Irek28

Pytanko T-25

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Domino788    1

Witam, kupiłem dzis nieorginalny włacznik masy (od zetora) i oto moje pytanie jak go podłaczyc ponieważ on ma 2 sruby na połoczenie kabla a stary miał 1

Pytam bo nie chce czegos zepsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgrywus223    18

Witam,podłącz ten kabel do jednej śruby,a drugi musisz dorobić i podłączyć do masy (najlepiej do bloku silnika lub skrzyni biegów ). Stary miał jedną śrubę ponieważ przewodził prąd na masę swoją metalową obudową.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-25    0

Witam. Nie macie pomysłu jak dorobić te koło pasowe na wałek rewersu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekj24    0

Witam bardzo proszę o podpowiedzenie doświadczonych osób o podpowiedzenie do czego służą zaznaczone na zdjęciu wajchy w nr. 1,2,3 itd.Oraz która służy do zmiany na biegi wsteczne.

post-125648-0-80073800-1395728282_thumb.jpg

post-125648-0-61268100-1395728292_thumb.jpg

post-125648-0-90489000-1395728374_thumb.jpg

post-125648-0-73892900-1395729172_thumb.jpg

post-125648-0-45655100-1395729177_thumb.jpg

Edytowano przez krzysiekj24

surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MLODY402    1

Kolego więc tak

1 - odprężnik do zapalania/gaszenia silnoka.

2,3 - to dźwignie hydrauliki podnośnika i zewnętrznej.

4 - gaz ręczny

5i 6 to ta samo i to jest - WOM

 

Biegi wsteczne włącza się dźwignia na środku podłogi, t-25 miał 3 rodzaje skrzyni zrób dokładnie zdjęcie tej na środku i jeszcze dzwigni nr 2 bo jest troche w niestandardowym miejscu.

 

Oto schemat biegów twojego władka :

http://www.agrofoto....5_235_11637.jpg

Edytowano przez MLODY402

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekj24    0

Dodaje dokładniejsze zdjęcia wajcha 2 jest również na zjęciu 8 zdjęcie od dołu. Tam spadła sprężyna która leży obok. Nie wiem woóle w jakiej pozycji powinna być przekręcona ta wajcha i do czego służy czy nie przypadkiem do wstecznego. Ogólnie udało mi się traktor uruchomić i znaleźć tylko biegi do przodu narazie tylko 3 nie wiem jak przełączyć biegi do tyłu.

post-125648-0-78899000-1395730850_thumb.jpg

post-125648-0-16890900-1395730856_thumb.jpg

post-125648-0-81930000-1395730861_thumb.jpg

post-125648-0-17056700-1395731289_thumb.jpg

Edytowano przez krzysiekj24

surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

2 to wajcha od włączania/wyłączania pompy hydraulicznej.

3 to podnośnik.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekj24    0

Proszę o pomoc jak znaleźć wbić wsteczny. Wziąłem znajomego rolnika który ma c360 udało mu się dwa razy pojechać do tyłu ale sam nie wie jak to zrobił metodą prób i błędów przypadkowo mu wyszło.

Oraz o podpowiedzenie która wajcha odpowiada za ten wsteczny i jak to zrobić.

Oraz podpowiedź czy ten traktor ma ten tzw. rewers. Jest on z 1980 roku. 1 rejestracja 1981. W dowodzie jest napisane Władymirec T25A

Edytowano przez krzysiekj24

surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

wajcha 2 załącza pompe od hydrauliki.a żeby załączyć biegi wsteczne to wciskasz sprzęgło i wajchę do samego dołu po prawej i masz biegi do tyłu a żeby zmienić do przodu to wciskasz po przeciwnej stronie wstecznego

 

ten model nie ma osobnej wajchy od rewersu wszystko jest w jednym lewarku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekj24    0

czy tak wsteczny? 1 wcisnąć do podłogi potem kolejno 2 i 3 ?

post-125648-0-10406600-1395732763_thumb.jpg

Edytowano przez krzysiekj24

surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Nie, tak to włączasz tzw polowe. żadnego w dół.

Sprzęgło, wajcha do siebie, potem do okna, potem na bieg.

Z przodu masz tak jakby polowe/szosowe.

Tłumaczę naprawdę łopatologicznie.

Jak w tym duzym wycieciu slabo zazebi to nie pojedzie.

PS zrób zdjęcie silnika z lewej strony (od pompy wtryskowej)

Co do obsługi i biegów polecam:

http://i1.ytimg.com/vi/O4Vd5vQ88LU/mqdefault.jpg

Tylko Ty masz starszy schemat biegów, ktoś już wyżej podał.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

tam to jest blokada.wajche kierujesz całkiem do dołu i w prawo i masz biegi do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekj24    0

Załączam jeszcze zdjęcie jakaś mała "nazwijmy to wajcha" nr. 7 raczej się to wciska chyba.

I kolejno zdjęcia silnika od lewej i prawej strony a potem jeszcze prawa pod kabiną.

post-125648-0-69793600-1395734350_thumb.jpg

post-125648-0-84469400-1395734744_thumb.jpg

post-125648-0-56648400-1395734749_thumb.jpg

post-125648-0-52520000-1395734755_thumb.jpg


surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

7 to blokada

Myslalem ze ma czujnik oleju, ale nie ma. Od czego ta lampa na zegarach?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekj24    0

https://plus.google....72839769947082]

Co do biegów w przód i wstecznych Włądek ma rewers prawie na wszystkie biegi, nie ma jednego wstecznego.

Bieg oznaczony X jedzie tylko do przodu (nawet na rewersie)

 

 

Niestety nie wyświetla mi się to zdjęcie mimo zalogowania. Jest czarny ekran.

 

7 to blokada

Myslalem ze ma czujnik oleju, ale nie ma. Od czego ta lampa na zegarach?

 

 

Nie mam pojęcia nie montowałem jej taką juz zastałem po prostu jak włącze masę obok niej to świeci.

 

Mam też pytanie odnośnie włączenia świecy żarowej i stacyjki. Mamprzy niej dwa przyciski jeden to napewno klakson a drugi myślę że chyba od świecy wygląda tak samo. No i kierunkowskazy. Stacyjkę przekręca się w prawo dwa razy a w lewo jeden raz. Jakie pozycje za co odpowiadają prosze o podopwiedź również o włączenie świecy żarowej.

Edytowano przez krzysiekj24

surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekj24    0

Dalej nie mogę jednak juz znaleźć tego wstecznego coś zapewne robię nie tak na filmiku pokazanym przez kolegę jest to świetnie zrobione tylko niestety nie mam tej drugiej wajchy i tego rewersu chyba. Wciskam na wszystkie sposoby i wstecznego nie ma.

Pewno jak ktoś już to wyczuje to jest łatwo jednak na początek jest jak jest.


surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Czasem za pierwszym razem nie wejdzie-puszczasz sprzęgło i jeszcze raz ! niema w okolicy nikt ruska to by ci wszystko pokazał bo jesteś zupełnie zielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

no to kolego bedziesz musial sam sie nauczyc, albo poczekac do wieczora, to moze jakis instruktarz nagram


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

No, bo ty nie masz w tym T-25 rewersu :D Tamten filmik, który wstawił kolega jest dobry, ale tylko jeśli ciągnik ma rewers tzw. drugą wajchę :P Polecam przerobić go na 2 wajchy i będziesz miał o wiele łatwiej to zrozumieć. Wystarczy kupić taką kolumnę i ją zamienić z tą starą: http://allegro.pl/dzwignia-kolumna-z-blokada-t-25-t25-i4041908862.html

Edytowano przez sebas99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Tam jest jeszcze luz pośrodku przód-tył i pewnie z przednich wrzucasz luz. Pociągnij lewo- prawo do oporu i przełączysz na tył, potem któryś bieg i jazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Wciskasz sprzęgło,przesuwasz wajchę do oporu w miejsce oznaczone niebieską strzałeczką i już masz włączone biegi wsteczne.Teraz dajesz wajchę na środek i wciskasz w dowolne miejsce oznaczone czerwoną strzałką i jedziesz do tyłu.

Jak chcesz mieć biegi do przodu to dajesz wajchę tam gdzie zielona strzałka,później na środek i dowolny bieg oznaczony kolorem czerwonym.

Może się zdarzyć że nie zawsze wskoczy Ci bieg.Wtedy puszczasz sprzęgło i jeszcze raz powtarzasz operacje.

Żółta strzałka to tzw biegi redukcyjne,jedziesz z prędkościa ślimaka.Niezależnie czy włączysz biegi do tyłu czy do przodu redukcyjne są zawsze do przodu.

Czarna to biegi polowe

Pomarańczowa biegi szosowe.

Podsumowując

Wciskasz wajchę w biegi polowe lub szosowe jak ci wygodniej,następnie wybierasz kierunek jazdy przód lub tył i dalej wybierasz konkretny bieg.

 

post-42704-0-65423700-1395743631_thumb.jpg

 

Poszczególne biegi możesz mieć jak na zdjęciu niżej .Białe okienka to biegi polowe 1 2 5 a czarne to biegi szosowe 3 4 6. Mój jest trochę młodszy i u mnie Polowe to 1 3 5 a szosowe 2 4 6

gallery_3905_235_11637.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekj24    0

Dziękuję bardzo biegi kolokwailnie mówiąc rozkminione, bardzo przydała się pomoc. Mam mały problem tylko ze wstecznym czasem po prostu nie można przełączyć na wsteczne cały czas jest luz, robię wtedy tak ruszam kawałek do przodu i problem znika, można przełączać. Nie wiem z czym to jest związane.

 

Następną rzeczą jest to iz nie wiem czy wogóle ma on świece żarowe i podgrzewane a jak ma to gdzie się włącza podgrzewanie. Kolejną rzeczą jest to że chyba odprężnik nie działa i ciężko przy odpalaniu silnikiem zakręcić a akumulator nie jest za dobry. (dzieje się tak że pociągając odprężnik nic się nie dzieje a wizualnie cięgna pracują.)

 

Mam jeszcze pytanie gdzie znaleźć tablicę z bezpiecznikami bo światła mam tylko po lewej stronie po prawej nie ma.


surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj