Zaloguj się, aby obserwować  
Maro0

Krukowiak 1500l vs. Promar 2000l

Polecane posty

Maro0    11
Napisano (edytowany)

W NAJBLIZSZYM CZASIE PLANUJE ZAKUP OPRYSKIWACZA, NA TERAZ WYBIERAM KRUKOWIAKA, JEDNAK ZNALAZŁEM PROMARA I OFERTA JEST CIEKAWA, ALE NAPEWNO ODBIEGA JAKOSCIOWO OD KRUKOWIAKA. JESZCZE W GRE WCHODZI ''BURY'' ALE TO POZNIEJ.

PODAJCIE JAKIES OPINIE, PORADY GENERALNIE CO DO PROMARU

 

GENERALNIE OFERTY BARDZO CENOWO ZBLIZONE, ALE CO DO OPCJI TO PROMAR WYGODNIEJSZY, CO POWIECIE? :)

 

kRUKOWIAK 1500L

*BELKA RECZNIE ROZKŁADANA

*18M

*KOM. BRAVO 180

*MYCIE ZBIORNIKA

*GŁOWICE 5 POZYCYJNE

*ZAWÓR ARGAG Z KOMPENSACJA CISNIENIA

 

CENA OK 50.000 BRUTTO DILERA MAM JAKIES 10 KM. OD SIEBIE WIEC KOLEJNY PLUS

 

PROMAR 2000L

* stabilizacja belki,

*hydrauliczne podnoszenie i rozkładanie

*18M

*GLOWICE 4 POZYCYJNE

*KOM. BRAVO 300S

CENA OK 55.000 BRUTTO DILER ZLOTNIKI KUJAWSKIE OK.150 KM OD SIEBIE

Edytowano przez Maro0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy odległość od dealera jest taka ważna sprzęt kupuje się po to żeby pracował a nie stał u dealera w serwisie czy podobnie :D z tego co napisałeś promar wydaje się ciekawszą opcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oba są bardzo ciekawe i każdy ma coś czego nie ma inny . treba się zastanowić co ci się bardziej przyda , I co ci bardziej potrzebne np czy płukanie zbiornika czy hydraulicznie rozkładana belka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

No ale czegoś nie rozumiem, porównujesz dwa skrajnie różne opryskiwacze (nie mam na myśli producenta ale wyposażenie). Po prostu masz na zbyciu 50 tysięcy i patrzysz gdzie co dostaniesz?

A poza tym:

- jak w Krukowiaku masz komputer to nie masz zaworu Arag z kompensacją ciśnienia

- w Krukowiaku nie ma w standardzie mycia zbiornika, jest zbiornik na wodę do płukania układu, a za mycie zbiornika trzeba zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

szymon170696 - na 40 h, słupy mam, ale wiekszym plusem rozkładanej jest ze otwierasz ja jak zajedziesz na pole i konczysz oprysk

 

maniek83 - dokładnie tak, chce wydac jakies 50- 55tys. brutto i takie wyposazenia dostane u tych prodeucentów, gdybym miał wiecej kasy nie zastanawiał sie brał bym krukowiaka w hydraulice ale ceny były juz kosmiczne, ceny sa przyblizone jakie prawdopodobnie beda i taka opcja jak płukanie zbiornika juz wliczyłem;)

 

tylko martwia mnie opinie o promarze, ze to sie cos zgieło, ze tu rdza wychodzi, ze tu cos cieknie. Tylko tak mysle ze co rolnik to inaczej dba o maszyny i pewnie z tego wady wychodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Wiadomo, że dbanie to podstawa - najlepszy się rozpadnie jak użytkownik głupi. W Promarze cena odpowiada jakości, nie ma co tego kryć. A w tych droższych można przepłacić za samą markę - wybór piekielnie trudny.

A może jakaś używka znanej firmy do remontu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj