rkuban

pronar 1221 i napęd w ładowaczu

Polecane posty

rkuban    15

witam serdecznie.

Szukałem na forum odpowiedzi na swoje pytania i albo źle szukałem albo po prostu ich nie ma. Z tego powodu zakładam ten temat, Od listopada jestem użytkownikiem pronara 1221a I, ma w tej chwili przepracowane dopiero 110Mth. To tyle wprowadzenia, w piątek podczepiłem przyczepę w celu przewiezienia żwiru mam ładowacz czołowy L5 i łychę 2,2m. Podjechałem pod hałdę wrzuciłem napęd w automat (co prawda w instrukcji pisze,- nie używać napędu na wstecznym biegu ale w tej samej instrukcji jest napisane że podczas pracy ładowaczem dopuszcza się używanie napędu w automacie) i jazda pięknie wszedł w hałdę łyżeczka się napełniła wrzucam wsteczny i lipa. Tylne kółka mielą a przednie ani drgną. Co jest? Druga próba to samo do przodu kręcą robią sobie minimalny dołek i do tyłu już się nie można wyrwać. W końcu załadowałem się bez napędu, poszło zdecydowanie łatwiej chociaż łyżki już nie były takie pełne co nie jest zbytnim problemem bo na 7 tonową przyczepę i tak maksymalnie wchodzi mi 8 łyżek. Zastanawia mnie czy w tych ciągnikach jest to normalne czy z moim jest coś nie tak, jeśli to drugie to jest gwarancja ale jeśli to pierwsze to jest to pierwszy ciągnik w którym spotkałem się z czymś takim. a pro po, po przewiezieniu pięciu przyczep od piątku do tej pory czuję bul w bicepsach :wacko: , Ta skrzynia to porażka, drążki biegów w tym pataju powinny mieć po metrze długości żeby ręce nie bolały. Piszcie proszę bo jutro będę kontynuował wożenie a nie chciał bym coś spaprać ( jeśli jest to w tym modelu jeszcze możliwe :P )


Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

Podłączam się do tematu i pytania u mnie w Belarusie 820.3 jest taki sam problem podczas pracy z ładowaczem że nie kręcą się do tyłu przednie koła na włączonym napędzie, a w sumie Belarus to jest to samo co Ponar.

Z góry dziękuję za wskazówki i pozdrawiam.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rkuban    15

Przepraszam moderatora i z góry proszę o wyrozumiałość, bo tym postem nie wnoszę do tematu nic nowego. Piszę go aby ukazał się w nowych, jak widać jest tu już nas dwóch z tym samym problemem a odpowiedzi żadnej więc po prostu się przypominam. Pozdrawiam.


Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luc826421    4

Napęd włączony w automacie działa tylko do przodu (włącza się przy poślizgu kół tylnich, a wyłącza gdy odzyskają normalną trakcję). Aby przedni napęd działał do tyłu należy włączyć napęd na stałe ( w 3 pozycji) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rkuban    15

No tak, ale w takim razie co z ostrzeżeniem w instrukcji, napisanym wytłuszczonym drukiem i z wykrzyknikiem mówiącym o tym aby nie używać tej opcji w pracy na wstecznym. Swoją drogą przyznam że nie załączałem napędu na stałe właśnie z powyższego powodu, co nie znaczy że przy najbliższej okazji tego nie zrobię. Nie zmienia to faktu że takie ostrzeżenie i co za tym idzie, formalnie brak możliwości korzystania z napędu w pracy na wstecznym jest wydaje mi się dziwne. Chyba że to ja za dużo wymagam.


Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

nie zwracaj uwagi na to co jest napisane ze nie wolno korzystać ja posiadan pronara 1025A ma juz 2000tys mtg i caly czas uzywam napedu wlaczonego na stale jak jest potrzebny w polu czy z ladowaczem i nic jak do tej pory nie dzieje sie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rkuban    15

To jest odpowiedź na moje pytanie. Zastanawia mnie jeszcze dlaczego producent się w ten sposób zabezpiecza i co w związku z tym ma do tego gwarancja w razie (TFU :P ) kłopotu z napędem, czy pronar może stwarzać problem, bo przecież bez powodu takiego wpisu w instrukcji nie umieścił.


Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rkuban    15

@dukat2009 tak jak piszesz, zasuwam na stałym załączeniu napędu i jak na razie nic się nie dzieje.

Wniosek- instrukcje należy czytać ale ze "zrozumieniem" :P


Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

poza tym wydaje mi się że serwis nie będzie w stanie sprawdzić w jakikolwiek sposób czy usterka pojawiła się przy załączonym napędzie czy też w napędzie w opcji automat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj