Harnas88

Opłacalność cięcia traw sieczkarnią samobieżną

Polecane posty

Harnas88    12

Jaki waszym zdaniem jest koszt ciecia traw z 1 ha? Do dyspozycji jest sieczkarnia John Deere 7400 (500 koni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Pierwsza sprawa wielkość działek i liczba odwożących pojazdów...


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Pojazdów odwożących jest z zapasem bo w firmie mamy 2 sieczkarnie. 7400 to swieży nabytek i w tej chwili jest przystosowana do traw tylko brakuje podbieracza dlatego zrodził sie pomysł wypróbowania sieczkarni w trawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Jeśli są duże działki to możesz w ciągu godziny ściąć 5ha. Taka sieczkarnia spali pewnie 80 litrów na godzinę więc sobie policz. Znajomy miał taki pomysł ale stwierdził że na działkach 2-3ha spali za dużo paliwa na przejazdy.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

A jak z tą opłacalnością wypada przy przyczepie samozbierającej oczywiście z kompletem noży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Mi przy komplecie noży traktor przy przyczepie o pojemności 40 m3 spala około 7 litrów na sztukę i zbieram jedną 40 minut. Łąki do 3km.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

A na takie 40m3 ile trzeba areału zebrać? (chodzi mi o pierwszy dobry pokos)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Ja dobijam porządnie przyczepę to wychodzi 2-3 przyczepy, na usługach widzę że potrafią zebrać nawet 4 sztuki z hektara :D


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Czyli wychodzi około 20litrów z dowozem na hektar, a sieczkarnią licząc nawet te 80 na godzinę to około 16 litrów na hektar tylko ze dochodzi odwóz zielonki. Ale wątpie ze ona spali 80 litrów na godzinę przy trawie, przy qq to moze i tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Uważasz że spali wiecej czy mniej niż 80? Z jednej strony nie musi tak drobno ciąć jak kukurydzy. Dużo też zależy jak będzie zgrabione, wałki równomiernie zgrabione, szeroki pokos to mniej jeżdzenia i to też wpłynie na mniejsze spalanie.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Różne trawy, różne zbiory nie da się jednoznacznie tego określić. Jak jest ładna trawa to tak 2 przyczep Claas Sprint 5000S 1ha. Na małych areałach na pewno sieczkarnią się nie opłaca na dużych może bardziej jednakże przyczepa wyjdzie moim zdaniem taniej.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Myślę ze spaliła by miej. W ustawieniach maksymalną długość ciecia moge ustawić 18mm chyba ze wyrzuce połowe noży to 36mm. brak gniotownika i kempera który potrzebuje kawał mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Na 36mm spokojnie wystarczy. Nie licz że taniej zbierzesz sieczkarnią. Przyczepa zawsze wyjdzie taniej licząc tylko paliwo... Z drugiej strony wydajność takiej sieczkarni jest nie porównywalna do przyczepy, którą ciężko zebrać więcej niż 15ha przez cały dzien.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

W takim razie mamy już mniej więcej teoretyczny kosztorys i porównanie z przyczepą teraz trzeba sprawdzić zapotrzebowanie rynku na taką usługe i podjąć decyzje. Dzięki elemer za pomoc. Wypowiedz kogoś kto tnie trawy sieczkarnią nadal mile widziana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mqrcin22    0

przepraszam ze sie wtrace ale chyba sa dwa sposoby zbierania sieczkarnia z "pnia" jak zboze na gps i skoszenie przewiedniecie i dopiero zbior z "walka" czy sie myle?o ktorym jest mowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

A ktoś zbiera trawy bezpośrednio z pnia?


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Dziś usłyszałem teorie że trawa ciężej sie tnie niż qq, czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie mam z tym doświadczenia lecz przypuszczam że może być to prawdą z racji tego że qq jest krucha a trawa bardziej się ciągnie. Jedyne doświadczenie jakie w tej kwestii posiadam to takie, że parę lat wstecz z kolegą próbowaliśmy ciąć qq i trawę zwykłą starą ladą i właśnie gdy na podajnik włożyliśmy sobie na max qq to dało ręcznie za pomocą korby pociąć ją. Natomiast gdy włożyliśmy w ten sam sposób trawy we dwóch mieliśmy problem z zakręceniem korbą i jej posiekaniem. Więc jeśli ręcznie tak się dzieje to w maszynie przypuszczam że będzie podobnie.

Dlatego też przyłączam się do pytania kolegi powyżej, może ktoś ma większe doświadczenie w tym temacie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Wczoraj kupiliśmy podbierak, po niedzieli będziemy próbować jak to idzie i co najważniejsze sprawdzimy czy sieczkarnia jest ok bo później jak przyjdzie sezon qq to nie będzie czasu na ewentualne remonty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red    0

witam

zbieram sieczkarnią 50 hektarów na pokos.

jest to stary jaguar 682SL jeśli chodzi o spalanie to sieczkarnia spala więcej paliwa w trawach niż kukurydzy (w przeliczeniu na 100t) dodatkowo dużo szybciej wyciera się stalnica oraz noże mimo ze noże kupuje uniwersalne (droższe do trawy/kukurydzy).

w mojej sieczkarni jest problem ze zbiorem trawy o wilgotności większej jak 30% , zielonka staje między nożami a przyśpieszaczem (ten sam problem jest w jaguarach 860/840).

 

w tym roku miałem możliwość użytkować pokazową przyczepę torro 5700D. porównanie tych 2 maszyn w kosztach zbioru 1 pokosu wychodzi jednoznacznie na korzyść przyczepy.

oszczędności w paliwie ok 800 litrów na pokos (transport+cięcie) w sile roboczej 1-2 pracowników do transportu mniej oraz większa wydajność w polu (sieczkarnią zbiór z 12 m z prędkością 5-6 km/h przyczepa do 12 ale brakuje mocy ciągnika bo było by szybciej).

 

kolejny argument to problem z kamieniami.sieczkarnią nie robię usług bo już wymieniałem noże po kamieniach a w przyczepie nóż zabezpieczony sprężynowo cofa się i nic się nie dzieje.

 

wnioski po przepracowaniu 2 dni przyczepą :

-taniej

-wydajniej

-ekonomiczniej

 

przyczepa zostaje, już zadatkowana i nie sądzę ze kiedyś jeszcze będę zbierał trawę sieczkarnią do KUKURYDZY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Znaczy kolejny raz sprawdza się powiedzenie, że jak coś jest do wszystkiego. :D

 

A ktoś zbiera trawy bezpośrednio z pnia?

 

Zbiór z pnia w moim odczuciu tylko wtedy, kiedy materiał ma dużo s.m, a wtedy w przypadku niektórych traw wzrasta zawartość krzemionki. Przyczepa jest w stanie przyjąć znacznie bardziej wilgotny materiał. Swego czasu szeryf zbierał PRP3 liście z buraków, jedynie noże strasznie się tępiły od ziaren gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

@bobek teoria teorią a w praktyce trawy, które uschną na pniu mają tak nisko wartość jak słoma więc mówmy o zbiorze porządnej kiszonki :)


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182
Napisano (edytowany)

Ale np fajni by było jak by jakaś firma koło mnie świadczyła usługę siekania słomy z bel i siana

Edytowano przez rolstudent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj