traktorzysta2009

Rozrzutnik do gęstej gnojowicy

Polecane posty

Przerobiłem oborę i teraz mam legowiska ścielone piaskiem i raz w tygodniu balotem słomy. System sprawuje się nieźle, ale to co wygarniam jest czymś pośrednim między obornikiem, a gnojowicą. Planuje więc zakupić jakiś używany rozrzutnik z klapą o ładowności 10-12 t do 40 tys. zł. Myślałem o czymś tego typu http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/rozrzutnik-obornika/2077798/boulch.html. Co o tym sądzicie? Może ktoś ma doświadczenie z takim obornikiem i doradzi czym to rozrzucić.

 

P.S. Są jakieś metody zagęszczenia tego bez użycia słomy (zawsze jej brakuje :mellow:)?


Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Co do zagęszczenia spróbuj z trocinami, a co do rozrzutnika szukaj czegoś z klapą jak w metalfachu bo ta w tym co podałeś linku może być nieszczelna zauważyłem to jak szukałem sobie rozrzutnika. Moim zdaniem do rozrzutu był by najlepszy rozrzutnik z adapterem co może rozrzucać wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trociny w mojej okolicy ciężko dostać :( Co do rozrzutnika chodzi mi o coś tego typu, a nie konkretny model. @Maxer na jaki rozrzutnik się zdecydowałeś i czy byś go polecił?


Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio741    0

Kolego ja mam maszynę która powinna cię interesowac. Jest to rozrzutnik obornika marki Tebbe. ładownoiść ma 10 m3. Brak jest przy nim tylko talerzy do rzorzucania ale można je dokupic lub dorobic po swojemu i idelanie bedzie się sprawował z takim obornikiem.


Sprzedam agregat uprawowo siewny bierny 3 metry z siewnikiem nordsten lub stegsted.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Jeśli jest tam mało słomy to ja bym to wyciągał beczkowozem. Ja też ścielę trocinami lub sieczką ze słomy i wszystko idzie do szamba, a beczkowóz spokojnie wyciąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ruszta i pod nimi szambo na jednym korytarzu poprzecznym i beczkowóz ma spore problemy z wyciąganiem, więc to odpada. @radzio741 ciekawa propozycja, ale nie chce się bawić w szukanie talerzy i przeróbki.


Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

A jaki masz beczkowóz, bo mój sobie doskonale radzi tylko trzeba mieć też dobrą pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beczkowóz wynajmuję, prawie nowy z Meprozetu, Na dnie szamba zrobił się osad i muszę skombinować jakieś mieszadło, powinno pomóc. Natomiast z reszty obory normalnie wypycham ładowarką i wywożę na płytę gnojową.


Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio741    0

Ja chcę za niego 23 tyś talerzę śa na sprzedanie za 6 tyśiecy tylko trzeba by przerobić zaczepy i za 30 tysiecy masz taki rozrutnik ze głowa mała i do gnoijowicy i do wapna.


Sprzedam agregat uprawowo siewny bierny 3 metry z siewnikiem nordsten lub stegsted.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio741    0

Mam. podaj gg to ci wyslę.


Sprzedam agregat uprawowo siewny bierny 3 metry z siewnikiem nordsten lub stegsted.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sadek zmęczony ten rozrzutnik.

@radzio rozumiem, że to ten którego fotki masz w swoim temacie. W takim razie wyślij na PW jakieś dane techniczne.

Co sądzicie o takim jak w pierwszym poście, nadawałby się?


Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

rozejżyj się za czymś z ROLLANDA całkiem dobre rozrzutniki są do tego typu obornika jaki masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Do takiego gęstego osadu najlepiej by się nadał rozrzutnik z bocznym wyrzutem jaki jest w ofercie firmy kuhn. Ale też obojętnie jaki byle miał zasówę i pionowe wałki. Można też rozwarzyć rozcieńczenie i wymieszanie aby dało się to wyciągnąć beczkowozem. Jakie ilości tego towaru są do usunięcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba trudno o tego Kuhna używkę, rozcieńczenie też nie wchodzi w grę, bo nie ma gdzie tego przechować i poszłoby masę wody. Od 40 dojnych będzie tego jakieś 2t na dzień, czyli 730t rocznie.


Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus1    0

Jak dla Ciebie to potrzebna jest szczela skrzynia i pionowe wałki, dobry byl by tez adapter do wapna (do 4 wałków pionowych, do 2 co podałeś w linku raczej nie konieczny). Taki zestaw powinien się sprawdzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio741    0
Napisano (edytowany)

Kolego do nie ma porównania do mojego ten to jakiś stary trup a mój to jest 1995 rok..i wygląda o wiele lepiej., ale o co ci chodzi z tym płaczem. ze głupia przekładnia tyle kosztuje? ten rozrzutnik jest z takiego materiału zrobiony że trzeba by nim kamienie rozrzucac żeby się rozleciał. przy oborniku nie ma szans zeby się jakiś żab w przekładni ukruszył albo coś, to nie jest fortschritt albo czarna białostocka.

 

20120510717.jpg

Edytowano przez Marcin91

Sprzedam agregat uprawowo siewny bierny 3 metry z siewnikiem nordsten lub stegsted.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPrezes    1
Napisano (edytowany)

@radzio741 jak u niego ze szczelnością?

Edytowano przez PanPrezes

Sprzedam rozrzutniki obornika Czarna Białostocka 3,5t i PTU 4t. Info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że ma być szczelny to wiem :D. Co z równomiernością rozrzutu takiego obornika przy adapterze talerzowym lub pionowym dwuwalcowym?


Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

, ale o co ci chodzi z tym płaczem. ze głupia przekładnia tyle kosztuje?

 

 

Kolego informuję ile może część kosztować, bo już nieraz słyszałem o jej jakie to drogie, maszyna za grube pieniądze a części każdy by chciał za grosze. A ceny części są proporcjonalne do ceny maszyny. Psuć się wszystko psuje w mniejszym lub większym stopniu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio741    0

No wiadoma sprawa. Ale rozlecieć to się i może nowy. Rozrzutnik jest bardzo szczelny. klapa opuszcza się do samego dołu.zostaje szpara z 10 cm. a grubość nawożenia w tym rozrzutniku steruję się właśnie tą kalpą. jak się ją podniesie do samej gory to wiadomo maks. z boku rorzutnika jest podzialka i można zobaczyć. a co do rozrzutu to nie ukrywam trzeba założyc do niege te talerze i wtedy rorzut sięga okolo 20 metrów.

 

Tebbe w akcji.


Sprzedam agregat uprawowo siewny bierny 3 metry z siewnikiem nordsten lub stegsted.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wcale nie śmiałem twierdzić że zaraz się popsuje, ale zawsze taka ewentualność jest niezależnie czy maszyna nowa czy używana wszystko jest ok jeżeli możemy kupić używaną część, ale jeżeli nową to nieraz naprawa nie jest uzasadniona ekonomicznie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio741    0

zgadzam się z Tobą.


Sprzedam agregat uprawowo siewny bierny 3 metry z siewnikiem nordsten lub stegsted.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj