ozi22

CLAAS ROLLANT 250 RC - instrukcja w języku polskim

Polecane posty

ozi22    0

Witam , kupiłem niedawno taka prase i szukam instrukcji w jezyku polskim , badz tez jakiegos uzytkownika ktory podpowie kilka rzeczy. Prasa jes w wersji komfort czyli z komputerem, centralnym smarowaniem , hydrauliczym cofaniem rotoru itp. Glownie chodzi mi o ustawienia komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

a to może ktoś napisze do jakiego momentu zbijać bale patrząc na manometr? dzisiaj robiliśmy pierwszą sianokiszonkę swoją prasą, nie dobijaliśmy mocno a były o wiele cięższe jak po sipmie którą znajomy już bardziej nie mógł zbić:) aha i po lewej stronie prasy są dwa pokrętła, zdj. nie zrobiłem ale każdy kto ma taką prasę zapewne wie o co chodzi. Co nimi się reguluje? I jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deymonnn    2

mam skan instrukcji po polsku do rollanta 255 uniwrap, jeśli cie interesuje napisz maila to prześlę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorgo7170    0

ja tez mam instrukcje znajomy pracuje w claasie i mi zgraldo rolanda 250 RC comfort

co do tych pokretel to wydaje mi sie ze muwisz o regulacji cisnienie w komorze czyli sile zgniotu ja mam tam jedno pokretlo i normalnie krece w lewo to zmniejszam cisnienie a krece w prawo to odwrotnie juz niepamietam dokladnie na ile tam jest ustawione ale chyba na 110 atmosfer i ja tak presuje jesli chcesz sie jeszcze czegos zapytac to mozesz napisac do mnie pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

To zapytam jeszcze:)

Widocznie u nas już nie trzyma zawór i klapa popuszcza przy prasowaniu ale nie o to chodzi a o to czy da się wyłączyć to aby sama nie owijała? Ponieważ gdy uchyli się klapa to po jakimś momencie samo włącza się owijanie siatką co nie ukrywam jest wkurzające:/ Jak w porę domknę klapę to się nie włączy. Aha i może ktoś wie jakie zapotrzebowanie mocy ma ta prasa? Bo sprzęgło na wałek które założyliśmy jednak jest za słabe:/ i nie wiemy jakie w końcu ma być, a bez jeździć nie chcemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorgo7170    0

wiem ze idzie opuznic owijanie ale czy calkiem wylączyc gdy komora jest juz pelna to chyba raczej nie idzie, niewiem przyjamniej ja tego nie sprawdzalem. A jesli ci chodzi o te samo otwieranie sie to ci powinno samo dobic komore co jakis czas i to tz mozna regulowac czasowo ze co iles sekund dobija komore ta komora jak jest duzo w komorze materialu to ona sie zawsze lekko otwiera bo przybywa kiszonki ale wlasnie poto regulujesz se czas w jakim ma ci dobic tą komore i jesli juz nie da rady dobic poniewaz jest tam za duzo materialu to wtedy przycisnie taki czujnik i pokazyje ci ze masz pelną komore i zaczyna sie owijanie. ja tez mialem z początku taki problem bo jak mi pokazalo ze mam pelną komore to ja niezdązylem wychamowac traktora a juz owijalo i wlasnie dlatego jest ta regulacja czasu owijania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki3110    0

To zapytam jeszcze:)

Widocznie u nas już nie trzyma zawór i klapa popuszcza przy prasowaniu ale nie o to chodzi a o to czy da się wyłączyć to aby sama nie owijała? Ponieważ gdy uchyli się klapa to po jakimś momencie samo włącza się owijanie siatką co nie ukrywam jest wkurzające:/ Jak w porę domknę klapę to się nie włączy. Aha i może ktoś wie jakie zapotrzebowanie mocy ma ta prasa? Bo sprzęgło na wałek które założyliśmy jednak jest za słabe:/ i nie wiemy jakie w końcu ma być, a bez jeździć nie chcemy

 

Da radę wyłączyć automatyczne owijanie. Musisz zrobić tak:

1 Przy wyłączonym panelu sterowania wciskasz i przytrzymujesz na raz 2 ostatnie przyciski (czerwona kontrolka i czarny)

2 Następnie trzymając przyciski włączasz sterownik

3 Zacznie świecić przycisk numer 3 który masz wciśnięty przez około 10 sekund

4 gdy zgaśnie przycisk numer 3 puszczasz oba przyciski które trzymałeś i wyłączasz sterownik

Masz aktywny tryb ręcznego owijania siatką

 

Ja mam natomiast pytanie jak mocno domykacie tylną klapę? Chodzi mi o wskazanie na manometrze. Czy po zamknięciu klapy i kiedy zaczynam prasować wskazówka powinna być na 0 czy na zielonym polu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

dzięki kolego za informację:) to jest w instrukcji napisane to co napisałeś mi? bo zastanawiam się czy nie zamówić jej sobie.

Ja jak zamykam i dam ciśnienie na zielone pole to wtedy mi klapa sama nie puści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki3110    0

to jest w instrukcji napisane to co napisałeś mi?

 

 

Tak jest właśnie napisane w instrukcji i u mnie działa jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukassz19    0

Witam mam takie pytanie odnośnie tej prasy

Jakie ustawiacie ciśnienie na zegarze po zamknięciu tylnej klapy i jak regulować ciśnienie prasowania na zaworze tym pokrętłem czy tą śrubką co jest w środku tego pokrętła? Bo pokrętłem próbowałem kręcić i nie mogłem go ruszyć ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn001    16

jak ręką nie można to kluczem francuskim, jak przykręcasz to zwiększasz ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

Panowie co sprawdzić żeby zaczeła noże wysówać? jakie powinno być napięcie na tych cewkach od elektrozaworu odpowiedzialnego za podnoszenie noży??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voldemort    1

Witam.

Poszukuję instrukcji do prasy Claas Rollant 250 RC w języku Polskim w wersji elektronicznej. Ma ktoś może do takowej dostęp?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj