miroM1984

JD 6630 peknieta tylna szyba

Polecane posty

miroM1984    6

Tak jak w opisie . Mialem dziwna sytuacje w robocie, odstawilem jelonka w piatek wieczor i byl caly. W sobote rano przychodze a tu tylna szyba rozwalona w drobny mak. Nie podejrzewamy zadnych osob trzecich, zadnego kamienia nie bylo, poza tym po placu w nocy psy lataja wiec raczej by sie nikt nie dostal blisko ciagnika. A dzien wczesniej wozilem ziemie z autostrady i troche mi kabine wytrzepalo , na wertepach i tak mysle ze ta szyba od tego pekla sama w nocy. Co wy myslicie?? A i jak to teraz wymienic? Ile by kosztowala orginalna z serwisu? Czy moze gdzies widzialem na necie portal e-szyby jest za 600 zl ale pewnie jakis zamiennik. Jak ktos wymienial juz jakas szybe niech pisze wszelkie porady cenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojo5620x    3

Radziłbym poszukać zamienników ale lepszej jakości, bo za szybę john deere zapłacisz okropnie dużo, a na dodatek ta tylnia szyba jest gięta to juz wogóle masakra


C330M
John Deere 5620
John Deere 6430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt070    0

Ja juz w mojej proximie straciłem trzy boczne szyby i one też same pękły , bez powodu .. Przypuszczam ze u Ciebe było tak samo ;/ za oryginalną szybę zapłacisz strasznie dużo , poszukaj jakiegoś lepszego zamiennika bo nie wykluczone że znowu może pęknąć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

znalzlem w necie portal e-szyby pisze ze maja do JD 6630 za 600 zl , pewnie jakis zamiennik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te szyby gięte mają coś do siebie, ale kiedyś u rolnika pękła w trakcie sezonu też pękła szyba w lexionie sama od siebie. Gościu wieczorem zamykał plac i nie wiedział co się dzieje jak szyba wyleciała.


Zaufaj mi, jestem inżynierem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PioterKolo    10

Do naszegoJD 6210 tylna szyba (wybił kamień)jakiś rok temu 2300 zł, najpierw kupiliśmy zamiennik bo byl tani ale nie dośc ze nie pasował,było głośno to po czasie sama pękła, kupiliśmy oryginalna i niema do dziś problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U sąsiada w 6330 zdarzyła się taka sama sytuacja jak u ciebie wieczorem postawił go w garażu , rano wchodzi i przedniej szyby nie ma :huh:. Szybę wymienili mu na gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

jam miałem dwa razy tak samo w zetorze 8441 proxima ;/ na pewno nikt u mnie tego nie zrobił..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Samoistne pęknięcia są efektem naprężeń konstrukcji kabiny na szybę, wiadomo, różnice w wymiarach [bo zawsze się znajdą] powinny niwelować uszczelki, ale czasami to jest za mało i kiedyś szyba pęknie.

Czasami nie właściwy montaż, czasami wada materiału [szyby], przyczyn wiele.

 

Może być tak że po następnej wymianie szyby problem ustąpi albo będzie nasz kosztownie męczył przez całą eksploatację ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Nie raz się trafiło, że albo kamień wybił szybę albo ktoś drzwiami zawadził o gałąź albo sama pękła i zawsze wymieniam na nowy oryginał. Od czego macie AC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WhiteHawkPL    0

Hooyah! Jaką masz specyfikację w Swoim 6630? To jest Comfort, czy Premium? O ile mi wiadomo, szyba wcale nie jest taka kosztowna, koło 230 - 250 euro netto, zapytaj u Swojego dealera. Zapytaj dealera, czy nie zdarzały się przypadki pękania szyb tylnych (szczególnie zimą, kiedy jest sporo stopni poniżej zera). Może dealer się zgodzi na wymianę w ramach naprawy gwarancyjnej, jeśli ciągnik jeszcze jest nią objety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smomareczek    0

.. szyba wcale nie jest taka kosztowna, koło 230 - 250 euro netto, zapytaj u Swojego dealera...

 

Po co tyle przepłacać, 250 euro to przecież ponad tysiak w złotych polskich i do tego netto!!! jeśli na agroprofi.pl szybę tylną do john deere 6630 można nabyć za chyba 500 złotych.A i dziś zamówisz a jutro na warsztacie ona jest u ciebie.

Pozdrawiam myślących zdroworozsądkowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj