erni

Jakie maszyny do Ursusa 4512/4514?

Polecane posty

To zależy jako chcesz konstrukcje cięzką czy lekką??

Edytowano przez Matey

władymirec T-25
ursus c360-3p
ursus 5714 AgroBis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

polecam agro-masz 3m zalezy jakie masz ziemie z wałem packera lub zwykłym mam takiego i pięknie sie sprawuje


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

@reggi757 Nie wiem czy ursus będzie sobie dawał rade użytkownik @młody19 posiada taki ciągnik i agregat z agro-maszu +poznaniak i za bardzo nie poleca tego zestawu ,tylko on ma tą wygodę że ma większy ciągnik i nim sieje :D według mnie ursus jest za słaby do agregatu uprawowo-siewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baza18    9

66 koni to troche mało :|, wydaje mi sie ze max to 200 - 250 cm, ale i do tego mam duze watpliwosci.


Baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Ciężko podnośnik będzie miał mam 2,7m z agro-maszu z packerem i poznaniakiem oraz 500kg w NH td80d obciążników i powiem że do zetora 5340 o podobnej mocy jak twój ursus bym go chyba nie odważył się założyć, a i NH ma udźwig podnośnika 3000kg, waga agregatu to 750kg i 440kg pusty siewnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

Agregat uprawowo-siewny do U4514 ?! to jest za maly ciagniczek za slaby i za lekki...sasiad ma to wiem ze maja slabe podnosniki ciagle robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz3512    4

Ktos na AF mial agregat uprawowo-siewny 2.5m i ciągał go MF 255 na szerokich oponach i chyba miał 7 obciążników z przodu. Fakt 4514 jest mocniejszy i dłuzszy wiec dawalby rade z jakims lekkim zestawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Ja ci odradzam kupowania agregatu uprawowego siewnego do takiego malego ciagniczka szkoda klasy a pracy pozadnie ci nie zrobi to kup sobie lepiej sam uprawowy i bedzie git :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

no może te 2,5m jakiś lekki zestaw by dał rade ale nie wiem jak jest z podnośnikiem. Tyle że przy takim lekkim zestawie w jakości pracy też nie będzie rewelacji raczej. To po co robić koszty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Gdzieś na you tube widziałem zetorka 5340 z uprawowo siewnym ale zetorek chyba gabarytowo ciut większy no i podnośnik mocniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

5314 różni sie tylko mocą, a 3m uprawowo siewny nie daje rady podnieść. W 2,5 powinien dać rade tylko przekładanie tych wajch :D


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

no właśnie JD5620 ma racje w 4514 trzeba jeszcze "powajchować" żeby hydraulike uruchomić. Taka praca to więcej kłopotu niż ułatwienia... też odradzam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darou    0

Ja mam zetorka 5340 i również zastanawiam sie nad jakimś lekkim agregatem typu wał strunowy 2 rzędy zębów, wał rurowy i siewnik na hydropaku. myslicie ze 2,5m dało by rade? dodam ze mam tura z przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Zależy ile kolega ma siłowników wspomagających to udźwig waha się od 3400-3900kg,waga ciągnika bez tura 3980kg z kompletem obciążników.

A jaki masz siewnik ? tzn ile on waży i ile zasypu ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Ale temu koledze co ma 4514 to odradzam uprawowego siewnego wprowadzisz sie w koszty a po robocie nie bedzie widac nc dobrego wiec kup sobie sam uprawowy i da rade i bedzie widac ze robota byla zrobiona bedea lepsze wschody itp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Myślę że 4514 to nie ma szans żeby podniósł agregat+siewnik mój wujek ma 4512 i wiem na co stać hydraulikę tego ciągnika (ogólnie jego największy minus to hydraulika) a do kolegi co szuka agregat 2,5m do zetora5340 to czy znajdziesz taki siewnik co ma 2,5m?? A czy ten 2 rzędowy agregat da rade uprawić ziemię tak żeby była dobra pod siew?Raz na youtube widziałem jak gość miał agregat samoróbka dwurzędowy + siewnik i robił na uprawionej roli ale to chyba nie do tego służy bo uprawowo-siewny to chyba uprawa+siew za jednym razem a nie szpan przed sąsiadami że mam zestaw uprawowo siewny i sieje na polu gdzie wcześniej robiłem agregatem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Przez Lukasz041514
      Witam, kupiłem do swojego Ursusa wspomaganie około 4 lat temu, ostatnio niestety chodzi dużo gorzej, postanowiłem kupić zegar i podłączyć do pompy. Ciśnienie tuz na wyjściu z pompy 0. Nie kręciłem kołami ( zapomniałem). Pompę zdemontowane, wszystko Ok pompa wydaje się ze tłoczy. wlalem swierzy olej i czekam aż silikon złapie. Oleju nigdy niewymienialem. Jakie mogą być powody złej pracy wspomagania ??? Czy pompa powinna mieć ciśnienie tuz na wyjściu gdy koła są ustawione do jazdy na wprost.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj