Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk1932

Ciągnik na około 300 ha

Polecane posty

Patryk1932    1
Napisano (edytowany)

Witam jak wiecie ja nie posiadam gospodarstwa ale jest u mnie RSP w której trwają dyskusje na temat nowego traktora a więc poprosili mnie o napisanie co wybrać

mają około 300 ha ziemie różne od gliny po czarnoziemy kwota jaką mogą przeznaczyć to około 500-600 tyś wiem że mają dużo maszyn od Korbanka jaką moc proponujecie na taki areał i jaki byłby najlepszy

Pozdrawiam

Edytowano przez Patryk1932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

zależy do czego i co już mają. Kupić coś naprawdę dużego to i park maszynowy trzeba uzupełnić. Tak że za mało danych żeby coś mądrego doradzić :unsure:


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1932    1

Będzie on do orki , siewu , i gruberowania mają sporo ale pewnie będą sprzedawać i coś nowego kupować na pewno kupią pług jak będzie traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rekord1991    1
Napisano (edytowany)

ja polecałbym nawet coś używanego a ten areał np jd 8200 super sprzęt:)

post bez uzasadnienia

Edytowano przez danielhaker

kupie ursus 912- 1012, najchętniej z turem z okolic woj, pomorskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Myślę,że ciągnik około 220-250 km byłby odpowiedni na ten areał. A jaka marka,ciężko wybrać,ale John Deere to dobre ciągniki,które zdają egzaminy w nawet najcięższych warunkach. Może coś z serii 7200r,albo również coś z New Hollanda. Te ciągniki w mojej okolicy mają również dobrą opinie. Taki NH w ful opcji t 7.220 to myślę,że da się wyrwać za jakieś 380 tysięcy netto.Wybór należy do RSP,najlepiej jakby pojeździli po okolicy i znaleźli użytkowników danej marki i danej mocy i się wywiedzieli coś o takowym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Co taka cisza . Podajcie jakieś propozycje

ludzie mają ciekawsze rzeczy do robienia na af niż odpisywać gimnazjaliście któremu się przyśniło że ktoś go poprosił o radę w wyborze ciągnika. Zapytaj kolegów z gimnazjum oni ci podpowiedzą...

  • Like 4

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

rzeznik13

 

t 7.220 to ma 150-160km więc wątpię żeby dał radę na takim areale.

 

Jak ma robić pracownik to najlepiej JD 7R w najprostszej wersji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

hahahahaha mój wujek ma 600 ha i obrabia to NH T7040 ZTS 16245 i Zetor Forterra 12441 więc tobie wzupełności 200 Km więc kup sobie T7040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian01    0

t 7.220 to niema 150-160km ma ponad 200KM

 

Ja mam T6050 i ma 160KM nominalne bez boostera

A JD to też nie jest zły pomysł.

Lub jakaś Valtra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Ale kolega bajki opowiada !!!!!

 

 

T6050 w Plusie ma 126 KM

T6050 z skrzynią Range command i silnikiem z common rail ma 126 km nominalnej mocy ( chwilowo może zwiększyć ją w odpowiednich warunkach do ponad 140 )

 

Natomiast T7.220 ma 167 Km mocy nominalnej i 218 maxymalnej


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli do orki to zależy ile bedziesz miał skib, im bardziej dociążony ciągnik tym lepiej będzie sie w niej spisywał, ale jeśli do siewu to ciężki ciągnik sie nie sprawdzi (będzie zagniatał rządki), i do siewu nie jest potrzebne 250-300koni- tak jak do orki, zainwestuj w cos z dobrą skrzynią, aby sie przyjemnie jeździło, a nie mieszało ciągle lewarkiem od biegów, czyli pewnie cos z automatem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian01    0

Tak na pewno. Chyba ja wiem lepiej czym jezdzę !.

Ja mam nie mam RC tego nowego co są, mojego mam z 2008r. I to jest T6050 Elite RC z, bosterem ma 180KM

ale wtedy te +30KM ma na wałku i w transporcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    995

Tak na pewno. Chyba ja wiem lepiej czym jezdzę !.

Ja mam nie mam RC tego nowego co są, mojego mam z 2008r. I to jest T6050 Elite RC z, bosterem ma 180KM

ale wtedy te +30KM ma na wałku i w transporcie.

Wstaw jakiś link żeby to udowodnić, narazie tylko bajeczki wymyślasz i nie umiesz tego potwierdzić.

http://www.tractordata.com/farm-tractors/005/4/9/5490-new-holland-t6050-elite.html

http://www.tractordata.com/farm-tractors/005/4/9/5490-new-holland-t6050-elite-tests.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20
Napisano (edytowany)

A tak wogóle to jest ciągnik t6050 elite ?? Z tego co mi wiadomo to były modele 6040 legitymujące się mocą 122 Km i t 6060 z mocą 132 KM , w jednym i drugim przypadku system zarządzania mocą ( tzw booster ) może ją chwilowo zwiększyć do 141 KM

 

A tak wogóle to coś się nam tutaj nie zgadza

 

Piszesz ... " Ja mam T6050 i ma 160KM nominalne bez boostera "

 

Potem piszesz ze ma 180 z boosterem ( wg Ciebie booster daje 30 KM )

180 KM - 30 Km ---> nie daje nam 160 KM , no chyba że u Ciebie inaczej matematyki uczą

 

Pozdrawiam

 

Barth

 

Ewentualnie Adriano podeślij mi nr seryjny twojej maszyny ( na pw) a jutro dokładnie podam Ci z jaka mocą wyjechał ten ciągnik z fabryki

 

Pozdro

Edytowano przez Baarth

New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian01    0

Ja ci nic nie muszę podszyłać bo wiem jak ma w papierach i ja pisze ze 160 bez bostera tzw. Power boosch no to dodaj sb 30KM do 160 to wyjdzie ci 180KM a tak to ma 160KM.

Uwaga:czytaj ze zrozumieniem.

 

 

A i jak ja go brałem to jeszcze musiałem dopłacić do niego żeby miał to co ja chce

Nie cytuj poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian01    0
Napisano (edytowany)

Ciekawe kto sprzedał ciągnik 11-sto latkowi??

Widocznie wysoki poziom nauczania był w gimnazjum, że zaskakuje nas zdolnościami matematycznymi. http://www.agrofoto....20#entry1048087

 

Chyba dawno ktoś ci ****************.

Po 1 cw*** ja nie mam 11 lat

po2 gospodarki ja nie mam

a wpi***** chyba chcesz :rolleyes:

 

Teraz to już przesadziłeś, wylatujesz z forum, nikt nie będzie tutaj takiego zachowania tolerował.

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fant25a    0

Kto mówi, że masz 11 lat :) Kolega jaco512 napisał: "Ciekawe kto sprzedał ciągnik 11-sto latkowi??"

W maju skończysz 16, ciągnik masz z 2008r., więc miałeś 11 lat jak kupowałeś.

Zanim coś odpiszesz, przeczytaj to 2 razy, aby zrozumieć sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20
Napisano (edytowany)

Kolego proponuję żebyś poszedł do garażu , spojrzał na maskę ciągnika z lewej bądz prawej strony i zobacz co za naklejka tam widnieje.

 

Nie było wersji T6050 Elite !!!

 

Jaką masz skrzynię biegów ??

 

Co do wpisu w dowodzie to tam zawsze widnieje maksymalna moc , ta uzyskana poprzez zarządzanie mocą . Sam ostatnio musiałem z CNH załatwić wyjaśnienie bo moc ciągnika nie zgadzała mi się z zestawieniem rzeczowo finansowym

Edytowano przez Baarth

New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chata1989    0

moim zdaniem powinni dać jakieś ograniczenie +18 chociaż nie trzeba by było pyskatychdzieci pouczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj