erni

Jakie maszyny do Ursusa 4512/4514?

Polecane posty

Ferdek07    75

jeśli tafia się tanio taki agregat to moim zdaniem trzeba brac zawsze się przyda najwyżej w strategicznych miejscach będzie się składac boki żeby głębiej zrobic a zgórki na rozłożonym, lux by było jak by był hydraulicznie rozkłądany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

ta, lepiej kupić większy tanio, sprzedać drożej i mieć na mniejszy lepszy... 4512 będzie za mały do 3.7 żeby dobrze uprawić. Jak wiadomo w agregacie uprawowym biernym liczy się prędkość pracy, a 4512 nie podoła na 2H a nawet na 1h będzie stawał. Z 2,7 pracował nasz 3512 ale miał bardzo ciężko na 2h i przodek skakał w transporcie, więc dociążony 4512 będzie ok ale do 2.7 a nie 3.7 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

ja mam taki do proximy 8441 i mi przud podnosi a mam komplet obciazników i sobie pomysl ze to jest 1050kg wysuniete troche do tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja 4514 [4x4] robię z Bury AU36 [3,6m] i na świerzej orce ma co robić na 1H, a na dodatek agregat jest lekki [700kg] i nie ma przednich wałków ;)

Chociaż sąsiad co ma 4512 pożyczył kiedyś odemnie ten agregat, ale nie widziałem jak sobie z nim radzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody11441    1

ni ma nawet na to szans;/to bedzie jedna wielka meczarnia dla tego ciagnika...o mocy 66km to mozesz ciagac agregat kombi 3m...ale nie 3,7;/ ja agregat kombi 3,7 ciagam zetorem 11441 i to jest zestaw idealnie do siebie pasujacy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chlopaku mozesz go kupywac spokojnie ciagnik niebedzie mial co w nim robic bedziesz latal z tym agregatem jak szalony mowie ci??? :D;)

nie no ja to sie leje ze smiechu taki agregat do takiego ciagnika smiech na sali, heh no moze jak bys mial tura na przodzie i tuz i bys na tura bele wziol a na tuz jakies zarabiste obciazniki hehe to by pomoglo??ale znowu mocy za malo. do takiego ciagnika to jakis max 3 metrowy agregacik no ale nie napewno z UG bo z nim to bedzie mial ciazko polecam BOMET 3m albo 2,8m :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Zalecenia producentów zazwyczaj są dziwne, ale UG zaleca do Kombi 3,7H ciągnik 75KM chyba jeśli dobrze pamiętam.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

a burego 3,6 71km, a jest najlżejszy jaki znam przy tej szerokości, ja mam do 70km rollera 2,8 bometu i jest super, choć przydało by się coś z wałkiem z przodu bo koła podporowe za bardzo się zagłębiają, proponuje moskita, 2,8 albo UG kombi 3,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Może do 4514 to można by bylo podczepić 3,7m ale to nie robota bo nie będzie prędkości a do 4512 to może być 2,8m w ostateczności 3m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Ja mam bometu chyba 3.6 to na 1H Ursus 5314 nie ma co robić zbytnio.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0
chlopaku mozesz go kupywac spokojnie ciagnik niebedzie mial co w nim robic bedziesz latal z tym agregatem jak szalony mowie ci??? ;):)

nie no ja to sie leje ze smiechu taki agregat do takiego ciagnika smiech na sali, heh no moze jak bys mial tura na przodzie i tuz i bys na tura bele wziol a na tuz jakies zarabiste obciazniki hehe to by pomoglo??ale znowu mocy za malo. do takiego ciagnika to jakis max 3 metrowy agregacik no ale nie napewno z UG bo z nim to bedzie mial ciazko polecam BOMET 3m albo 2,8m :D

Tu nie masz racji kolego. Właśnie, że te z unii idą lżej niż te od prywaciarzy. Jak ciągasz 2,8 jakiś tani to z UG możesz brać spokojnie 3 metry i ciągnik da radę. Widziałem na własne oczy jak kleint jeżdził chyba z burego ale nie jestem pewny zetorem 11441 z 4,2 i miał dość ciężko i chciał nawet wymieniać zamówiony z UG na 3,7 ale pozostał przy 4,2 i zetor radzi sobie z nim dużo lepiej niż z tym tanim a jeżdzi tym samym biegiem i na tą samą głebokość. Te agreagrty z UG są na 99% lżejsze od tych np. z expomu ale nie daję 100% gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja mam 4514 i powiem tak ze sam agregat 3 m w sredniej ziemi na 1 soszowej jakies 8 km/h ma co robic po zimie w orce i do tego jak dojdzie siewnik bedzie katowanie ciagnika to raz a dwa mysle ze za słaba pompa chyba ze masz fabrycznie wstawiony siłownik wspomagajacy udzwig do 2400 kg. normalnie ma 1600 wiec jak zestaw wazy 1100 bez zboza do tego zboze to szybko padnie pompa podnosnikowa, ja odradzam na własnym przykladzie


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja smigam prasa warfama z 4514 i jak dobijam sianokiszonke to ma co robic tak samo koleg ma zetora 5340 to jeczy przy duzym zgniocie koncwoym. a komfort zalezy od kabiny jak w metalowej masce to kabina nie za wesoła jest tzn słąbo wyciszona wiem bo znajomy ma, jak juz masz brac 4514 to dopłac i kup 5314 zawsze te konie sie przydaja np pług jedynka soszowa 4 *30 ciezka ziema to sie przydaje te kilka koni


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Agregat do niego odpowiedni to 2,5m-2,7m jak chcesz ściezki to 2,5m też jakoś je zrobisz a ciągnik będzie mial o wiele lżej i dłużej pochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus5714    0

ja mam ursusa 5714 i ciągam nim 2,7 agregat + poznaniak jak jest zasypany zbożem to czasami przód podrywa i wątpie czy twój ursus da sobie rade <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0
nie pracował w polu tylko w firmie produkującej palety

nie chce być marudny ....ale nie podoba mi sie to...poszukaj jakiegoś innego :) miał pewnie 4000 kierowców ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

i co z tego że miał dużo kierowców, ze zdjęcia nic nie wywnioskujesz, czasami lepiej 4000 tyś kierowców jak jeden h*jowy miałby nim jeździć, a więc jeśli przednie koła nie latają we wszystkie strony tak jak i przednia oś układ kierowniczy jest w miare dobry a silnik robi dobre wrażenie no i nie leje się z niego olej to warto!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

drogawy troche za te pieniądze byłby zetor z napędem i turem, tylko że zetor podczas pracy z turem lub prasą spali z 50% więcej paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

na jednym ze zdjęć z pierwszego linku widać, że U4512 miał coś spawane przy przedniej osi...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amorki    1

Nie gadajcie że za te pieniądze da się kupić zetora z turem z seri 52xx 62xx 72xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

z tej calej oferty najlepszy jest tur... bo jak dla mnie ten ciagnik nie ma 5000 mtg tylko troche wiecej i za ta kase wolabym zetora 7211z 90 roku niz to..


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Przez Lukasz041514
      Witam, kupiłem do swojego Ursusa wspomaganie około 4 lat temu, ostatnio niestety chodzi dużo gorzej, postanowiłem kupić zegar i podłączyć do pompy. Ciśnienie tuz na wyjściu z pompy 0. Nie kręciłem kołami ( zapomniałem). Pompę zdemontowane, wszystko Ok pompa wydaje się ze tłoczy. wlalem swierzy olej i czekam aż silikon złapie. Oleju nigdy niewymienialem. Jakie mogą być powody złej pracy wspomagania ??? Czy pompa powinna mieć ciśnienie tuz na wyjściu gdy koła są ustawione do jazdy na wprost.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj