Zaloguj się, aby obserwować  
triplehhh

czy osobom bez technikum rolniczego lub mechanizacji rolnictwa trudniej w gospodarstwie ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
triplehhh    0

Ja uważam że tak. Sam niemam technikum rolniczego jestem po liceum i studiach weterynaryjnych i pracuje jako weterynarz. Ale obrabiam gospodarstwo 17 hektarów. I musze powiedzieć że wiele napraw sam nie potrafię wykonać a osoby po technikach czy zawodówkach świetnie sobie z tym radzą. Mój Ojciec do tej pory ma pretensje że nie poszedłem na rolnika ! Chociaż można powiedzieć że pracuje na dwa etaty...


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Gdzie pracujesz jako weterynarz? W lecznicy prywatnym gosp. czy jeszcze gdzieś indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do napraw, to w szkole raczej wiele byś się nie nauczył, do tego trzeba mieć "dryg" i tyle.

  • Like 2

Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

No właśnie kto NIE chce się w szkole uczyć to się nie będzie uczył i tyle. Mam w klasie takie osoby które mają np. 6 na półrocze z matematyki a z niemieckiego ledwo 3. Jest u mnie taka osoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

RolniczkazZawad Jestem takiego samego zdania można co najwyżej dopatrzeć gdzieś co i jak ale jak tego nie lubisz to sie w tym nie sprawdzisz...

I fakt ze w szkole sie za dużo nie nauczysz wiem bo sam ucze się jako mechanik maszyn rolniczych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

O ogarniętego mechanika na wsi nie trudno z podobnym weterynarzem rożnie to bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Gucio prawda że trudno - Trzeba mieć dryg i tyle. Jak jesteś kumaty to będziesz robił za veta i mechanika w swoim gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116
Napisano (edytowany)

@triplehh- z mojej niedawnej przygody z TMR'em mam takie spostrzeżenia- sama szkoła, program nauczania a nawet i wiedza nauczyciela to z dużym uogólnieniem o kant d*py potłuc-wszystko co wyniosłem z technikum to to, co uzyskałem w rozmowach i kontakcie z innymi chłopakami, kiedy podczas namiętnych dyskusji dzieliliśmy się wiedzą, plotkami, spostrzeżeniami i doświadczeniami- i to jest własnie złoto dla którego wybralbym tę szkołe jeszcze raz.

 

więc jeśli wyrosłeś w środowisku rolników i masz kontakt z rówieśnikami z rolniczym bakcylem to wiele nie straciłeś kończąc ogólniak, a masz za to pewnie lepsze pojęcie od większości z nas o filmach, muzyce, medialnych plotkach etc bo zwykle o tym dyskutuje dorastający, współczesny "proletariat" zaludniający ogólniaki ;)

Edytowano przez ahme999

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

I dzięki temu mają lepsze wyniki w nauce przez co mogą sobie pozwolić na studiowanie i późniejsze budowanie urządzeń czy maszyn dla nie-proletariatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116
Napisano (edytowany)

@StasiekS , możesz rozwinąć swoją myśl, co to niby pozwala "IM" na studiowanie etc....

Edytowano przez ahme999

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Poziom nauczania w liceach i technikach który w przeważającej części techników jest niski a nawet bardzo niski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116
Napisano (edytowany)

@Stachu- myk jest taki, że przy podziale uczniów po gimnazjum jest selekcja i gorsi do techników, lepsi do ogólniaków dzięki czemu belfry mogą lepiej cisnąć z materiałem, a technika-cóż, muszą się dostosować do gliny nad jaką pracują, bo nikt nie spodziewa sie nagłego skoku ambicji po ludziach którzy w gimnazjum jechali na 2-3... Ja jednak po technikum bez problemów dostałem sie na polibudę i różnice, gdzie się kto uczył wcześniej, zatarły się kompletnie po dwóch, trzech miesiącach, bo mniej więcej na tyle starczyło licealistom ich szerszej, niż u techników wiedzy z matmy czy fizyki. Za to przekomicznie wyglądają sytuację, gdy prowadzący pokazuje jakieś łożysko, koło zębate czy pospolitą śrubę a 80% (wcale nie przesadzam) byłych licealistów wlepia w to wytrzeszczone gały, bo widzą takie zjawiska pierwszy raz w życiu.

I to właśnie Ci ludzie mają w przyszłości, jak to określiłeś, "budować maszyny czy urządzenia" ....

 

Nie twierdzę, że tacy inżynierowie nie będą się do niczego nadawać, jednak będą potrzebować sporo czasu zanim doświadczeniem zdobędą to "wyczucie"... I mimo że w nazwie wydziału mamy Samochody I Maszyny Robocze, to jak wszyscy, z dziekanem na czele zgodnie twierdzą, że można tu 5 lat studiować i nie dotknąć klamki samochodu :D

Edytowano przez ahme999

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

A no właśnie. Ogólnie uważa się technika(przynajmniej w moich stronach) za szkoły gorsze. Najlepsze byłoby stworzenie nowego systemu nauczania tak żeby absolwent wiedział jak policzyć wytrzymałość materiału czy naprężenia ale także wiedział jak wygląda łożysko czy sworzeń.

Chociaż może lepszym rozwiązaniem byłoby lepsze dofinansowanie uczelni tak aby właśnie studenci mogli to łożysko dotknąć a nie tylko na slajdzie obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

Ogólnie problem przydatności wiedzy zdobywanej na studiach, i to nie tylko technicznych, jest poruszany od pewnego czasu i ostatnio ma coraz szerszy wydźwięk, aczkolwiek nie specjalnie widać jakiekolwiek działania, żeby coś zmienić.

 

Niby powstają wyższe szkoły zawodowe-nazwa nieco groteskowa, ale podobno kształcą naprawdę niezłych, ergo poszukiwanych speców-"rzemieślników".


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Bo chodzi o kasę. Obecny system dofinansowań uczelni polega na płaceniu za każdego studenta a nie jakość uczelni. Im więcej uczelnia ma studentów tym więcej dostanie pieniędzy od państwa. A wydatki są coraz większe bo budynek trzeba wyremontować i go wyposażyć w lepszy sprzęt, dobra kadra naukowa także za darmo nie będzie robić a tych najlepszych chętnie przyjmie zagranica. Dlatego uczelnie muszą obniżać poziom aby zachęcić do studiowania a także żeby stworzyć "konkurencję" dla prywatnych.

Kiedyś na PW dawali studentom na zajęciach maszyny, materiały i mieli na zaliczenie coś tam zrobić. Dzisiaj co najwyżej mogą popatrzeć jak to robi prowadzący i zapisać w zeszycie żeby mieli z czego na egzaminie odpytać. Wiele wydziałów jest zadłużonych na kilka milionów a sprzęty pamiętają jeszcze II WŚ. Dlatego aby nasi studenci byli bardziej praktyczni w przyszłości należy szkolnictwu wyższemu dać zastrzyk gotówki, tak aby rektor nie kombinował skąd wziąć pieniądze na kawałek żelaza do obróbki. A żeby podnieść poziom absolwentów szkół średnich i przyszłych studentów wystarczy tylko podnieść próg zdawalności matury z 30% do 50%. Przy okazji problem Wyższych Szkół Lansu i Baunsu się sam rozwiąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj