Zaloguj się, aby obserwować  
beenki

Problem z MTZ-em

Polecane posty

beenki    0

Zamierzam kupic MTZ-a 1994 rok, bylem go oglądac i ma on jedną wadę. Mianowicie dźwignia zmiany biegów ma duże luzy, jednak biegi nie wyskakują i jest ok, gościu który sprzedaje ciągnik uważa, że brakuje jakiegoś klina i że trzeba tylko zalożycz brakujący klin i wszystko bedzie ok, ale ja nie wiem czy to przwda bo na mtz-ach się nie znam, wiec jak ktos wie o co może chodzic, to bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A gdzie ma dzwignię zmiany biegów? Jeśli między nogami to ta wajcha po prostu tak goni i trzeba się do niej przyzwyczaić. jeśli z prawej strony nie pomogę ci bo nie miałem z tym do czynienia. Ogólnie jeśli ciągnik jest wart swojej ceny to samą dzwignią bym się nie przejmował. Dostępność katalogów, części jest względem innych ciągników chyba najbardziej rozbudowana. Przejrzysz pokrywę i mechanizm, wymienisz co trzeba i tyle.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

Zamierzam kupic MTZ-a 1994 rok, bylem go oglądac i ma on jedną wadę. Mianowicie dźwignia zmiany biegów ma duże luzy, jednak biegi nie wyskakują i jest ok, gościu który sprzedaje ciągnik uważa, że brakuje jakiegoś klina i że trzeba tylko zalożycz brakujący klin i wszystko bedzie ok, ale ja nie wiem czy to przwda bo na mtz-ach się nie znam, wiec jak ktos wie o co może chodzic, to bardzo proszę o pomoc.

 

proponował bym ci kupić nowego to co dasz za starego plus jakieś tam remonty to będziesz miał na własny wkład do banku oczywiście jaśli brak kasy a jak masz to i tak szkoda pchać swoją bo jest śmieszny procent lepiej w coś innego zainwestować ja kupiłem belarusa 952 cztery lata temu i do niego nie zaglądam paliwo woda olej i do przodu wtedy za niego dałem 82 000zł ma turbine co daje ok 95KM przód karera podnośnik bosch skrzynia czwórka na synchronizatorach elektryczne odpalanie przekaźnika elektryczna blokada mostów tak że jest czym jechać i jeżdzi sie przyjemnie a taki model jak ten co ty chcesz kupić to myśle że i teraz kosztuje ok 60 000zł tylko trzeba poszukać w kilku punktach bo jest spora różnica w cenie tak że warto sie zastanowić nad nowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Ogólnie nie należy wierzyć że będzie za***iście po wymianie pierdółki. Gdyby tak było to by to naprawił.Chyba że ta pierdółka to ze 2 dni roboty to niech to powie.

 

W ogóle to nie mylić luzu z odstępem do następnego biegu - dlatego obejrzyj jeszcze ze dwa takie traktory dla porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biznez404    2

Po prostu jest potrzebny nowa wajcha tzw. lewarek i po problemie :unsure: . Jest tam taka kulka z klinem jak to się zużyje to ta wajcha ma duży luz ja próbowałem coś z tym zrobić ale szkoda zachodu lepiej od razu nową :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beenki    0

Biznes404

Dzięki wielkie za ta odpowiedź, już powoli traciłem nadzieję, że ktoś odpisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biznez404    2

Tak ja też spawałem, ale to na krótki czas było . Policz twój czas prąd i elektrodę to parę złoty i masz nową która posłuży lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajens    3

Zmienialem oslone od lewarka i przy okazji wykminilem ze da sie tam wykasowac ten luz, to szybkim sposobe to zrobilem, czyli spawarka. Sory ze bez polskich znakow, ale pisze z telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

kolego slawek nowy 952 kosztuje teraz 100 tys brutto, wie bo mój znajomy kupił tydzień temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez BaRtEk7710
      Witam stoję przed wyborem tura do ciągnika mtz 82 i chciałbym się dowiedzieć jaka polska firma na obecną chwilę przoduje w produkcji ładowaczy czołowych, która robi je najsolidniej.Ładowacz jest potrzebny głównie do bigbagów z nawozem i nasionami
    • Przez kamlar
      Witam,chce usunąć w moim pronarze przelacznik napiecia 12/24 ze względu na to,ze w moim przypadku jest to dość czesto padający układ.
      Chce przerobić na samo 12V. Wiem,ze musze kupić rozrusznik na 12v z reduktorem.
      Może ktoś pomóc w przerobieniu instalacji ? Wiem,że aku (zakladam niedlugo nowe) mają być połaczone równolegle, potem plus na rozrusznik i prad ze stacyjki ma być przełożone z zasilania tego regulatora (który aktualnie budzi rozrusznik) na sam rozrusznik ?
       
      w zał schemat instalcji
      Schemat ideowy instalacji elektrycznej PRONAR 82 II.pdf
    • Przez Piotr2211
      Witam mam problem w ciągu mtz 82 chodzi o siłownik podnośnika w którym Niedziala powrót(wychodzi a nie wraca) jaka moze byc przyczyna ?
    • Przez dziki97
      Witam potrzebuję zrobić w miarę dokładny prędkościomierz do swojego ruska, potrzebny będzie do oprysków i siania nawozów.  Zastanawiam się na prędkościomierzem GPS, mógł bym używać go także  w Fortschricie 323. Posiada ktoś z was takie urządzenie i jak to się sprawuje???? do tej pory używałem telefonu z jakąś tam apka ale to denerwujące.
    • Przez Scappy
      Cześć . Zbliża mi się wymiana głowicy ,bo przepuszcza ona olej do komory spalania . Obecna była już na szlifie i Pan powiedział że następna regeneracja musi być już konkretna,bo zawory głęboko siedzą i może się to nie zamknąć w 900 zł . Myślę że lepszą opcją będzie kupno nowej głowicy i jest kilka ofert na rynku . Co polecacie żeby nie wpaść w niepotrzebne koszty ? Czeka mnie też wymiana pierścieni,może i też tłoków ale to zobaczymy .
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj