Skocz do zawartości
beenki

Pomysł na małe gospodarstwo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pawlo547    5

Ale kolega tez moze dokupic sobie sianokiszonke lub siano w mojich okolicach sianokiszonka kosztuje 70 zł a siano 60 zł to jak policzyc koszenie, prasowanie, zwozenie ,owiniencie, ustawienie bali i co najwazniejsze nawozenie łak to nie wiem czy sie bardziej nie opłaca kupic bel.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mariusz_836
      Sprzedam jałówkę rasy mieszana miesna (matka simentaler)wiek 18 miesięcy

• Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie chciałbym sie dowiedzieć ile utrzymałbym sztuk bydła opasowego mam 10 ha III kl 4 ha klasy IV i V i 1.60 VI kldo tego 2 ha łąk, ale będą jeszcze dobierane myśle że tak do 5-6 ha sie dojdzie będziemy z nich zbierać 2 pokosy a co do bydła to byłyby to byczki nie typowo mięsne tylko mieszańce bydło utrzymywane wolnostanowiskowo
    • Przez wujo_usiu
      Witam , mam pytanie , czy wie ktoś może dlaczego jałówka po pierwszym wycieleniu daje bardzo chude mleko (mało śmietany , jak się zbierze śmietanę to robi się jasne , wodniste) jałówka wycieliła się około 2-3 tyg temu , jest to 50 % hf i 50 % bb.
    • Przez leszek1000
      Witam jakie dippingi polecacie.Z jakiej firmy są dobre dippingi ?
    • Przez Seba092000
      Witam! Jeśli istnieje taki temat to serdecznie przepraszam, że zakładam drugi no ale ja nigdzie nie spotkałem takiego. Otóż mam pewien problem z moją 5 letnią krową. W pewnym momencie, 2 miesiące po wycieleniu stopniowo przestawała jeść. Miała bardzo słaby apetyt, była osowiała. Wezwałem weterynarza aby sprawdził co jej dolega Osłuchał ją, zmierzył temperaturę i powiedział, że ma wstępne zapalenie płuc. Posiada ona krótki oddech i cały czas kiedy tylko nie poda się antybiotyku lub pyralginy ma ona gorączkę od 40 do 41.5 stopni Jak dam jej do żarcia trawę, siano, słomę to je, a śruty nie chce zbytnio. Widzę, że ma chęć aby coś zjeść ale nie może, coś jej dolega! Weterynarz podawał jej na to "rzekome" zapalenie płuc antybiotyki tj.: GENTAMYCYNA, ENGEMYCIN, VETRIMOXIN, ENROTRON, TIAMEFENIKOL + pyralgina na zbicie gorączki. Żaden z tych antybiotyków nie zadziałał ;( Kiedy podawałem jej te antybiotyki to było nawet nieźle bo temperaturę miała w granicach 38 stopni, jak tylko przestaję podawać antybiotyk temperatura znowu wzrasta i tak ciągle. Ostatnio podałem jej nawet preparat na nicienie płucne. Obawiam się aby nie była to czasami gruźlica lub białaczka.

Dziękuję bardzo z góry!
      Pozdrawiam serdecznie!