erni

Jakie maszyny do Ursusa 4512/4514?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chyba nowego, nowy zawsze lepszy... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiekt    0

bamboocha nie kupywać tylko kupować no ale owszem nowego jeszcze sie zastanawiam czy lepiej nie 5314 ,bedzie troche mocniejszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Większa moc zawsze się przyda... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

5314 trochę więcej waży od 4514... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buchaj mam pytanie jak to jest możliwe że przy zwijaniu suchego towaru masz maksymalny zgniot? Przecież to jest praktycznie nie możliwe bo prasa tego nie wytrzyma i 60 konny ciągnik nie da sobie rady. Suchy towar zwija się na mniejszych zgniotach bo jest dużo bardziej sprężysty niż zielonka to kiszonki gniecie się na maksa a suchy belot jak byś zwinoł na maksa i na chwile zatrzymał prasę to w ogóle problem byłby go z komory zwijającej wyrzucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0
Buchaj mam pytanie jak to jest możliwe że przy zwijaniu suchego towaru masz maksymalny zgniot? Przecież to jest praktycznie nie możliwe bo prasa tego nie wytrzyma i 60 konny ciągnik nie da sobie rady. Suchy towar zwija się na mniejszych zgniotach bo jest dużo bardziej sprężysty niż zielonka to kiszonki gniecie się na maksa a suchy belot jak byś zwinoł na maksa i na chwile zatrzymał prasę to w ogóle problem byłby go z komory zwijającej wyrzucić

Sorry, ale nie za bardzo wiem o czym piszesz. Ja nie miałem takich problemów. Poza tym wydaje mi się, ze to zielonka jest bardziej sprężysta niż suchy materiał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

najgorzej to jest sprężysta słoma sucha. nie maa co dobijać bo popękajo sznurki. sina suchego też nie należy tak dobijać jak sianokiszonki bo suche siano może być wilgotne i sie może grzac


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiekt    0

Jak nie będziesz miał wysuszonego siana to i niski zgniot ci nie pomoże w belach wiem ,coś otym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

wiem o tym. ale troszeczkie pomoże.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak jedna warstwą owiniesz to szybko dziurę złapiesz i bela zacznie pleśnieć... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caniek    7

sirKonrado oferty ursusów znajdziesz na www.ursus.com.pl


MF 1014;U-4514;C-360;T-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wb200    0

Mam pytanie do uzytkowników agregatu UG kombi 3.7BH zastanawiam s ;) ie nad kupnem takiego tylko te moje 66 km to jest raczej troszke mało ale moze ktos z forumowiczów targa taki agregat ciagnikiem o podobnej mocy. :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ciągam mf 255 agregat 2,8 m z pojedyńczym wałkiem i ciężko to idzie szkoda tego 4512 a jak masz wąskie kołą to marnie to widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wb200    0

no podbnie mysle jak ty talko bardzo mi się podoba własnie ten wiekszy agregat mam szerokie opony w ostatecznosci kupie 3.0m tlko on ma bardzo tak mi sie przynajmij wydaje delikatną konstrukcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

pujść pujdzie ale czy to będzie 1 H to wątpie raczej 4L, pozatym najwyżej odejmiesz kilka zębów, zależy też jakie ziemie czy nei zaperzone, ale taki agregat najlepiej u mnie robi na 2H a w 4512 to będzie 1L najlepiej wyglądałono i pewnei bardzo płyciutko, bez regulacji siłowej staje w miejscu mf więc jeśli masz szerokie kołą i sprytnie posługujesz się regulacją siłową to może podoła ale to będzie niezłe katowanie ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Ludzie mają wyobrażnie. Żeby on ci poszedł w takiej prędkości jak trzeba w 2,8 to bedzie dobrze!! Z pobliskeij wsi na kultywatorze bez przedniego wałka 2,8 i to jest tak nawet za dużo a ma na szerokich butach. Nawet jak masz lekkie ziemie to nie masz co marzyć nawet o większym od 3 metrów!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

4512 i 3,7m??wolne zarty :) z 2.8 pujdzie na 1H i nie szybciej-chyba ze pod buraki czyli plycej-z 3,7 to moze sobie pojezdzic-ale chyba z podniesionym agregatem :)

 

polecam 3m-skoro ma szersze buty to pociagnie 3m :) jesli bys chcial miec lepszy uciag to do dociazysz i jeszcze lepiej bedzie szedl-ale o 3,7 to nwet nie ma co marzyc ;) musi byc minimum 80km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Przez Lukasz041514
      Witam, kupiłem do swojego Ursusa wspomaganie około 4 lat temu, ostatnio niestety chodzi dużo gorzej, postanowiłem kupić zegar i podłączyć do pompy. Ciśnienie tuz na wyjściu z pompy 0. Nie kręciłem kołami ( zapomniałem). Pompę zdemontowane, wszystko Ok pompa wydaje się ze tłoczy. wlalem swierzy olej i czekam aż silikon złapie. Oleju nigdy niewymienialem. Jakie mogą być powody złej pracy wspomagania ??? Czy pompa powinna mieć ciśnienie tuz na wyjściu gdy koła są ustawione do jazdy na wprost.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj