Skocz do zawartości
Uziu92

Ursus C-330M strasznie wyje, rzęzi, huczy przy hamowaniu silnikiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
Uziu92    1362

Dzis mialem ostatnia maturke :) Ale wracajac do tematu nie wiem czy nie zlapac spawem tego ? Co radzicie ? jeszcze dekiel nie przykrecony calkiem ?

Maniek101    102

jak sie boisz to złap :) to tobie właśnie przez nakrętke rozwaliło przekładanie, to masz prawo być ostrożny ( zresztą i tak pewnie złapiesz to spawem to złap i będziesz pewny :) ). Ja nie łapałem spawem bo mi nakrętka sie nie odkręciła, a tylko nigdy nie były luzy ustawiane wywaliło łożyska i połupało talerz, dlatego ja się o to nie boje że mi sie odkręci, ( ale gdyby przez odkręcenie mi sie to stało tez pewnie bym złapał spawem ) pozdrawiam

Uziu92    1362

Tak zrobilem. Zlapalem jedna nakretke spawem do walka. U mnie oberwalo zabezpieczenie nakretki i zerwalo z niej gwint pozniej. Teraz bede spokojniejszy. 2 nakretki 2 zabezpieczenia i jeszcze przylapane spawem. Mysle ze jutro bedzie jazda probna bo teraz robie kosmetyke jeszcze zostalo blotnik jeden nowy zalozyc pociagnac instalacje do niego, akumulatory i ogolnie jeszcze raz sprawdzic polaczenia srubowe i hamulce ustawic ale to juz jak wyjade.

Wiadomość z agroFakt.pl

Maniek101    102

no i ok :) Napisz po jeździe próbnej jak się sprawuje, mój juz pracował w polu i wszystko ok. A czemu zmieniasz błotnik na nowy ?

Uziu92    1362

akumulatory mi kiedys wybuchly i kwas poszedl na mocowania blotnikow i je zjadlo i popekaly cale daltego daje nowe

Uziu92    1362

witam :)

ciagnik zlozony, wszystko zorbione jazda probna byla. Teraz chodzi jak pszczółka. Nic mostu nie slychac tylko silnik. Hamulce nowe brzytwa. wszystko w porzadku puki co. Zobaczymy co dalej bedzie :)

Maniek101    102

No to git :). A z góry jak jedziesz 6 nie słychać takiego przyjemnego świstania nowej przekładani :) ?

Uziu92    1362

z gory akurat nie jechalem jeszcze ale jak jechalem na 6 i zwalnialem silnikiem to cisza byla. Ciekawe czy powinno tak byc czy tak jak mowisz powinno byc cos slychac

Maniek101    102

No na równym tez u mnie cicho z górki słychać takie gwizdanie coś jak turbina w aucie :) A wogóle to umnie same górki juz wyjazd z garażu jest na dość sporą góreczkę :)

Uziu92    1362

dzis troszke jezdzilem z przyczepa ale akurat z gorki nie jechalem ale jak zwalnialem to moze cos ciutke bylo slychac takiego swistu :D

Maniek101    102
Napisano (edytowany)
:) i jak sie nic nie odkręci itp to spokój, w moim przypadku na kolejne 30 lat :D Edytowano przez Maniek101

Uziu92    1362

dokladnie jak sie nie odkreci to i u mnie ze 20 lat wytrzyma ale mam nadzieje ze pojde z postepem i z duchem czasu i flota ciagnikow sie zmieni na nowsza :) i nie bede juz musial tego naprawiac przynajmniej u siebie :)

Maniek101    102

u mnie raczej sie nie zmieni bo mam tylko ją i większego mi nie trzeba bo nie mam dużo do roboty :). Ale choć sie zmienia flotę to 1 c 330 to obowiązek, musi być w domu :) !!

2xandrzej360    63

Witam przy hamowaniu silnikem strasznie wyje skrzynia biegów na 2 i 5 biegu co moze być przyczyną i jak tą awarie usunąć ?

dodam jeszcze ze pod obciązeniem skrzynia pracuje normalnie .

Edytowano przez 2xandrzej360

Mich3P    125

Witam, mam problem przy jezdzie z góry podczas hamowania silnikiem na 5 biegu rzęzi wyje(pozostałe biegi są w porządku) Co to może być?

Uziu92    1362

Wyje bardziej w skrzyni czy moście? Może być wałek ataku, a mogą tez być tryby w skrzyni.

Brak polskich znaków, proszę się poprawić!

Pozdrawiam kris14

Uziu92    1362

Możesz sprawdzić, w c 330 chyba pokrywę idzie szybko zdjąć, ale już nie pamiętam. Wałek by Ci ryczał na wszystkich wysokich biegach jak byś hamował silnikiem.

Radzę zakolegować się z klawiszem Alt na klawiaturze :)

Edit: kris14

Roki212    83

To i zapewne łożysko było by słyszalne tak samo jak i wałek na wyższych biegach  ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się