erni

Jakie maszyny do Ursusa 4512/4514?

Polecane posty

Tyger    2

kazdą zależy tylko jaki kont nastawić, a żeby był sens bawić się w talerzowanie to też nie może być to jakas wąska talerzówka max 2,4m na mój gust

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba7441    0

No ja myślę o tej polskiej ciąganej 3 albo 3,2m ona ma ;) Albo ruska też tyle ma . Pożyczałem od wujka tą polską ciąganą i śmigał na 4L.. Leciał by też na 1H na lżejszej. Kąt był duży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaka to klasa ziemi ?

To są gęsiostopy ! O.oo

Jakim biegem jeździsz ?

Chodzi Ci ten 4514 jeszcze ? Bo słychać że ciężko ma ;P

Edytowano przez PiotrMilewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

klasa IV-V

SYSTEM LEMKEN

1H-szybka skrzynia

Ursus pracuje u mnie 17 lat, i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Jakim biegiem robisz ta talerzowka ?? Dlaczego scierniskowym robisz 4514 a nie c385??

Moj sasiad tez ma scieniskowca 5 łapowego i tez robi nim 4514 tylko ze aagregat jest bez zabezpieczen takze jezeli masz rowne pola to bierz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

mathewc385 to ursus 912 a ursus 4514 pracuje na drugim gospodarstwie, talerzuje 2 na zającu jub 3 na żółwiu

Edytowano przez rafi1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że dziś dowiedziałem się u mojego wuja na gościach że ma taki sam agregat jak ten , poprzedni właściciel mojego 4514 był z sąsiedniej wsi i kumplował się z moim wujem . I dziś z nim gadałem i mówił mi że ten poprzedni właściciel pożyczał od niego ten agregat , i powiedział że nie pamięta dokładnie jak to było ale że chyba tylny wał odpinali i uniósł , powiedział żebym przyjechał do niego i sprawdził czy 4514 go uniesie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

Tak to wersja export, ja mam wpisane w homologacje że udźwig wynosi 2600kg. Gruber waży gdzieś z 900kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak więc dziś byłem u wujka i próbowaliśmy podnieść Kosa ;D Oczywiście próba nie udana . Według mnie ten Kos ma źle rozłożoną swoją masę . Jest on za długi . Ma po przynajmiej 30 cm za dużo przerwy pomiędzy talerzami a zębami i talerzami a wałkiem . Jak bym odpiął wał tylni to by na bank podniósł . Ale ten wał odgrywa ważną rolę /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mam MF-a 590- podnośnik to samo co 4514 i agregat uprawowy bomet 3.6m 965kg bez problemu na wolnych obrotach podnosił więc dziwne że tego kosa Wam nie może targnąć- kos 2.1 waży 750kg

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

590 ma udźwig 2180 i większy tłok w środku 4514 ma 1900 kg, z siłownikami ma 2200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mimo wszystko nie chce mi się wierzyć że 4514 tego kosa nie radzi- podnośnik do remontu albo pompa słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

PiotrMilewski Chodzi Ci ten 4514 jeszcze ? Bo nie chcę mi się wierzyć że 4514 tego kosa nie możę poderwać ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zamiast ursusem siać co ma w miarę szerokie opony i 4x4 to ruskiem siałeś? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Przez Lukasz041514
      Witam, kupiłem do swojego Ursusa wspomaganie około 4 lat temu, ostatnio niestety chodzi dużo gorzej, postanowiłem kupić zegar i podłączyć do pompy. Ciśnienie tuz na wyjściu z pompy 0. Nie kręciłem kołami ( zapomniałem). Pompę zdemontowane, wszystko Ok pompa wydaje się ze tłoczy. wlalem swierzy olej i czekam aż silikon złapie. Oleju nigdy niewymienialem. Jakie mogą być powody złej pracy wspomagania ??? Czy pompa powinna mieć ciśnienie tuz na wyjściu gdy koła są ustawione do jazdy na wprost.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj