Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Florek93

John Deere 1166 - opinie użytkowników

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
Florek93    5

Witam wszystkich :)

Jako że nie znalazłem zbyt wielu informacji postanowiłem założyć ten temat . Sprawa wygląda tak . Razem z mamą planujemy kupić kombajn . Akurat trafił się model JD 1166 . Jeszcze go nie oglądałem u sprzedawcy ale chciałem dowiedzieć się paru informacji o tej maszynie . Głownie chodzi mi o wydajność , gdyż jest to maszyna 4 klawiszowa a heder ma szerokość 3,65m . Ile można nim wykosić w ciągu godziny pracy ? Jak z awaryjnością ? Na co w szczególności zwracać uwagę w trakcie eksploatacji ? A co do gospodarstwa to posiadamy 50 ha zbóż , może w przyszłym roku byłoby trochę rzepaku , i może jakieś drobne usługi tak do 30 ha.

Czekam na wasze opinie uwagi i spostrzeżenia . Z góry dziękuję ;)

bartas19    0

kolego takim kombajnem 1166 zrobisz prawdopodobnie tyle samo co bizonem rekordem. są podobnej wydajności. mimo tego że młócarnie ma węższą od bizona to nadrabia długością wytrząsaczy i sit co sprawia że można nim szybciej jechać jak bizonem. W ciągu godziny pracy powinieneś spokojnie hektar pszenicy o wydajności 6-7 ton wykosić. Miałem podobnego tyle że model wcześniejszy a mianowicie 1065 to spokojnie sobie hektar w godzinkę robiłem.a 1065 i 1166 to praktycznie takie same kombajny

Wiadomość z agroFakt.pl

Florek93    5

Kolego @bartas19 dzięki za odpowiedź, właśnie niektórzy mi go odradzali bo 4 klawisze ma i z tego powodu ma być powolny .

pawelzaza    5

To co, że 4 klawisze. Ja jeżdżę 1065 (4klawisze) heder 4,25 i jak zborze sypie do 8t to można popylać aż miło patrzeć :D . O 1065 wiem dużo i nie przesiadłbym się na kombajn "innego koloru" :D JD jak najbardziej polecam :D

Edytowano przez pawelzaza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Dane dotyczące poszczególnych ustawień spisane z instrukcji obsługi JD serii 10xx, ale do innych modeli też pasuje.
      Ustawienia.doc
    • Przez Przemoo10
      Witam
      Zamierzam kupić john deere 2264. Panowie i Panie prośba do was, na co zwrócić największą uwagę przy zakupię pod względem mechanicznym jak i elektronicznym. Z góry dziękuję za porady. Pozdrawiam
    • Przez adasDrop
      Witam. Mam pytanko chce kupić kombajn jd 430 i znalazłem opcje za 8500 PLN i niby są tylko małe wycieki i chciałem się zorientować czy ta cena jest adekwatna do tego kombajnu
    • Przez piwoo11
      witam czy może ktoś już wymieniał pas na młócarni i może nakreślić jak to zrobić najkorzystniej. z tego co zauważyłem to chyba będę musiał zdemontować podajnik kłosowy o ile się nie mylę.
    • Przez darek8405
      Witam. Potrzebuje informacji na temat kombajnu john deere 940 bo mam taki model na oku i zastanawiam  nad jego kupnem , kombajn będzie użytkowany na 10 ha jaka jest jego wydajność, spalanie jak z awaryjnością i na co zwrócić uwagę  podczas zakupu jakieś słabe punkty tej maszyny?