erni

Jakie maszyny do Ursusa 4512/4514?

Polecane posty

miles4514    11

Witam . Jakie są wasze opinie na temat tego zestawu ? Wiecie może jakie są wymiary i waga tej talerzówki bo zastanawiam się czy trzeba jechać ciągnikiem i przyprowadzić na kołach , czy może uda się załadować ja na przyczepę .http://tablica.pl/oferta/talerzowka-ID2hxf3.html#d86768c60b;r:2;s:

Edytowano przez miles4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66
luknij na ten film mtz bez napedu idzie z talerzówką ciąganą zapewne 2,5 m ty masz z 60 km i napęd myślę że da radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

Za szeroka to nie jest . Robiłem taką talerzówką już moim 4514

od wujka pożyczałem . Dawał sobie radę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek123422    7

No ale pewnie na 1 szosowej jeździsz??


Massey Ferguson 5455
John Deere 5820
Zetor 7745 + TUR
Ursus C-360 + TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

Na 4 polowej . Też mam takie MTZ 50 jak na tym filmie ;D Talerzówka ma 3m . Nawet na talerzówce piszę żeby nie skręcać z opuszczoną ;P Ja poskręcałem na jakiś 6ha i ośka się urwała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

Na 1 tez chodzil ale zamulal bo to na wiosne bylo to miekko i ta talerzowka za gleboko wchodzila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ja wiem 1, że w talerzówce musi być prędkość ;) Lepiej kup jakąś 2.5m i śmigaj na 2H, a efekt będzie super. W tej talerzówce to jakim biegiem pojedziesz, 3L ? No może 4L...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

na głebokosc góra 5 cm to jako tako pojdzie ale utrzymasz predkosc około 12 km na ha?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Panowie gdzie to tak małego ciągnika taka talerzówka przeciesz to jest bez sensu tutaj potrzeba co najmniej 100 KM i cieższego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Odgrzebię temat- mam MF 575- czyli odpowiednik ursusa 4512- myslałem o zakupie agregatu uprawowo siewnego 2,5 m, ale zapewne nie podniesie go z siewnikiem, więc kupiłbym agregat uprawowy- tylko jaki- 3m?

P.s. mam kultywator UG o szegokości 2,7- czy jest sens przerbiać go na agregat uprawowy- tj.- dokupić wał strunowy i wymienić zęby na takie jak w agregacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

co ci nie podniesie on 2,7 ma dźwigać bez problemu ja mam zamiar do swojego 4512 kupić agregat uprawowo siewny tylko na stałę siewnik montowany bez hydropaku osobiście mam agregat 2,7 i nie ma co z nim robić znajomy 3 m ciąga na youtobie jest 4512 jak śmiga z takim agregatem bez problemu a 575 jest cięższy od 4512 bo te 4512 waży 3200 i a 575 ok 3,600 to spokojnie podniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

https://www.youtube.com/watch?v=UaVum7Ezqzk 

tylko do końca oglądaj z takim powinien dać radę są na olx te nowe agregaty po 3 tys i takie niebieskie i czerwone ale nie pamiętam firm ty zmierz sobie siewnik bo ja mam poznaniaka i myślałem że ma 2,5 m a po zmierzeniu ma 2,80 bo leje ma za kołami pociągnoć to pociągnie aby go nie podnosiło ale na tym filie widać że ładnie mu idzie sianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

co ci nie podniesie on 2,7 ma dźwigać bez problemu ja mam zamiar do swojego 4512 kupić agregat uprawowo siewny tylko na stałę siewnik montowany bez hydropaku osobiście mam agregat 2,7 i nie ma co z nim robić znajomy 3 m ciąga na youtobie jest 4512 jak śmiga z takim agregatem bez problemu a 575 jest cięższy od 4512 bo te 4512 waży 3200 i a 575 ok 3,600 to spokojnie podniesie

Sprawdziłem i ważą one tyle samo.

Poszukam gdzieś w okolicy agregatu 2,5 (takiego krótkiego) aby spróbować podnieśc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

ale z siewnikiem bez hydro policz sobie leje i zmierz siewnik bo były poznaniaki 2,5 i 2,7 zależy od ilości lei bo te co miały leje za kołami to miały 2,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaką kosiarkę wybrać do ursusa 4512(66km). W grę wchodzą bębnowe i dyskowe. Oraz czy będzie dobrze współpracować z bębnową 210?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobruchowskiYT    182

w zyciu bębnowa 2.10. maks. 1.85m ja mam 95 koni i z taką chodzi to na nierównych łąkach i duzej trawie pitrafi momentami z obrotów zejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jakaś starsza dyskowa napewno dłużej wytrzymie niż polska nowa bębnowa wiem bo mam starą dyskówke kuhn i 3 letnią bębnową od prywaciarza ta chyba 15 letnia kuhnka lepiej trzyma się od bębnówki a tegp kunha kupiłem teraz bo ten 3latek sie rozleciał talerze w polskiej nie raz szukałem po polu bo odpadł...oby dwie ciągam takim ursusem 4512 jak ty bębnówka 1.85 nie większa bo nie uciągniesz jej a dyskówke to 2.1 spoczko pociągniesz radze sie zastanowić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Przez Lukasz041514
      Witam, kupiłem do swojego Ursusa wspomaganie około 4 lat temu, ostatnio niestety chodzi dużo gorzej, postanowiłem kupić zegar i podłączyć do pompy. Ciśnienie tuz na wyjściu z pompy 0. Nie kręciłem kołami ( zapomniałem). Pompę zdemontowane, wszystko Ok pompa wydaje się ze tłoczy. wlalem swierzy olej i czekam aż silikon złapie. Oleju nigdy niewymienialem. Jakie mogą być powody złej pracy wspomagania ??? Czy pompa powinna mieć ciśnienie tuz na wyjściu gdy koła są ustawione do jazdy na wprost.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj