Ferdek07

agregat do siewnika bez hydropaku

Polecane posty

Ferdek07    75

http://moto.allegro.pl/agregat-agregaty-uprawowo-siewny-nowy-tanio-i2349799133.html

co sądzicie o takich agregatach, są i takie co mają ruchome mocowanie siewnika, czy to się sprawdza masa około 300kg a siewnik oddalony od ciągnika 1,4m jak myślicie czy to się nie rozleci na bruzdach i nierównościach i jak w transporcie ze stabilnością z siewnikiem starym poznaniakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel23456    0
Napisano (edytowany)

do mnie ta maszyna nie przemawia w żaden sposób jakas taka pierdołka pomijając fakt ze te pazurki wyglądają na kiepskiej jakości. to mocowanie siewnika na takim jakimś haczyku z śrubka nie no szkoda wydawać na cos takiego kase. Ta maszyna ma chyba współpracować z siewnikiem zawieszanym wiec jak on ma byc na sztywno zamocowany to grzie tu regulacja głebokosci pracy agregatu ?

Edytowano przez pawel23456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie podobają mi się te agregaty. Siewnik musi być luźno. Co prawda nie potrzebny jest duży ruch ale trochę się przydaje.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Kolega ma podobny bo z innej firmy i póki co to sobie chwali! Napewno jakaś oszczędność w paliwie jest. Targa go Ursusem o ile się nie mylę 4514.Jeden przejazd i zasiane. Za tą kasę to nie mamy co wymagać, ale wytrzymać powinno! Na mniejsze gospodarstwo to jak znalazł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

targa ursusem, czy ursus to targa, bo niby masa nie duża ale z siewnikiem i pełną skrzyniątroche jest a mam pole 16km od domu po typowo polskiej drodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

No ale na pole to się jedzie z pustym siewnikiem a zboże na przyczepie wieziesz. Zmierzyłem u siebie i siewnik jest oddalony od ciągnika około 120cm ale można by było zejść do 110cm. Ale ferdek ty chyba masz jakiś większy ciągnik??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Mam coś podobnego dwa lata tylko wachliwe macowanie do siewnika mam te 13 ha ornej i spokojnie starcza ,najpierw jade samym agregatem bruzdy przecze ,mokre dołki aby przeschło i wcześniej zasiać, dałem z dowozem 3,5 tyś z hydropakiem ok 7 tyś są a też widzę sąsiady przed siewem jada agregatem jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

Witam,odświeżę temat z zapytaniem czy np. po takim https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-lekki-agro-system-CID757-IDddo9N.html#3c1df4af4e agregacie plus siewnik jest równo na polu tzn.chodzi mi o wyeliminowanie bruzd po kołach,może napiszę dokładniej ciągnik jaki posiadam to Zetor 9641 i przedsiewnie uprawiam agregatem z podwójnymi wałkami sieję też tym samym ciągnikiem plus Nordsten 3m i w efekcie pole wygląda nieciekawie same bruzdy po kołach dlatego szukam najtańszego rozwiązania na w miarę ładny zasiew

Edytowano przez KOSTEK12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Witam,odświeżę temat z zapytaniem czy np. po takim https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-lekki-agro-system-CID757-IDddo9N.html#3c1df4af4e agregacie plus siewnik jest równo na polu tzn.chodzi mi o wyeliminowanie bruzd po kołach,może napiszę dokładniej ciągnik jaki posiadam to Zetor 9641 i przedsiewnie uprawiam agregatem z podwójnymi wałkami sieję też tym samym ciągnikiem plus Nordsten 3m i w efekcie pole wygląda nieciekawie same bruzdy po kołach dlatego szukam najtańszego rozwiązania na w miarę ładny zasiew

 

w podanym przez Ciebie agregaciku cena jak najbardziej OK, ale co do reszty to sam nie wiem

http://allegro.pl/agregat-uprawowy-siewny-dziekan-jaguar-tolmet-i6787180081.html

tutaj trochę masywniej to wygląda ale i kilka pln-ów więcej za to chcą,

a zna ktoś może jeszcze innych firm agregaty tego typu bez wałka przedniego

 

zapytam inaczej, co bardziej by przeważało ciągnik, taki agregat który waży około 350km i poznaniak,

czy agregat uprawowy 3,6m o masie około 1t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Witam,odświeżę temat z zapytaniem czy np. po takim https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-lekki-agro-system-CID757-IDddo9N.html#3c1df4af4e agregacie plus siewnik jest równo na polu tzn.chodzi mi o wyeliminowanie bruzd po kołach,może napiszę dokładniej ciągnik jaki posiadam to Zetor 9641 i przedsiewnie uprawiam agregatem z podwójnymi wałkami sieję też tym samym ciągnikiem plus Nordsten 3m i w efekcie pole wygląda nieciekawie same bruzdy po kołach dlatego szukam najtańszego rozwiązania na w miarę ładny zasiew

Dołóż tysiaka a będziesz miał z hydropakiem (Dziekan Jaguar LUX )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj