Zaloguj się, aby obserwować  
elektrotech

Katyń 1940

Polecane posty

Hanter150    2

Ten film nie był aż taki nadzwyczajny jak go zapowiadano...


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefirek    0

Wiadomo przereklamowali, koledzy którzy byli statystami w tym filmie spodziewali się dużo lepszego filmu, niestety po obejrzeniu wielkie rozczarowanie,

brali udział w scenach kręconych w cerkwi, specjalnie na film przygotowanej, scena z wysokimi pryczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102
...i tu poczytamy rożne opowieści, prostujace historię, a za chwile dowiemy sie ze adolf jest teraz rolnikiem w argentynie...

krzysiek16m poczytaj troche blagam i nie pisz bajek...

niemcy nie odkryli grobów doniesiono im o tym groby odnalezli polscy jeńcy wojenni z organizacji Todt`a jest to cholernie dluga historia na poczatku ktorej jest wilk i zima....

Nie napisałem, że to prawda, tylko tak słyszałem. Napisałem to jako ciekawostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

spoko przesadzilem a co do mengele to absolutna prawda:)


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

"Śmierć jednego człowieka to tragedia, śmierć milionów ludzi to tylko statystyka" <--- Józef Stalin

Najbardziej popiepszony cytat jaki słyszałem ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

ej ej katyń w oskarach odpadł dopiero w 2 głosowaniu a to znaczy że był o włos od posążka!!! to wielkie wyróżnienie, sama nominacja to szał w gaciach! wstydem jest nie zobaczyć filmów które wygrały i które były nominowane....


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3163
ej ej katyń w oskarach odpadł dopiero w 2 głosowaniu a to znaczy że był o włos od posążka!!! to wielkie wyróżnienie, sama nominacja to szał w gaciach! wstydem jest nie zobaczyć filmów które wygrały i które były nominowane....

 

 

Zgadzam sie z tobą ja juz oglądałem.Ale cięzko go było zobaczyć bo tyle szkól było w kinie ze szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Prawdę powiedziwszy, kilka dni temu obejrzałem sobie "Katyń" i odniosłem wrażanie jakbym czytał podręcznik historii do liceum. Jak dla mnie to Wajda potraktował problem zbyt ogólnie. Wg mnie mógł skupić się na jakimś jednym aspekcie Sprawy Katyńskiej i go głębiej zinterpretować. Myślę, że duże pole do popisu dawała tutaj analiza psychologii oficerów, którym udało się przeżyć. W filmie jest tylko krótki epizod w, w któym bohater Katynia najpierw zdradza ideały a później popełnia samobójstwo (niemal identyczny epizod występuje w "Śmierci Rotmistrza Pileckiego", z ta różnicą, ze tam problem potraktowanny jest bardziej szczegółowo-oglądając "Katyń" miałem nawet wrażenie, że Wajda streścił ten wątek ze "smierci..."). Reasumując-film oceniam miernie. Wajda potraktował go jako obowiązakową pracę domową, która odrabia się tylko po to aby nie dostać oceny niedostatecznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buchaj007    3

@buchaj

Co do twojej wypowiedzi że żołnierze byli zdezorientowania, zgoda. Mam tylko kilka pytan, we wojsku zawsze jest szeregowych żołnierzy przynajmniej 20 razy tyle co szeregowców, no i na czoło frontu idą właśnie w zdecydowanej większości szeregowcy, no a wszystkie źródła podają że większośc wymordownych to oficerowie itd. Czy słyszałeś o masowych grobach szeregowych żołnierzy? Czy żołnierze nie bronili by zaciekle siebie i dowództwa? Czy w razie widoku klęski dowództwo nie zarządziłoby ewakuacji, lub samo by zgineło w boju? Takich pytań jak ktoś przemyślał te sprawę i trochę się orientuje, a nie powtarza to co wie z mediów jest cała masa.

 

a czy ty nie rozumiesz że mord w Katyniu nie był wywołany względami narodowościowymi tylko klasowymi...szeregowcami byli chłopi robotnicy... czyli wg bolszewików swoi...

natomiast oficerami zostawali ludzie wykształceni...w II RP studia były płatne więc się kształcili bogaci, posiadacze ziemscy bogaci mieszczanie itp...ogólnie można nazwać burżuazja....

teraz wiesz dlaczego ci ludzie zginęli....

do tego można dodać jeszcze jeden aspekt... oficerowie to w teoria awangarda społeczna najwięksi patrioci, którzy mają do ostatniego bić się za kraj...na nich ciąży obowiązek wspierać w czasie zwątpienia szeregowców w sens walki....

ucinając łeb hydrze cały potwór umiera...

tak myśleli komuniści....

co masz na myśli czoło frontu...to nie XVIII wiek że żołnierze ida do ataku tyralierą.... w II WŚ oficerowie liniowi idą do boju razem z szeregowcami....

jedynie sztabowcy sa oddaleni od lini frontu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

"Śmierć jednego człowieka to tragedia, śmierć milionów ludzi to tylko statystyka" <--- Józef Stalin

Najbardziej popiepszony cytat jaki słyszałem :P

 

 

Wg niego śmierć to śmierć tragedia równa tylko że zmiana w statystykach jest nie 1 osoby brak tylko miliony.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj