Skocz do zawartości
Uziu92

Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus

mariuszd93    489

KULAWA_KOZA    88

Macie pomysły :) a jak kiedys przyjdzie wam rozkręcić skrzyń to jak to zrobicie ???

Rozwiązanie to ....

Podkładka xc9ldshcxwpg.jpgalbo taka taka 5tjrdm4yxo0t.jpg+ nakrętka w000i1mnxg1x.jpgi tyle w temacie.Podkładka składa sie z 2 warstw , jedna warstwa z blachy około 1.5mm zgrzana z blachą około 0.8mm, ja stosuje takie zabezpieczenia nakrętki i jak dotąd nie zawiodło mnie :)

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Roki212    83

Do tego dodatkowo dobry mocny klej do gwintów na pewno nie zaszkodzi  ;)

Tylko że kolega ma zwykłą C-330 nie "M" ale oczywiście nie twierdzę że w zwykłej nie może się odkręcić  :D

Wiadomość z agroFakt.pl

Uziu92    1404

ta podkładka to jest czasem...... warta , u mnie ten cypelek zabezpieczający właśnie odpadł i się nakrętka odkręciła , dlatego musiałem cały most robić.... Teraz jest dane 2 takie podkładki i 2 nakrętki , spawarką zabezpieczone jeszcze , wole dmuchać na zimne.

Uziu92    1404

podkładka ma może ze 2-3mm bynajmniej te co ja kupiłem , nakrętka z tego co pamiętam góra centymetr , a gwintu na wałku jest dużo, ok. 5cm , kiedyś jak będę pompę wymieniał lub coś innego , gdzie zwale pokrywę to wrzucę fotkę . Też mi się wydawało że się nie upcha ale weszło więc tak zrobiłem + zapunktowannie spawarką nakrętki do wałka.

Mich3P    125

Koledzy ale rozmawiacie chyba o dwóch innych nakrętkach. Koza opisuje tą na dolnym wałku która jest na początku skrzyni.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol199012
      witam mam pytanie zastanawiam się nad montażem mostu do 28 od c330. Co polecacie ?? gdzie coś takiego mogę dostać używane dobre ?? bo nowe to koszt kilku tysięcy a na to mnie nie stać . 
    • Przez zbych
      Koledzy potrzebuję pomocy ponieważ nie wiem jak się zabrać za naprawę wycieku, a mianowicie od jakiegoś czasu poci mi się cała "pochwa" pod akumulatorem. Zdjąłem akumulator i zauważyłem, że w pochwie jest olej, a chyba nie powinno go tam być. Jesli ktoś to robił to proszę o pomoc jak po kolei się zabrać za naprawę tej awarii i na co ewentualnie uważać i czy jeśli tego jeszcze nie robiłem to zabierać się za to czy lepiej dać to jakiemuś mechanikowi??? Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez bartek33073
      Witam
      Od pewnego czasu w mojej "trzydziestce" strasznie wycieka olej z pod zwolnic w czasie jazdy, w rezultacie nie mam już prawie hamulcy, i całe tylne koła są w oleju... Mam pytanie, może ktoś już miał podobny problem i może mi doradzić jak będzie łatwiej, zdjąć same zwolnice? czy zrzucić od razu całe pochwy i nabić uszczelniacze od wewnątrz ?
      Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki.
      Pozdrawiam
    • Przez markus18645
      Witam. Mam pytanie odnośnie składania zwolnicy w C330. Nie wiem czy temat był poruszany ale nic nie znalazłem. Dostępny katalog też opisuje ten temat w sposób lakoniczny. Chodzi mi o kolejność zakładania poszczególnych elementów na półosi. Patrząc od strony korpusu na wałku znajduje się bęben hamulcowy, a następnie... i tu problem bo logika wskazuje że pierścień uszczelniający (oring w rowku półosi) na to tulejka dystansowa która ma również odpowiedni rowek, następnie uszczelniacz (simering w którym znajduje się tulejka dystansowa) i odrzutnik oleju. Do tej pory było tak: bęben, oring, otrzutnik simerung w nim tulejka dystansowa. Wg. katalogu to nawet nie będę pisał bo to się kupy nie trzyma. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez kurtz
      Czołem!!! Chciałem sobie zamontować zaczep do przyczepki samochodowej do C-328 bo często gęsto mam do przewiezienia jakieś duperele/kilka worków czy coś i muszę się wtedy uganiać z wozem, a mam w planie niebawem zakup przyczepki samochodowej. Mój wujek w c-330m ma zamontowaną na dolnym zaczepie kulkę do przyczepki, tylko że on w c-330m ma dolny zaczep a ja w c-328 nie... I raczej nie mam zamiaru go montować bo używany byłby tyle co do przyczepki. Znalazłem na olx kulkę do przykręcania do belki:

https://www.olx.pl/oferta/kulka-zaczepu-belki-ciagnika-do-przyczepki-samochodowej-okazja-CID757-IDkllGs.html#60b7462062

Tylko pytanie czy jest to bezpieczny montaż.... Bo przecież belka się kręci wokół własnej osi i zastanawiam się czy mi nie daj boże nie wyskoczy przyczepka jak się obróci belka...
      Czy miał ktoś z was coś takiego? Co o tym sądzicie?