzie mam 800kg obciążników, pracuje na amortyzowanej przedniej osi i nic tam nie podrywa przodu ładnie sobie chodzi. Natomiast w 4 metrowym bedzie miał już sporo ciężej. Tak jak wyżej koledzy napisali bardzo ciężko jest się poruszać po drogach publicznych i przy takim opciążeniu spali sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj