erni

Jakie maszyny do Ursusa 4512/4514?

Polecane posty

erni    2

czy u4514 to dobry wybor do tur-a?awaryjny jest przy nim?prosilbym o napisanie wad i zalet i czy warto w to sie pakowac..

pozdrawiam erni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Mój sąsiad ma taki zestaw od 7 lat o ile pamiętam, większych awarii nie miał, świetnie mu chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wszstko będzie ok, jeśli pompa nie nawali, wtedy zaczną się kłopoty- wiem z doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni    2

a skoro ma byc to nowy ciagnik i nowy tur to ile mu dajecie "zycia"?tzn ile ta pompa by wytrzymala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Zależy jak się trafi- ja mam od 18 lat MF255 i podnoślik działa jak nowy, są modele, które od nowości mają wadliwą pompę (mój 4514).

Pompy zastosowane w 4514 (4 tłoczkowe) w większości przypadkóch są nie do zdarcia. TUR pracuje na hydraulice zewnętrzej, więc warto przy zakupie ciągnika dokupić pompę wspomagającą hydraulikę zewn. (36l/min.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

No u mnie pompa jest od nowości czyli 98r. i praktycznie zero zużycia ;). Jak podnosiła w nowym tak i podnosi teraz, niezależnie od obrotów silnika ;). Nie tak jak w C 360- im więcej dasz gazu tym szybciej podniesie :lol:. W 4514 to na małych obrotach (700 obr/min) bezproblemowo podnosi mi pług o wadze prawie 800 kg :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maras    5

Czy URSUS 4514 poradzi sobie z agregatem uprawowo - siewnym 3m.

Zależy mi na 3metrach ponieważ mam scieżki technologiczne

 

Napiszcie co o tym sądzicie.

 

Powód Edycji: ortografia+zmiana tematu, edytowane przezNikita_Bennet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Ciężko będzie, 5314 ma co robic przy tym, ale jeśli udałoby mu się podnieść zestaw, to na polowych biegach może byś sie jakoś czołgał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maras    5

a jaki masz ten agregat przy tym 5314 pełen wał z tyłu czy rurowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

ja posiadam taki zestaw ares ls+ poznaniak i powiem, że mf 3060 który ma 80km, masę ok 4000kg i ładowacz czołowy,

nawet sobie radzi ztym zestawem w polu, ale na zawrotach jest już gorzej. gdyby nie ładowacz czołowy to podejżewam,że przednie koła odrywały by się od ziemi. ten zestaw waży 1150kg z pustym siewnikiem dlatego nie ryzykował bym zakładanie go do 4514. przeważnie agreguje ten zestaw z 1224.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3
a jaki masz ten agregat przy tym 5314 pełen wał z tyłu czy rurowy?

Ja osobiście mam rurowy i robie Belarusem 82, a widzialem 5314 z takim samym agregatem to po dźwieku silnika słychać bylo że mocno dostawał po garach, mój MTZ lepiej idzie z tym.

Belarus z agregatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Elwis!, mam 4512 i wiem kiedy perkins 4 cylindrowy dostaje po d*pie, 5314 ma 10 koni mniej od MTZa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

ja ciągne swoim 2,7m i idzie spokojnie bez problemu,3m jest tylko troche szerszy,tez taki ciągłem kiedyś bo chciałem sprawdzić czy da rade i bezproblemu go ciągnął!sąsiad ma mtzeta to wiem co mtzet uciągnie a co mój nawet mojego pługa niemłógł podnieść jest on pokazany w galerii!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atlas    0

Ja myśle że sobie nieporadzi bo sąsiad ma mtza i ciaga 2,70 to co dopiero 4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Na lekkiej ziemi sobie poradzi tylko, że wydajność będzie b. mała, spali więcej niż w 2 przejazdach i ciągnik dostanie w d**ę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Poradziś to on sobie poradzi pytanie tylko jakim kosztem,napewno zużycie paliwa bedzie wysokie i będą problemy z podnoszeniem przodu i nawracanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

mój kolega ma dylemat,zastanawia się nad kupnem grubera o szerokości 2,1m ale niewie czy ursus 4514 poradzi soie z nim :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek    0

Jeśli nie bedzie pracował w górach to nie będzie miał problemów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Pierwszy raz się z takim określeniem spotkałem :P .

 

@łukasz -jeśli twój kolega będzie pracował z gruberem po deszczu (ziemia będzie namoknięta, miękka) to da radę (ja pracuję na biegu 1H (1 szosowa), gorzej jak będzie próbował uprawić "skałę"- wtedu opór jest zbyt duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Przez Lukasz041514
      Witam, kupiłem do swojego Ursusa wspomaganie około 4 lat temu, ostatnio niestety chodzi dużo gorzej, postanowiłem kupić zegar i podłączyć do pompy. Ciśnienie tuz na wyjściu z pompy 0. Nie kręciłem kołami ( zapomniałem). Pompę zdemontowane, wszystko Ok pompa wydaje się ze tłoczy. wlalem swierzy olej i czekam aż silikon złapie. Oleju nigdy niewymienialem. Jakie mogą być powody złej pracy wspomagania ??? Czy pompa powinna mieć ciśnienie tuz na wyjściu gdy koła są ustawione do jazdy na wprost.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj