Zaloguj się, aby obserwować  
daroo9876

claas consul wypadają biegi

Polecane posty

daroo9876    45

Witam wszystkich forumowiczów . W poprzednim sezonie zaczeło wybijać mi 1 i 3 co może być tego przyczyno oraz jak to naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39
Napisano (edytowany)

lol moze niech wymieni od razu caly kombajn? wymiana skrzyni bedzie sie opylac gdyby to bylo cos powaznego

 

nie wiem jak jest w consulu ale cos mi sie wydaje ze 1 i 3 jest na tej samej pozycji nie?

obstawiam ze zatrzaski poszly;p

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Ja obstawiam na zużycie kół zębatych. I dlatego radziłem wymienić skrzynię bo koszt nowych trybów pewnie nie jest mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

nic tam nie zgrzyta ani nie szarpie dwójka chodzi elegancko . Nieraz mogę przejechać dość długi kawałek i nic się nie dzieje a nieraz jedynka wypada co 30 m. Kombajn jest z 87r więc wątpię żeby się koła zjechały .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401
Napisano (edytowany)

Mam takową maszynkę i powiem że mi również wypadała 1 i 3. Wchodziłeś pod niego spojrzeć na skrzynię? Oryginalnie jest tam taka gumowa przyklejana zasłonka

która mi ze starości odpadła, a jest tam takie zagłębienie przy samej dźwigni wchodzącej do skrzyni. Zbiera się tam kurz i plewy które blokują ewidentnie lewarek zmiany biegów. Trzeba wejść i wygarną to wszystko ręką i działa beż zarzutu. Przynajmniej u mnie tak było.

Edytowano przez corrado

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39
Napisano (edytowany)

tez tak moze byc :D moze podlazlo jakis zarno albo kamyk i dzwigieka juz nie dochodzi do konca ;p

jak nie to, to pewnie zatrzaski ;d ja tak mialem w bizonie ze wypadaly biegi ;d

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

jutro zobacze czy rzeczywiście się tam brudy zbierają , ale czy to coś pomoże to się dowiem najszybciej za 2 miesiące ale wielkie dzięki bo jak tak by było to zerowe koszty i prawie bez roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Przypuszczam że to na 80% to, przynajmniej ja i znajomy tak mieliśmy. Wystarczy rano przed startem w zboże wejść pod maszynę wygarnąć ręka i po problemie. Tak, więc mam nadzieje że u Ciebie również tylko o to chodzi.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

albo zrob sobie jakis plaszcz zeby sie nie kurzyło i nie bedziesz musial wlazic ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Szczerze mówiąc to więcej było by kombinacji z tym żeby zrobić tam jakąś osłonkę niż wygarnąć sobie raz dziennie. Nie ma tam do czego tego przymocować. oryginalna osłona jest w formie takiego płaszczu gumowego który tak naprawdę trzyma się bo musi. Próbowałem już kilku sposobów ale bezskutecznie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja tam nie wiem jak to wyglada bo nie mam takiego kombajnu :D

 

ale mozesz sobie rano sprężarką strzelic i nie trzeba lap pchac hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jedno i to samo wejść trzeba tam i tak i tak.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj