Gogisiov

Modyfikacja wydechu w C-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gogisiov    9

Witam mam pytanie a mianowicie czy da sie do c 360 zamontowac tłumik od mtz 820 ( dlugi ) sa one tansze od zetorowskich a taki chcialbym zomontowac. Widzialem tez tłumiki od zetorów super 50 ale nie wiem czy otwór dolny bedzie pasował. Jakie jeszcze polecacie tlumiki (oryginalne odpadaja)

 

A i jeszcze jedno jak montowana jest kierownica w c 360 ? na frez czy klin ? bo mam zamiar zalozyc 3 ramienna kierownice (podwyzszana)

 

 

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Tłumik od MTZ da radę zamontować tyko musisz dać przejściówkę z co najmniej dwóch rur(Wsadzasz jedną w drugą i musisz obspawać a na kolanko i tłumik założyć opaski).Tylko 60 już Ci nie będzie tak pyrgać jak mtz.

 

A co do kierownicy do tam jest frez i jeszcze jest nakrętka zabezpieczona zawleczką.Jak miałeś dekielek to zdejmiesz łatwo,a jak nie miałeś to będziesz ściągał ściągaczem.Pamiętaj aby prysnąć tam jakiś np. WD40 albo coś innego,będzie w tedy łatwiej zdjąć.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

Storzek jest na pewno i klin. Frez? Może ci się ciągniki pomyliły. Jak pokombinujesz to założysz. Końcówka kolektora ma kształt walcowy a nie stożka jak w 60-ce i średnicę zdaje się 55mm. Najlepiej było by tokarza odwiedzić i przerobić koniec kolektora. Wtedy tylko tłumik opaska i po sprawie.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Załóż tłumik od SUPRA ja założyłem do ursusa C-4011 i fajnie chodzi, poprzednio też miałem założony od SUPRA. Tylko trudno taki tłumik załatwić ale mi sie udało, było ogłoszenie w gazecie i kupiłem nowy nigdy nie używany jeszcze z papierową metką. Ale 100 zł musiałem dać ale dla tego dźwięku było warto:). Bo te nowe okrągłe to kicha, a jak nie załatwisz tłumika od SUPRA to kup ten nowszy od ZETORA tylko one drogie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gogisiov    9

Jak z montazem takich tłumików ? nie obrywa sie kolektor kiedy jest zamontowany tłumik od żetora np z 7211 i podobnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Tłumik od mtz jest z 5 razy ciężejszy i pewnie kolektor go nie udzwignie bo w mtz jest masywny a w 60 wiecie jaki. Sam myślałem do 3512 założyć, ale jak wziąłem go do ręki to ochota przeszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

witam ja mam do sama s-15 mam założony tłumik od ursusa c-330 i tak można powiedzieć strzelał z niego nierówno i na koniec tłumika założyłem taką blaszkę na pół wylotu tłumika (blaszka przykręcona śrubą ) teraz to tylko słychać silnik , też mniej więcej musi być dopasowany tłumik do silnika to jedno cylindrowego inny tłumik a to cztery cylindrowego inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Tak tak.Tu chodzi o przepustowość jaka powinna być.Im więcej cylindrów tym większy wylot.Za mała dziura też nie może być bo silnik będzie się dławił spalinami, a za duża też nie bo będzie warczeć.

  • Like 1

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gogisiov    9
Napisano (edytowany)

Kierownica juz zalozona :) bardzo fajnie sie z nia jezdzi i jakby lzej sie obraca kierownica ;d fajna sprawa ;) (była zamontowana na stożku i klinie )

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

Przeczytaj to co napisałeś.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293
Napisano (edytowany)

Kierownica W 360 jest na frezie zabezpieczona nakrętką koronową, a ta nakrętka jest zabezpieczona zawleczką.

 

Nie rób zamętu z tym frezem, bo nie ma tam żadnego frezu !!!!!!!!!!!!

 

I radzę pisać na temat o wydechu, bo to nie temat o kierownicy !!!!!!!!

Edytowano przez MAT912

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121
Napisano (edytowany)

KUzyn załozyl do c-360 wydech od c-385 i fajnie chodzi i wyglada :D

 

@MAT912 nie wiem czemu wydarłeś sie na @locke przecież to nie on zaczął o kierownicy ! Tylko odpowiadał na pytanie !

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Zawsze wydawało mi się ze tam jest frez...Rozbiorę i zobaczę co tam jest.Sam jestem ciekaw.

 

A co do komina to oryginalny wystarczy przedłużyć go u góry.Jak ktoś chce mieć ciszej.Jam mam tak w 60.Słychać tylko silnik.Lub też założyć od ciężkiej serii tak jak wspomniał to już kolega @HondaMtx.Też będzie fajnie chodził.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmexpert    54

Dokładnie, obydwie kierownice czy dwu (niska)- czy trójramienna (wysoka) - jest na wpust.


http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gogisiov    9

@locke moze frez jest w cieżkiej serii ursusa ale nie w c 360 , c 330 i mf 255 .. dzieki za propozycje jak mozna latwo zamontowac taki tlumik od zetora 7211 i pochodnych bez zbytniej ingerencji i uklad wydechowy i aby to jakos sie trzymalo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy tłumik od mf255 będzie pasować do c360 ?

Witam mam pytanie a mianowicie czy da sie do c 360 zamontowac tłumik od mtz 820 ( dlugi ) sa one tansze od zetorowskich a taki chcialbym zomontowac. Widzialem tez tłumiki od zetorów super 50 ale nie wiem czy otwór dolny bedzie pasował. Jakie jeszcze polecacie tlumiki (oryginalne odpadaja)

A i jeszcze jedno jak montowana jest kierownica w c 360 ? na frez czy klin ? bo mam zamiar zalozyc 3 ramienna kierownice (podwyzszana)



pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Celownik07
      Jak osiagnac taka wysokosc siedzenia jak na zalaczonym obrazku- to jest "fabryczna" wysokosc? Aktualnie u mnie lezy na plecaku a nie widze mozliwosci jakiejkolwiek regulacji. Dzis troche tam podlubalem : sworznie( te grube)  troche zpracowane ale nie jakos drastycznie- fabrycznie poblokowane, tulejki kompletne, sprezyny nie wyciagniete. Szukam jakiegos punktu zaczepienia od czego zaczac remont by osiagnac to co na zdjeciu. 

    • Przez tomb2
      Poszukuje w trbie pilnym sybole lakierów do C-360 Głównie chodzi mi o zółty ktorym malowane były blachy. Jakby ktoś miał jeszcze symbol siwego (blok silnika) i kremowego (felgi) Będe bardzo wdzięczny.
      Pozdrawiam
    • Przez krzys924
      Witam.. ostatnio miałem mały wypadek polegający na tym ze cofną sie wałek od pośredniego koła rozrzadu i zahaczył o przeciwwagę... rozebrałem silnik i okazało sie ze przeciwwaga jest strasznie luźna i zaczepia o blok silnika a wałek od tego koła pośredniego jest zgięty i mam w związku z tym parę pytań.. czy mogłem uszkodzić wał korbowy to znaczy czy mógł pęknąć lub zgiąć sie . czy dokupię oddzielnie jedna przeciwwagę i czemu ona sie poluzowała ???
    • Przez Marionos
      Witam
      Do pacjenta C360 z kabiną Sokółka przypasowałem Tura z prlu i o dziwo wieżyczki kolidują z kabiną.
      Po maksymalnym przespawaniu mocowań na sankach będzie oki, czy odpuścić?
      Sanki i kabina jak na zdjęciach:


    • Przez Maciek90
      Mam problem z obrotomierzem w C-360. Kupiłem linkę potrzebną do jego działania i wkręciłem ją na swoje miejsce tzn. pod prądnicą. Po uruchomieniu silnika linka nie kręci się. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj