Zaloguj się, aby obserwować  
strzechu

JD 6830 vs NH tvt140 teraz- T7510

Polecane posty

strzechu    254

Co kupic ??

 

JD 6830 czy NH T7510

 

Moc ta sama 141 KM , skrzynie bezbiegowe

 

Dokladnej ceny JD nie znam(zna ktos??) , NH 290tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

W najnowyszym RPT jest opis JD 6830premium poczytaj sobie

ale drogi bo pisąło co sok.360 brutto z takim wyposażeniem jaki wzioł ten gość

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Setny post! :rolleyes: :)

 

Powiniem miec juz ze 110 ale mi nieliczylo postów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17
W najnowyszym RPT jest opis JD 6830premium poczytaj sobie

ale drogi bo pisąło co sok.360 brutto z takim wyposażeniem jaki wzioł ten goś

 

a mozesz wyslac ten opis na maila??

mail: marekdjlysy@wp.pl

 

 

a co do tematu to ja stawiam na JD pelna rama= wieksza wytrzymalosc


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
intruder    0
No to cena bedzie pewnie bardzo podobna - za NH 290 netto

Nie ważne ile kosztuje jeleń to jeleń i nic mu nie dorówna nawet fentd i valtra, które podobno chodzą na powietrze he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Setny post! B) B)

 

Powiniem miec juz ze 110 ale mi nieliczylo postów B)

Sory ze z temau zchodze ale musze.Nie liczylo ??? to chyba w hyde parku pisałes i niewiesz ze tam nie liczy


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Nie ważne ile kosztuje jeleń to jeleń i nic mu nie dorówna

Gratuluje argumentacji B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Nie ważne ile kosztuje jeleń to jeleń i nic mu nie dorówna nawet fentd i valtra, które podobno chodzą na powietrze he he

A niby czemu żaden inny mu nie dorówna? W czym JD jest lepszy od np Fendta 714? Tym postem przekonałeś do JD wszystkich na AF B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
intruder    0
A niby czemu żaden inny mu nie dorówna? W czym JD jest lepszy od np Fendta 714? Tym postem przekonałeś do JD wszystkich na AF B) .

jd jest tańszy , a pozatym"żółte felgi są silniejsze od czerwonych"hehe. A tak poważnie wydaje mi się, że fent jest zbyt mocno naładowany elektroniką, która może się sypać i będzie droższa niż w jd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
jd jest tańszy , a pozatym"żółte felgi są silniejsze od czerwonych"hehe. A tak poważnie wydaje mi się, że fent jest zbyt mocno naładowany elektroniką, która może się sypać i będzie droższa niż w jd.

doposaz sobie JD do poziomu porownywalnego fendta to sie okaze ze moze fendt bedzie troszke tanszy po drugie zdaje mi sie ze oba maja elektroniki pod dostatkiem ( czyli podobne ilosci ) po trzecie jak piszesz jakis post to zalacz do niego dobra argumentacje bo jesli napiszesz tylko ze cos jest najlepsze to nikomu nic to nie da

wracajac do tematu jesli mnialbym wybierac pewnie wybralbym NH bedzie pewnie tanszy po drugie jest to bardzo dobra konstrukcja ktora stwozyli inzynierowie z austri z fabryki STAYERA i mysle ze nie powinna ustepowac JD moze nh mnialby mniejsze zuzycie paliwa a co do awaryjnosci to nie wieze ze nh to jakis zlom i zaraz rozleci sie na male kawalki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13
doposaz sobie JD do poziomu porownywalnego fendta to sie okaze ze moze fendt bedzie troszke tanszy po drugie zdaje mi sie ze oba maja elektroniki pod dostatkiem ( czyli podobne ilosci ) po trzecie jak piszesz jakis post to zalacz do niego dobra argumentacje bo jesli napiszesz tylko ze cos jest najlepsze to nikomu nic to nie da

wracajac do tematu jesli mnialbym wybierac pewnie wybralbym NH bedzie pewnie tanszy po drugie jest to bardzo dobra konstrukcja ktora stwozyli inzynierowie z austri z fabryki STAYERA i mysle ze nie powinna ustepowac JD moze nh mnialby mniejsze zuzycie paliwa a co do awaryjnosci to nie wieze ze nh to jakis zlom i zaraz rozleci sie na male kawalki

Tutaj Cie popre B) Przyznam ze sam nie uzytkuje NH ani JD ale z opini uzytkownikow jednych jak i drugich ciagnikow slyszalem wiele dobrego i wiele zlego zarowno o JD jak i o NH Niby JD jest na ramie ale przeciez NH sie nie "rozlatuja" Tez maja wytrzymala konstrukcje. Ja ososbiscie wybralbym NH chocby dlatego ze maja ładniej w kabince B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
Tutaj Cie popre B) Przyznam ze sam nie uzytkuje NH ani JD ale z opini uzytkownikow jednych jak i drugich ciagnikow slyszalem wiele dobrego i wiele zlego zarowno o JD jak i o NH Niby JD jest na ramie ale przeciez NH sie nie "rozlatuja" Tez maja wytrzymala konstrukcje. Ja ososbiscie wybralbym NH chocby dlatego ze maja ładniej w kabince B)

widzisz ja tez znam kilku uzytkownikow tych dwoch marek np kumpel ma nh tm 155 lub 160 pracuje na 140 ha ma do pomocu zetora 7211 czyli pracuje praktycznie sam jest z 2001 roku i pracuje bardzo dobrze bylo kilka usterek ale zawsze elektronika i bardzo szybko usunieto je w okolicu jest tez kilka jd i tez idealne nie sa a byly sporo drozsze no i do jd w mojej okolicy ludzi odstrasza strasznie drogi serwis za duzy przeglad biora 5 tysi w innych markach jest znacznie taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
intruder    0
widzisz ja tez znam kilku uzytkownikow tych dwoch marek np kumpel ma nh tm 155 lub 160 pracuje na 140 ha ma do pomocu zetora 7211 czyli pracuje praktycznie sam jest z 2001 roku i pracuje bardzo dobrze bylo kilka usterek ale zawsze elektronika i bardzo szybko usunieto je w okolicu jest tez kilka jd i tez idealne nie sa a byly sporo drozsze no i do jd w mojej okolicy ludzi odstrasza strasznie drogi serwis za duzy przeglad biora 5 tysi w innych markach jest znacznie taniej

macie racje panowie, że żadna marka nie posiada idealnych produktów. puściłem taki post bo wiedziałem że to napewno obudzi ludków na forum. a co do jd to bardziej się sypią te mniej wypasione se.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

A jesli chodzi o doradzanie jaki ciagnik ma Ktos wybrac to nie jestem za tym zeby sluchac innych. tzn. nie zrozumcie mnie zle,po prostu uwazam ze ciagnik trzeba dobrac do swoich wymagan i "kieszeni" Jedynie to mozna posluchac opini na temat roznych ciagnikow,choc wiadomo ze jeden bedzie zachwalal JD a drugi NH B) A ciagnik ma sluzyc nam a nie "sasiadowi" i sami musimy dobrac do niego wyposazenie. Choc czasem warto posluchac opini uzytkownikow B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

U mnie w okolicy jeden ma NH TM160 i troche na niego narzeka. Wieszak od podnośnika mu sie urwał i jeszcze kilka jakiś awari mechanicznych miał, a aż tak dużych maszyn to on nie ciągnie. Pług tylko 4 skiby

Moim zdaniem awaryjność ciągnika zależy w równej mierze od materiałów jak i od tego jak o niego dba właściciel. Pech też robi swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
A jesli chodzi o doradzanie jaki ciagnik ma Ktos wybrac to nie jestem za tym zeby sluchac innych. tzn. nie zrozumcie mnie zle,po prostu uwazam ze ciagnik trzeba dobrac do swoich wymagan i "kieszeni" Jedynie to mozna posluchac opini na temat roznych ciagnikow,choc wiadomo ze jeden bedzie zachwalal JD a drugi NH :lol: A ciagnik ma sluzyc nam a nie "sasiadowi" i sami musimy dobrac do niego wyposazenie. Choc czasem warto posluchac opini uzytkownikow :)

 

E tam :)

 

Wiadomo że każdy kupuje to na co go stać, różne bajki opowiadają dilerzy sprzętu, dlatego opinie użytkowników są po prostu bezcenne. :P

 

Przecież jak pójdziesz do dilera NH to powie że najlepszy, jak do dilera JD to JD naj, a jak do Korbanka to Fendt najlepszy.

Pewnie -każdy ciągnik jest dobry, ale żaden nie jest idealny.

 

Przy wyborze weź pod uwagę następujące aspekty:

-bliskość serwisów

-ceny części zamiennych

-ceny przy identycznym wyposażeniu

-opinie właścicieli poszczególnych modeli

-własne odczucia, może posiadasz NH i JD i albo jesteś z marki zadowolony albo nie

-dane techniczne (pojemność silników, moment obrotowy, moc, wydajność hydrauliki)

-ewentualne doposażenie ciągnika w bajery które będą Ci potrzebne

 

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
doposaz sobie JD do poziomu porownywalnego fendta to sie okaze ze moze fendt bedzie troszke tanszy po drugie zdaje mi sie ze oba maja elektroniki pod dostatkiem ( czyli podobne ilosci ) po trzecie jak piszesz jakis post to zalacz do niego dobra argumentacje bo jesli napiszesz tylko ze cos jest najlepsze to nikomu nic to nie da

wracajac do tematu jesli mnialbym wybierac pewnie wybralbym NH bedzie pewnie tanszy po drugie jest to bardzo dobra konstrukcja ktora stwozyli inzynierowie z austri z fabryki STAYERA i mysle ze nie powinna ustepowac JD moze nh mnialby mniejsze zuzycie paliwa a co do awaryjnosci to nie wieze ze nh to jakis zlom i zaraz rozleci sie na male kawalki

zgadzam sie w 100%, pare razy na AF przedstawialem takie same argumenty pod adersem tvt, jestem naprawde zafascynowany ta konstrukcja.

na agroshow gosc od case probowal mi wcisnac pume zamiast cvx (do zadnej transakcji oczywiscie nie doszlo), wiec drwilem z niego i smialem mu sie prosto w twarz, oprocz tego byl zupelnie nie przygotowany i opowiadal takie cuda ze w pumie tez jest bezstopniowka i ze seria zaczyna sie od 120 KM (w internecie zadne takie rewelacje sie jeszcze nie ukazaly, a od agroshow minelo juz sporo czasu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0

Hehehe widzę chłopaki, że połknęliście wreszcie bakcyla TVT/7500. Po mojej skromnej analizie makulaturki różnych marek i rozmowie o cenie z dilerem NH twierdzę w przedziale mocy 140 150 160 km ten NH rozwala konkurencję. To tak jakby się kupowało Fendta i gratis dostawało pług Kverneland 4x4 na non stopie do niego :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Szczerze powiedziawszy to też długo bym się zastanawiał którego wziąść. Może po jazdach testowych byłoby łatwiej.

 

Fajnie mieć taki dylemat :P JD czy NH. Wiem na pewno że obojętnie którego wybierzesz będziesz zadowolony. Mniejszej mocy tzn poniżej 100 koni nie kupiłbym NH, na bank wziąłbym JD.

W klasie 140 wybór jest trudniejszy tu stawka wyrównała się :lol: . A nad Fendtem nie myślałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

@fokmen cos duzo zakupow zrobiliscie, ale zadnej foty na potwierdzenie swoich slow ;)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
my wlasnie zakupilismy JD 6830 po nowym roku powinin byc:) no ale jest on uzywany z 2007 roku:)

ma praktycznie wszystko a dalismy duzo mniej niz ten kolo z RPT

Napisz ile dałeś, co ma w wyposarzeniu ...itd...itp ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0
my wlasnie zakupilismy JD 6830 po nowym roku powinin byc:) no ale jest on uzywany z 2007 roku:)

ma praktycznie wszystko a dalismy duzo mniej niz ten kolo z RPT

 

AutoPowr też ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj