Zaloguj się, aby obserwować  
ursus360zturem

sipma z279/1+c 360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer321    5
Napisano (edytowany)

u mnie w okolicy taka chodzi z 60-tką i daje rady co prawda troszkę ciężko bedzie miała z kiszonką ale ze słomą pójdzie jak przecinak. Niedawno znalazłem gdzieś na forum użytkownika który napisał że z taką prasą współpracuje ursus c330 i pisał że daje radę tylko w sianie i siano kiszące ciągnik dostaje w du*pe . A nie trzeba było kupić jakąś pasówkę np. john deere 550 , praca by szła o wiele szybciej i wygodniej niż polską maszyną i ta pasówka jest bez awaryjna i snopki lepiej zbite i wygląd lepszy niż po sipmie i c360 spokojnie by sobie z nią radził w słomie sianie i sianokiszące

Edytowano przez farmer321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturektdi    5

Ja z taka samą prasa smigam 360 już 6 rok czasem w mocno zielonej kiszace ma cieżko ale daje rade, wczesniej mialem sipme 569 i też 60 robiłem i belki wychodziły jak malowane.


john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Mojej Sipmie (taki sam model) już 15 lat stuknęło i od samego początku pracowała z 3P jakieś 8 lat ale z powodów technicznych ciągnika przejął ją Zetor 5211 (moc ta sama co c-360) i lata sobie z nią do dziś mimo że jest jeszcze Zetor 110KM (kilka osób z AF sugerowało aby uczepić tą prasę do niego ale do niej te 50KM już wystarczy). Czasami w sianokiszonce przygasa jak gdzieś chce się wałek dokończyć ale ogólnie to c-360 będzie ok. do niej. Najlepszym ciągnikiem byłby Zetor 7211. U mnie w okolicy większe ciągniki niż c-360 z tego typu prasami nie chodzą, choć zdarzają się wyjątki jak np. Fendt 140KM z taką właśnie Sipmą. Jaki rocznik twojej prasy i ile za nią zapłaciłeś jeśli można wiedzieć? (nawet na PW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

rok 2011 dałem z nią 55 tyś z siatką

 

Cytowanie poprzedniego posta.

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Też uważam lepiej było pasówkę zachodnią jak ktoś pisał wcześniej chyba że na dotacje z PROW. A C360 DA RADĘ jak koledzy pisali ale szału nie będzie :unsure: . kiedyś jeden sezon jeżdziłem z prasą [claas rolland 44s] c360 i na następny sezon zmieniłem na zetora 7011 całkiem inna robota :D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

ciągnełem sipmę - farma II 2 lata c-360 - dawał radę - trochę ciezko w kiszonce ale szło - tyle tylko że [po tych 2 latach skrzynia się rozsypała, a w kolejnym roku (już nie ciaganą prasy) padł silnik - myśle że konsekwencją było wcześniejsze ciaganie prasy. teraz ciagnę mtz 952 - nie ma porównania - teraz to czysta przyjemność - jeśli prace mozna nazwać przyjemnością :-)

Radze jak najszybciej zmienić na większy ciągnik - żeby nie zamęczyś 60 i dla własnej wygody (w 60 można było ogłuchnąć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

Da rade 60-tka , ale to się po prostu jedzie tak długo aż ciągnik zaczyna słabnąć, staje się, owija balota i wywala, i tyle, i przeważnie dociągniesz do max zbicia, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Da radę trochę wolniej się jeździ, przy dobijaniu trochę poprzygasa ale da radę. Chyba że masz do prasowania coś na mokrych terenach to już tak kolorowo nie będzie. Raczej sobie nie poradzi.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam prase rolujaca hesston 5650 i chodzi ona z ursusem c 360 jest to presa zmiennokomorowa powinna iść lekko niestety tak nie jest sześćdziesiątka ma co robic az komin woła z niebem. znajomy posiada Sipma Z-279/1 i jakis okres prasował sześdziesiątką i niby dawał rade . moze ktos powiedziec czy ten zestaw bedzie dawał sobie rade w polu bez wiekszego problemu? bo juz mam dosc takiej katorgi jak do tej pory :( prosze o pomoc jezeli nie dawał by rade to jaką prase polecacie pasowa ma to do siebie ze robi róznej wielkosci bele wielki plus ale jak szybciej bedzie szło i lżej stałokomorowa to wole sipme.

prosze o pomoc

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a to dlaczego hesston powinna iść lekko- czyja to opinia.

c 360 da radę z sipmą, sąsiedzi też takimi robią i jakoś to wygląda i nawet z sensem, teoretyczne zapotrzebowanie mocy sipmy to minimum 50 KM także 8 KM powyżej minimum, jakość ubicia bel... zależne oczywiście od operatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz :) poszukałem troche w necie i znalazłem jeszcze jedna ciekawą obcej a mianowicie krone kr130 posiada szeroki podbieracz siatke zamki i zapotrzebowanie jest jeszcze mniejsze niz w sipmie co sadzicie o tej presie a prawda to ze sipma nie ma zamków na klapie tylnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

daremw jakie 8KM więcej ? U mnie na tabliczce pisze że 60-tka ma 52KM, a nie 58 ;) Co do tego dawania rady to wydaje mi sie że w Sipmie też rarytasów nie będzie. W zeszłym roku belowałem 60-tką i swoją Gallignani i to nie można nazwać robotą. Strasznie cierpi przy dobijaniu, no chyba że Sipma tak lekko idzie, ale jakoś w to nie wierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

to masz jakąś wersję limitowaną lub po tuningu (tak na serio to mi się po prostu kiedyś tak o uszy obiło, nawet się nie interesowałem szczególnie) :) perkins (3p) ma 48 KM, a różnica między c 360 a c 360- 3p jest wyraźna dość.

leciutko nie idzie ale u sąsiadów na prawdę źle to nie wygląda, sokółkę jak podpiąłem do 3p to klapy nie dała rady nawet otworzyć :)

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Fabryczna C360 miała 52 KM przy 2200 obr/min. Po latach użytkowania nie wiadomo ile z tych koni zdechło. :) Producenci pras rolujących, może z jakimś wyjątkiem, na który nie trafiłem, wskazują minimalne zapotrzebowanie mocy 60 KM.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj