mariuszonisk

Chcę zrobić program do bydła mlecznego i mięsnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotkorol    0
Nie mogę powiedzieć na kiedy bo tej zimy jakoś wyjątkowo dużo roboty miałem a poza tym sporo zapomniałem i musiałem poczytać książek. Niemniej prace trwają i może pod koniec marca będę mógł coś pokazać co będzie już działało

 

 

 

To bardzo fajnie. Życzę owocnej pracy i mam nadzieję, że program będzie godny polecenia :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

Proszę wpisywać w tym temacie wymagania jakie oczekujecie od takiego programu?? Pozwoli mi to stworzyc przypadki użycia systemu, czyli co system ma robić?? Sam prowadzę gospodarstwo więc już pare pomysłów mam ale może jeszcze coś można dorzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

nie wiem ale jak widze pomysły w ktorych przyszły autor na dzien dobry mowi ze nie wie jak napisac i musi czytac książki to tak troszke mało poważnie brzmią. od książki do praktyki to jak stąd na słonce albo i jeszcze dalej.

Nie mniej ciesze się, że są ludzie którzy chcą pisać taki soft.

a czy koledzy wogole kiedykolwiek słyszeli o jakiejs innej bazie niz access? bo watpie zeby się dało stworzyć porządną aplikację właśnie na bazie wyklikanej w accessie, ale ja tego programu nie znam dokładnie - mi na sudiach nikt go nie pokazywał. Kiedys tylko wyklikałem w nim wypożyczalnie płyt CD, to co pozniej zobaczyłem w MSSQL - nawet jego najprostszej wersji którą da się wbudować w aplikację czy o bardziej zaawansowanych funkcjach, nie mówiąc już o postgreSQL czy też o Oracle.

Poparł bym ten projekt swoją wiedzą ale wybaczcie, bazy ćwiczyłem ostatnio zaraz po studiach czyli jakies 3 lata temu i pozniej już nie pisałem a poza tym juz dzis nie wiem jak sie nazywam z racji ilości zajęć.

 

Podsumowując trzymam mocno kciuki :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Coś myślę, że niestety pomysł umarł :/

 

A szkoda bo na początku widziałem że autor miał wiele zapału no ale coż mówi sie trudno :D

 

Szkoda że ja nie mam jeszcze nic w szkole o podstawach programowania itp. no ale może kiedyś... nie na darmo poszło sie na profil mat - info ;)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

szkoła cie zbyt wiele nie nauczy ;) musisz walczyc sam, google i łeb na karku pomoże ci programowac na jako takim poziomie, belfer od informatyki/programowania/ algorytmów/ konkretnego jezyka programowania może tylko zasygnalizowac pewne rzeczy. Od teorii do praktyki bardzo daleko


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

Od mojego ostatniego posta w tym temacie upłynęło sporo czasu, ale za to nieco umiejętności przybyło ;)

Teraz sam jestem na takim etapie mojej edukacji, że muszę stworzyć bazę danych i interfejs użytkownika. Pomysł na bazę jest jeden - gospodarstwo specjalizujące się w produkcji mleka. Jest to nie tylko moja chęć zrobienia czegoś dla rolników, ale przede wszystkim krok do zaliczenia semestru, także projekt do czerwca powstać musi (o ile prowadzącej spodoba się pomysł o czym przekonam się jutro) i na pewno nie utknie w martwym punkcie tak jak ten, o którym pisaliśmy wcześniej. Baza powstanie na Oracle, a aplikacja w C# także nie mogę obiecać łatwości instalacji i obsługi.

Oczywiście posta tego nie piszę, żeby się chwalić, ale po to by prosić o pomoc. Ważna i wysoko oceniana jest funkcjonalność projektu dlatego w miarę jak projekt będzie się rozwijał będę Was prosił o informacje jakie konkretnie dane i w jakiej formie będą przydatne. Proszę o cierpliwość i rozstrzyganie moich ewentualnych wątpliwości. Niestety w zamian nie mogę zapewnić zadowalających efektów ;). Wersja końcowa powstanie około połowy czerwca.


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Ja zrobiłem bazę w OO Base. Narazie mam tylko wstawianie bydła (ze zdjęciem). Jak dodam obsługę zacieleń i wycieleń to będzie git, ale to się jeszcze zejdzie bo nigdy nie mam czasu. Jeśli chodzi o dawkowanie pasz, to tutaj potrzebna byłaby najpierw fachowa wiedza z żywienia krów. Druga sprawa to taka, że nie jest to programik łatwy w obsłudze (kwestia dorobienia obsługi), kolejna to taka, że jak usiądzie się przed takim programem to i tak nie będzie się pamiętało gdzie co kliknąć, no chyba że codziennie będzie się przed nim siedziało.

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

oracle? z armatą na wróbla? ja wiem ze w szkole trzeba jakis projekt na oraclu zrobic - tez robiłem, ale myslałes jak to poźniej będziesz dystrybułował?

ja troche wypadłem z branzy DB, ale czy oracle ma jakis wbudowany system bazodanowy czy tą ich poteżną krowę trzeba zawsze stawiać jako dedykowany silnik?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

Zgadza się. Jak na taki projekt to dość potężne narzędzie, ale jak wspomniałem jest to projekt, który będę realizował w ramach kursu z baz danych także nie mam innego wyboru. Z tego co pamiętam yacenty to Ty też skończyłeś PWr tylko nie wiem jaki wydział. Jeśli EKA to pewnie nazwisko Koszałka obiło Ci się o uszy.

Szczerze powiem, że nie wiem czy bazę trzeba stawiać za każdym razem, ale Oracle oferuje wersje Express Edition 10g, która jest stosunkowo lżejsza.

Dawkowanie pasz w tym projekcie nie wchodzi w grę.

Co do dystrybucji to na razie nie wiem. Zobaczymy jaki będzie efekt końcowy i wtedy pomyślimy. Na razie trzeba bazę zaprojektować, czyli rozrysować diagramy, znormalizować itd. itp. Ale to pewnie jak zawsze będziemy robić na ostatnią chwilę przed oddaniem tej części projektu. Aaa... gwoli ścisłości, projekt wykonuje z kolegą z miasta, który ostatnio mnie pytał kiedy się "SIEJE" ziemniaki <lol>.


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Koszałków znam :) kończyłem EKE z tym, że ja kończyłem Dziadka :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

sam chciałbym czymś takim się zająć

od nowego roku akademickiego chce zacząć informatykę i agroinżynierie-studia magisterskie i tak sobie myśle że taki program możnaby nawet jako prace wykonać

tylko z czasem ciężko... bo plany są już ponad rok a nic nie zrobiłem

czy orientuje się ktoś czy jako baze danych może służyć Openoffice Base?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0
od nowego roku akademickiego chce zacząć informatykę i agroinżynierie-studia magisterskie

 

Wypada tylko pochwalić tak wysokie ambicje i życzyć powodzenia!


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystkich ktorzy zwatpili w powstanie programu chce pocieszyc, bedzie program zastepczy, bratu zlecilem napisanie takiego programiku jako pracy mgr, prace trwają, na wrzesien bedzie gotowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymar    0

Witam,

jaki program jest potrzebny? Z baza danych to niestety ale musi miec jakis system bazodanowy moze to byc MSSQL, wymieniany oracle, posgresql czy mysql. Wymagaja zainstalowanego silnika - za tym idzie wieksze mozliwosci, ale np mozna stworzyc program do obslugi nieduzej bazy nawet przenaszalnej na pendrive :D np pliki dbase czy tez paradox - wszystko zalezy co ma byc w srodku :) No i prawa licencyjne do silnika takiej bazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

Do MSSQL to wystarczy chyba framework 3.5.

Ja swój program skończyłem i byłby on z grubsza gotów do podzielenia się z Wami jednak jest spory problem ze stworzeniem pliku instalacyjnego, który ciężko mi rozgryźć (choć przyznam też, że nie mam ostatnio czasu, żeby porządnie do niego przysiąść). Gdyby znaleźli się na forum fachmani od MS Visual i techniki LINQ to zapraszam na priv. Może coś poradzimy.


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej89de    2

to powodzenia dla tych którzy sie zajmują takimi programami:)

a ja mam takie pytanko... nie wiecie czy da sie gdzieś załatwić taki program tego typu? w wersji pirackiej (coś typu ,,zootechnik" czy coś podobnego) ??


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

wystarczy date przestawić przed uruchomieniem programu na ten dzień co się instalowało program, i licenja nigdy nie wygaśnie


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej

Piszę właśnie pracę mgr. na temat programów komputerowych wykorzystywanych w rolnictwie. Jeżeli chcesz pomóc wejdź na link i uzupełnij ankietę. Jeżeli możesz prześlij go do znajomych którzy posiadają gospodarstwa(nie muszą być wcale duże, ani posiadać tychże programów), liczy się liczba wejść. Wyniki są ogólnie dostępne w skutek czego mogą się komuś przydać jako podpowiedz w wyborze aplikacji. Z góry dziękuję.

 

http://www.ankietka.pl/ankieta/68286/programy-komputerowe-w-rolnictwie.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Witam!

Czy jest możliwość aby ktoś wysłał mi już stworzoną książke rejestracij bydła jaką ma już w exel. Nie mam możliwośći aby korzystać z jakiego kolwiek program gdyż jestem użytkownikiem mac os x . jeśłi ktoś coś ma na exel bardzo prosze o wysłanie mi na maila bhdemeter@wp.pl

 

A co do programu czy nie lepiej stworzyć coś na podstawie przeglądarki i drap boxa aby przechowywało się na zewnętrznym serwerze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez polarolniczka
      Witam! Używacie jakiegoś programu do zarządzania gospodarstwem? Poradźcie proszę na jakie funkcje powinnam zwrócić uwagę. Jest może taki, który dodatkowo pomagałby uruchomić sprzedaż produktów albo można przez niego kupować np. nawozy?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, są tu osoby posługujące się nawigatorem polowym? Oczywiście mowa tu o pomocniczym, wiadomo że program nie jest dokładny. Da się jednak anteną zwiększyć jego dokładność, są jakieś anteny w ludzkich pieniądzach? wydawanie 900 zł za antenę tylko po to żeby mi pokazało na mapie gdzie są ścieżki to kiepski pomysł, nie ma jakiś tanich alternatyw? pozdrawiam :]
    • Przez miki86
      Witam,czy miał może ktoś do czynienia z niespełnieniem jednego z punktów umowy w programie Młody Rolnik,przez 1 rok,gdzie trzeba było siać rośliny wysokobiałkowe przez 3 lata,a były tylko siane 2 lata,jakie sankcje grożą,może ktoś wie?
    • Przez miki86
      Witam,czy miał może ktoś do czynienia z niespełnieniem jednego z punktów umowy w programie Młody Rolnik,przez 1 rok,gdzie trzeba było siać rośliny wysokobiałkowe przez 3 lata,a były tylko siane 2 lata,jakie sankcje grożą,może ktoś wie?
    • Przez janbers
      Biznes i dodatkowe stałe dochody jako Ambasador wsi. Jako ambasador projektu przede wszystkim zyskujesz uznanie mieszkańców dostarczając im różne udogodnienia i korzyści. 
      Otrzymujesz dostęp do ekskluzywnych promocji oraz rabatów na wszystkie produkty i usługi firm w setkach branż które z nami współpracują. 
      Zyskujesz również możliwość dodatkowego, pasywnego zarobku bez konieczności rezygnowania ze swoich obecnych obowiązków i przyjemności. 
      Bycie naszym partnerem nie jest pracą. To przywilej który dostaje tylko jedna osoba w całej społeczności każdej wsi. 
      Powyższa osoba dostaje tym samym wyłączność uczestnictwa w strukturze krajowej oraz szereg dedykowanych dla niej profitów. Więcej na stronie oraz po kontakcie  https://www.bezkredytu.net/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj