dontadeooo

Farmtrak 685DT- Hałas i stuki w przednim moście

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dontadeooo    0

witam, juz prawie od roku użytkuje 685dt i mam pewien problem, mianowicie jak maszyna się dobrze rozgrzeje to w przednim moście słychać jakieś zgrzyty i piłowanie, tak jak by jakieś tryby nachodziły na siebie czy coś takiego, w polu nie jest tak żle ale jak zjade z asfaltu to makabra, co gorsze dzeiej sie to coraz częsciej.Druga sprawa to jak wyłącze przedni naped i ruszam to slychać takie pukniecie, (w serwisie powiedzieli ze to normalne) czasami jest tak ze jade i to pukniecie słychać 5 razy albo i więcej, tak jakby ten naped sam sie zalączał i wyłączal mimo że kontrolka sie nie zapala. dzwonilem po serwis 2 razy i za każdym razem jak przyjadą to nic sie nie dzieje, anie nie stuknie ani nie puknie ani nie zgrzytnie;) czy ktoś z was spotkał sie z takim problemem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

Juz pisałem kiedys w innym poscie na ten temat w przednim moscie sa tarczki w kompieli olejowej i ona tak trzescza u mnie od nowego do 50 mth było słychac teraz cisza i servis mi zmienił olej na inny o innej klasie lepkosci jak chcesz to zobaczyc jak to wyglada na rysunku technicznym to ci wysle z katalogu czesci i sobie obejzysz odezwij sie do mnie na gg daj adres e mail

 

odłaczanie przedniego napedu u mnie tez stuka...widocznie tak mam byc ja sie tym nie przejmuje tym delikatynym stuknieciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NhBartek    40

Dokladnie te stuki w moscie to normalne i nie trzeba sie tym przejmowac chociaz to bardzo nieprzyjemny dzwiek. Jezeli chodzi o przedni naped i te stuki przy rozlaczaniu to mozna to ograniczyc wyjmujac przekaznik ktory zalacza przedni naped przy wcisnieciu hamulca. podczas jazdy wogole to nie pomaga ale jest tak zrobione ze wzgl. na przepisy poniewaz ciagnik jedzie ponad 40 km/h. Wyciagniecie przekaznika to jednak nie wszystko poniewaz trzeba jeszcze zrobic mostek pomiedzy dwoma pinami po wyjeciu przekaznika zeby naped wlaczal sie klawiszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Kolego miałem też problem ze stukaniem w swoim 690dt i pojawiały się one tylko wtedy gdy przedni napęd był wyłączony a gdy włączyłem wszystko było dobrze serwisant zmienił olej na gestrzy ale to nie pomogło i dopiero jak zadzwonił do Mragowa kazali mu zwiększyć ciśnienie na hydrozawoże są dwa po prawej stronie pod turbiną i teraz jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NhBartek    40

a mógłbyś powiedzieć który to dokładnie przekażnik???

 

 

Drugi liczac od prawej strony pod skrzynka bezpiecznikow ale jeszcze trzeba mostek zrobic jak sie go wyciagnie miedzy dwoma pinami.

 

Kolego miałem też problem ze stukaniem w swoim 690dt i pojawiały się one tylko wtedy gdy przedni napęd był wyłączony a gdy włączyłem wszystko było dobrze serwisant zmienił olej na gestrzy ale to nie pomogło i dopiero jak zadzwonił do Mragowa kazali mu zwiększyć ciśnienie na hydrozawoże są dwa po prawej stronie pod turbiną i teraz jest dobrze.

To jest niemozliwe bo ten hydrozawor odpowiada tylko za wlaczanie przedniego napedu i sprzegla walka WOM. To ze w moscie halasuja tarczki to nie ma zadnego zwiazku z tym zaworem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8
Napisano (edytowany)

U mnie nie było zgrzytów i piłowania w przednim moscie jak u kolegi ja napisałem o puknięćiach przy wyłączonym napędzie o których on też pisze i swego czasu nikt nie wiedział z czego się one biorą ze miałem jechać z tym problemem do wróżki i dopiero zmiana cisnienia na hydrozawoże stuki się uspokoiły stuki te dochodziły gdzieś z tylniego mostu

Edytowano przez plapla123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przecinak82    0

Witam mam problem z moją 690-POMOCY !!!! Stuka mi w przednim napędzie kiedy mam go załączono, kiedy wyłączam wszystko jest OK.Odgłosy dochodzą gdzieś jakby ze skrzyni biegów(przystawki od napędu)Stukot ten jest identyczny jak przy załączaniu  4x4  tylko cykliczny co kilkanaście sekund.Czy ktoś z Was miał taki przypadek???

 

Edytowano przez przecinak82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pryzmatdt    0

Przypuszczalnie w kostce sterującej ustawione jest nieodpowiednie ciśnienie, przez co zawór (tłoczek uruchamiający przedni napęd), który znajduje się w obudowie przystawki przedniego napędu nie jest utrzymywany w jednym położeniu, dlatego przedni napęd raz zazębia raz nie i stąd pochodzą stuki. Najlepiej sprawdzić czy po każdym puknięciu dalej ciągnie na cztery koła (przyczepić go do drzewa), jeżeli po stuknięciu przedni napęd nie działa to na 95% jest to kostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz
      Witam,
      tak jak w temacie, podczas hamowania w kabinie słyszalny jest stuk (być może tylny most lub skrzynia).
      Mam Valtrę 6300.
      Spotkał się już ktoś z takim przypadkiem?
    • Przez fendt1992
      Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.
    • Przez 7777777
      ....jak wyżej sprawnego lub do remontu w  cenie do 47 tys PLN pilnie !
    • Przez nwj451
      Witam. Mam problem z renia Ares, gdy jadę do przodu jest dobrze a czasami jak jadę do tyłu to jest takie uderzenie że aż traktor zatrzymuje, coś jakby blokowalo w tylnym moście, wie może ktoś co może się dziać??? 
    • Przez lewy85
      Witam. Panowie mam problem z przednim mostem carraro w zetorze 10540 z 98r. a mianowicie jak włączę przedni napęd to cały czas ciągną mi dwa koła na raz , prawe i lewe, niezależnie czy jadę prosto czy skręcam. Problem zauważyłem nie dawno a dziś nastąpił efekt takiej jazdy, rozerwało mi krzyżak i jego mocowanie w prawej półosi. Jak założe te częsci nowe (a ich koszt to około 1300 zł) to obawiam sie że za jakiś czas stanie się to po raz kolejny.
      Moje pytanie brzmi dlaczego ciągną dwa koła jednocześnie i jak to naprawić?
      z góry dziękuję za odpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj