Irek28

Pytanko T-25

Polecane posty

belarust25    16

Pobaw się trochę i zrób jakąś przekładnie. Nie wiem jak dokładnie masz to zrobione. Ja swoim napędzam betoniarkę i silnik elektryczny oryginalny miał obroty 1400 obr/min. A ja założyłem większe koło pasowe i daje obroty jakieś do połowy gazu a betoniarkę kręci się tak jak powinie na. ;)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam -zamiast przystawki koledzy z tyłu, tak do młóckarni kiedyś- jak i do piły tarczowej, oraz innych maszyn, nie ma lepszej rzeczy jak zamontować koło pasowe na wałek, przy prawym tylnym kole, wałek ten jest frezowany.Wystarczy odkręcić tą plastikową osłonę,odkręcić nakrętkę ,zdjąć tulejkę i tam się montuje koło pasowe, a jest to specjalne wyprowadzenie do orginalnej ruskiej przystawki kontowej.Poza tym ten wałek ma prędkości zależne od włączonego biegu oraz obroty masz lewo i prawo przełączasz tylko rewersem tylko musisz zdjąć przedni prawy reflektor do pasa transmisji.Trzeba też pamiętać że reduktorem wcześniej przełączyć bo będzie Ci traktor jechał zamiast stać na postoju,powiem że kiedyś z tego korzystałem i mi się to podobało ze względu na regulację prędkości biegami oraz lewe i prawe obroty.Co do sprężarek to było to dodatkowe wyposażenie w pudłach za dodatkowe pieniądze a montaż robiły POM-y bezpłatnie :rolleyes: myślę że pomogłem w razie potrzeby służę pomocą :unsure: Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ten wałek to wałek rewersu i niema możliwości pracy przez biegi jest tylko prawo lewo i regulacja obrotami si9lnika

pyzatym trzeba maksymalnie poszerzyć i traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam- masz rację GoRAL1, strzeliłem byka -przepraszam, dlatego bo korzystałem z tego ok 20 lat temu i tu mi się to pokręciło, ale pamiętam ze miałem przystawkę kontową od ciapka, ale wolałem korzystać z tego wałka ze względu na obroty w obie strony, i nie musiałem ciągle montować i demontować aby korzystać z przekażnika z innymi maszynami :rolleyes: Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-25    0

dzięki za odpowiedzi a czy ktoś mógłby mi przysłac budowe hamulca ręcznego i powiedziec gdzie można kupic ruską przystawkę kątową

Edytowano przez t-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Rusek nie miał przystawki kątowej tylko proste koło pasowe z wewn wnętrzem frezem pasującym na wałek to da się dorobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam-tak właśnie jest jak pisze GoRAL1, to nie jest kątowa przystawka, tylko prosta, jednak nazywana w książce przystawką do maszyn stacjonarnych , za czasów komuny sprowadzane były na specjalne zamówienie ,dlatego wiem bo chciałem takową zakupić po zakupie traktora.Kolega pracował w POM-ach i póżniej mi dorobił taką :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-25    0

aha to się pomału ją dorobi , mogli byście mi wysłac fotki elementów ręcznego hamulca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Przekręcasz kluczyk do pierwszego oporu o jakieś 45stopni i trzymasz.

Powinna zaświecić się kontrolka czerwona na desce.

Trzymasz 20-30 sekund i przekręcasz kluczyk mocniej i włącza się rozrusznik. No i zapalamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-25    0

a skąd można takie koło pasowe do t-25 wziąc może ktoś ma na sprzedaż?? interesuje też mnie budowa hamulca ręcznego w t-25

Edytowano przez t-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Hamulec ręczny powinieneś kupić w sklepie z częściami.A Jaki masz obecnie hamulec ręczny,płaskownik zaczepiany na pedał hamulca czy już masz wajchę z boku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

W sklepie z częściami to kolego xiężko będzie, lepiej się przejechać do jakiegoś handlarza, który rozbiera ciągniki. Ucieszy się, że nie będzie musiał tanio tego wywozic na złom, bo to nie schodzi


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino788    1

Witam wlasnie chce zakupic łańcuchy do t25 rozmiar kol to 11,2-28 i sie zastanawiam jaką grubosc lancucha kupic 8 czy 10mm bo wiecej jest 8 na allegro i jak myslicie z gory dzieki Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Co do łańcuchów to czym grubsze tym lepsze. Wszystko zależy ile PLN możesz wydać.

Niektóre łańcuchy mają 10 na drabince i 8 na obrzeżach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ja mam mało takich sytuacji do wyjazdu, to mi wystarczą po 2 przewleczone przez koła, ale też szukam zakładanych, ale mam taki problem jak wy, że to drogie i nic dobrego nie mozna kupić


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Filtry kupisz w sklepie w miasteczku albo internetowych jest ich kilka,ale może tobie chodzi gdzie one są w traktorku to masz je z lewej strony w takich dwuch tubach to paliwowe,z tyłu nad zbiornikiem hydrauliki masz jeden do przemycia ale w naszym mamy 5000 mtg raz tam zaglądali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ruscy tak pomysleli, ze otwierasz maske i patrzac z lewej widzisz wszystkie filtry


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Oprócz dwóch filtrów paliwa dokładnego filtrowania warto zajrzeć i wymienić sitko w odstojniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino788    1

Witam chcialbym obnizyc przod ciagnika,bo mam w pozycji sredniej przod a tyl jest troche nizej. Czy wystarczy odkrecic te 2 sruby przy kole co tez trzymaja blotniki i przelozyc na sam dol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Trzeba odkręcić 4 śruby i obniżyć na 2 z nich sa błotniki

będziesz miało wiele lepiej z podnośnikiem z zawieszanymi maszynami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj