ursusZO56

Pływający podnośnik

Polecane posty

ursusZO56    46
Napisano (edytowany)

Witam!

Otóż wstyd się przyznać ale nie wiem o co chodzi z tym pływającym podnośnikiem w ciężkich ursusach. Wiem tyle że jak sie to włączy to wtedy tył nie jest sztywny ale czy tak jest naprawdę? I czy można tego zawsze używać, tylko tylko np. przy pługu?

Proszę o odpowiedź

Pozdrawiam UrsusZO56

Edytowano przez ursusZO56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Co to jest pływający podnośnik?? Niema takiej funkcji w tuz. Możesz mieć funkcję sekcji pływającej w dodatkowym rozdzielaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusZO56    46

no może, właśnie dlatego też sie pytam, nie znam dokładnej nazwy i jak to działa i co to wogle jest dlatego się pytam, coś słyszałem i nawet nie wiem czy co wyżej napisałem jest prawdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Może to chodzi o to że np. ramie od podnośnika możesz z mocowania odpiąć i do orania na "ostrą skibę" samo w głąb ziemi idzie bo już nie jest na sztywno zawieszone. Od razu piszę że ja z tego nie korzystałem tylko o tym słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusZO56    46

To znaczy to się chyba włącza takim czarnym czymś przy wajchach od podnoszenia i od hydrauliki. Pamiętam jak byłem całkiem mały to tata jak orał 912 to miał to na gume do czegoś przyczepione żeby nie opadała ta wajcha na dół bo sie chyba wyłączało. Tata w delegacje wyjechał, więc najwcześniej za tydzień się dowiem bo przyjedzie, a jak był to zapomniałem się zapytać, więc liczę na was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Panowie koledze chodzi o te 3 pozycje siłowa mieszana i jakaś jeszcze zapomniałem :P jak weżmiesz wajche na dól to bedzie pływać jak do góry to stoi w danym miejscu tam gdzie go zatrzymasz ja tego do opryskiwacza właśnie używam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusZO56    46

a nie odwrotnie, bo to wychodzi że ja cały czas mam na dole to włączony? i o co chodzi że jak zatrzymasz to będzie w danym miejscu? znaczy że choćby chciał to pompą nie ruszy?

Z góry dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ci chodzi o tą dźwignie co jest za wajchami od podnośnika ??

Czy o ustawienie wajchy podnośnika i będzie działał na zasadzie EHR ta funkcja w ursusach c360 jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie powiedziałem że c 360 ma EHr tylko działanie podnośnika na zasadzie EHR !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

zasada działania ehr polega na tym że elektrozawory sterują przepływem oleju np w podnośniku w c360 sterują zawory mehaniczne w rozdzielaczu to gdzie jest ta zbieżność???


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi chodziło o to że na EHR i na mechaniku dlatego przywiązałem do EHR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusZO56    46

no chodzi o tą za wajchami, nie wiem o co z tym chodzi, się pana Ryśka jak będzie muszę zapytać bo on wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja się przełącza albo na dół lub do góry i na dole jest chyba pozycja albo u góry już nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledze z pierwszego postu chodzi zapewne o regulację siłową podnośnika. Używa się jej w trakcie orki i po nastawieniu tej regulacji podnośnik sam reguluje głębokość orki poprzez impulsy z dolnych wieszaków listew. W 60-ce impulsy pochodzą od łącznika centralnego. oprócz tej są też jeszcze regulacja mieszana, pozycyjna i ciśnieniowa. jeśli komuś zależy spróbuje wrzucić opisy działania tych regulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Domin151
      Witam mam problem otóż ostatnio orałem i  przestał działać mi podnośnik myślałem że to pompa wymieniłem na nową zaczepiłem pług  i podnosi bardzo powoli  na wolnych i wysokich obrotach podnosi tak samo przyczepę kipruje normalnie 
      filtry wyczyszczone olej max  
       
    • Przez zetor70116718
      Witam , Panowie czy może ktoś wytłumaczyć mi o co chodzi... Mianowicie ciągnik obecnie pracuje przy agregacie talerzowym i siewniku 2.5m. Agregat waga.1050 Kg , siewnik Nordsten (mała skrzynia) . Zauważyłem że podnośnik podczas drogi lub pracy w polu przy nierównościach ( dziury w drodze Polnej, bruzdy na poprzeczniakach ) , gdy podskoczy na nierówności sam opuszcza i automatycznie odrazu podnosi. Nieraz robi to powoli a nieraz gwałtownie. Czy może mi ktoś wytłumaczyć w czym tkwi problem lub spotkał sie z czymś takim ?
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam balotowałem ursusem  i ciśnienie z komory uciekało jak niewiem nie trzyma zawór u ursusa 1014 sprawdziłem nawet ciśniomierzem. Do was pytanie czy można zrobić osobny rozdzielacz i gdzie z weżami się podpiąć w tym ursusie może wtedy nie bedzie uciekać jak kupię rozdzielacz osobny 
    • Przez Psajdak009
      Witam. Potrzebuję pomocy w kwestii hydrauliki w ciągniku C - 385. Na początku ciśnienie na wyjściu wynosiło 150 barów. Po podpięciu pługa obrotowego, ciśnienie spadło do 70 -80 barów i ciągnik ma problem z obrotem i trzęsie ciągnikiem. Gdy olej się rozgrzeje, to o obrocie już nie ma mowy. Teraz ciśnienie wynosi 70-80 barów i nie co może być przyczyną. Dodam, że podczas pracy z pługiem, węże bardzo się grzeją i siłownik też. Olej w normie, filtry wymienione. Zauważyłem, że olej wydaje się tak jakby był trochę spieniony. Co może być przyczyną niskiego ciśnienia. Dziękuję za podpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj