erni

Jakie maszyny do Ursusa 4512/4514?

Polecane posty

Mateo35    0

Witam;) posiadam ciągnik ursus 4514 66km, i mam pytanie jaki pług do niego zakupić?:) Wszystkie sugestie mile widziane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

obrotkowe 3x40, a jak zwykły to 3x45 inaczej z 4 nie będzie szedł żeby dobrze wykonać ten zabieg... wszystko zależy jakie masz ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo35    0

Szukam coś z kverneland, tylko trochę się obawiam żeby nie miał ciężko :) klasy ziemi od 2 do 4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Kupiłeś ten ciągnik czy chcesz zmienić pług? 

Sam wiesz jakie masz warunki na polu i co możesz pociągnąć. Myślisz że jak zmienisz starą UG na KV to od razu korpus więcej? Może i trochę lżej idzie ale bez przesady. Jeśli teraz ciągasz 3x30 to można szukać 3x35 ( 3 x14") - tak dla przykładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo35    0

Teraz ursus pracuje przy pługu bomet 4x35. Pożyczyłem od znajomego kv zagonowy 3x40 i oralo sie super. Tylko jestem ciekaw jak by się oralo obracanym i o ile jest cięższa od zagonowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Obrotowy dobiera się mniejszy od zagonowego.

4514 to lekki ciągnik więc szukaj lekkiego pługu, skoro 3x40 cm Ci pasuje to w obrocie 3x35 cm będzie idealnie. Jest tylko jedno ale - piszesz że ten Ursus pracuje z Bometem 4x35 cm ( 1,4 m orki ), nie wiem jakie masz ziemie ale na pewno ciężko nie jest:), więc jeśli dobrze sobie z tym pługiem radzi to 3x40 cm może być w obrocie.

Ten Kverneland ma 1,2 m orki i 3 korpusy więc musi iść lżej niż Bomet.

Przy obrotowych szukaj na 2 przewody, tylko i wyłącznie bo szkoda ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo35    0

Dużo lżej się oralo kv, i dosyć głęboko zapuściłem:) ile może ważyć obrotowy trójka?

Edytowano przez Mateo35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Może ważyć 500kg amoze tezsazyc 1000 kg jak mój godzin. Plug faktycznie ciezki na zabezpieczeniu hydraulicznym 3x14 cali i jezeli masz tlok wspomagający i obciazniki z przodu to bez problemu sobie ten ursus z nim pojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo35    0

Z przodu 100kg obciążenia jest, jest jeszcze możliwość dorzucenia :) w takim razie będę szukał obrotówki :) dzięki za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Pytanie czy podnośnik da radę to podnieść? bo jeśli masz siłowniki wspomagające podnośnik to da radę bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo35    0

Chodzi o siłowniki na wieszakach? jeżeli tak to takich nie posiadam. Zwykłą zagonowej kv 3x40 unosił na małym gazie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Dużo lżej się oralo kv, i dosyć głęboko zapuściłem:) ile może ważyć obrotowy trójka?

Jakim biegiem orałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

No to nie dziwne że szedł, ja 5314 3x30 na 2H i superancko leci, też myślałem kupić większy pług, ale jak spróbowałem na 2H to nie chcę większego i pruć na 4L.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

2H - przecież to ok 15 km/h. Napisz jeszcze że starą UG tak jeździsz. Teoretyczna prędkość dla większości pługów to 8 km/h czyli 1h. Większa prędkość to tylko i wyłącznie szybsze zużycie elementów roboczych pługu. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Chodzi o siłowniki na wieszakach? jeżeli tak to takich nie posiadam. Zwykłą zagonowej kv 3x40 unosił na małym gazie :)

Dokładnie o te siłowniki mi chodzi, a zagon to nie obracalny różnica w masie pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

2H - przecież to ok 15 km/h. Napisz jeszcze że starą UG tak jeździsz. Teoretyczna prędkość dla większości pługów to 8 km/h czyli 1h. Większa prędkość to tylko i wyłącznie szybsze zużycie elementów roboczych pługu.

No podobnym rzemiosłem, ale 2H to ok. 9.5 km/h przy 1600, więc idealnie. Nawet w galeri mam. No a kto uczony obliczy czym szybciej się zaorze 3x30 i 10km/h czy 4x30 6km/h 1hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo35    0

A jak jest jeszcze z hydraulika w 4514 ? Nie będę musiał nic przełączać żeby mi uniósł i obrócił? Bo jak narazie w tym ciągniku korzystałem tylko z podnośnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Masz pompę tandem razem ze wspomaganiem, czy tylko wspomagania. Jak masz podwujną to hydraulika zewnętrzna działa niezależnie od podnośnika.post-29431-0-61469700-1500400647_thumb.jpg

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Z tego co wiem to w 4512/14 trzeba przełączać dźwignię. Nie mam tego ciągnika ale wiem o tym bo wujek mówił na przykładzie siewnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo35    0

Dokładnie patrzyłem u siebie, i będę musiał brać pod siedzeniem dźwignie w prawo i ustawiać na stały wydatek żeby obrócić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Przez Lukasz041514
      Witam, kupiłem do swojego Ursusa wspomaganie około 4 lat temu, ostatnio niestety chodzi dużo gorzej, postanowiłem kupić zegar i podłączyć do pompy. Ciśnienie tuz na wyjściu z pompy 0. Nie kręciłem kołami ( zapomniałem). Pompę zdemontowane, wszystko Ok pompa wydaje się ze tłoczy. wlalem swierzy olej i czekam aż silikon złapie. Oleju nigdy niewymienialem. Jakie mogą być powody złej pracy wspomagania ??? Czy pompa powinna mieć ciśnienie tuz na wyjściu gdy koła są ustawione do jazdy na wprost.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj