erni

Jakie maszyny do Ursusa 4512/4514?

Polecane posty

HondaMtx    121

Prawda jest taka ze jak zapnie do niego pług 3x35 to szybciej zrobii mniej spali.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Różnica w cenie to raczej niewielka a na 8 ha to nie ma czym zmęczyć ciągnika 60 km [bo innych wersji nie ma ] który ma jeszcze c330 do pomocy

A przypadkiem po 98 czy 99 roku nie zrównali go z mocą do 4514 czyli 66 km. A te nowe mają przecież 68 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Nie wiem jakie masz ziemie ale moim zdaniem nie ma szans. To będzie na niego za dużo, a żeby to miało jakiś sens musi być prędkość i głębokość a tu ani szybko ani głęboko ten zestaw nie pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Raczej nie ma szans bo z tego co wiem to na jedną gęsiostopę potrzeba 15 KM a na zwykłą łapę 10 KM czyli moc tego Ursusa jest za mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

no ale on ma przedni napęd a jest filmik że zetor 8011 lata w takim gruberze jeszcze z bronami na tyle

 

klasa 3a i 3b ;P taka średnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Nie da rady. Na lekkiej ziemi pewnie by nie dał rady a co dopiero na 3 kl. Do twojego ursusa to max. 5 gęsiostopek albo 9 zwykłych, a i w takim zestawie może mieć ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

To ile wazy ten gruber? Ja znalazlem niedaleko mnie gruber bomet na sprezynach 8800zl no to nie drogi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

zobacz sobie takie tylko 2,20 są i da rade on jest ciężki i musi głęboko iść gościu unas ma takiego do 912 to ledwo sciągą i ma 2,5 a dla ciebie 2,20 bendzie dobry bo prędkość uzyskasz i głęboko można robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Tak jak przedmówca powiedział do pracy z gruberem potrzebna jest prędkość przynajmniej 10km/h, im szybciej tym lepszy efekt ale bez przesady.

Od znajomego pożyczałem na testy grubera z Unii na 7 łap na sprężynach i powiem że Belarus 95KM lekko nie miał, jakbym miał zapuścić po samą ramę to na pewno 10km/h by nie ujechał. Lepiej kupić węższy niż później patrzeć na niedoprawione pole.

Lepiej dołożyć i kupić talerzowego z hydro-pakiem i dodatkowym wałem Packera do siewu. Mamy wtedy zestaw uprawowo siewny, uprawowy albo grubera. Sam bym kupił takiego ale wolę poczekać i kupić talerzowy.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

No właśnie w tych 5 łapowych jest że moc od 70-80 a w niektórych od 65-80 ;/ Nie wiem czy mu podoła ;P Wacham się nad 4 łapowym i wtedy by sobie spokojnie szybko latał ale ten 4 ma tylko 1,8 to za mało ;P To lepiej tego 5 łap ;) Niby 4514 ma napęd to powinien lecieć ;P Ten http://moto.allegro.pl/agregat-scierniskowy-gruber-cert-ce-promocja-i2987595006.html jest w miarę tani ale to na tych zakręconych łapach ;P Ciekawe ile kosztuje na sprężynowych . A Ty Darek jaki masz ten gruber , na sprężynach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

z 5 lapowym powinien dawac sobie rade bez wiekszych problemow

u nas jest z taka lapa i jak narazie jestem zadowolony,

taka lapa drga i dzieki temu lepiej odrywa ziemie, pozatym duzo lzej ciagnie sie taki agregat, niz na sztywnej lapie i lepiej sie trzyma w ziemi

jak chcesz kupic cos dosc taniego a dobrego polecam agregat od H. Batyry


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

To ile wazy ten gruber?

Wersja na 5 łap z zabezp. na kołek 685kg, a na sprężynę to 850kg. W instrukcji co mam od niego to prędkość ma być 7-8km/h. Moim latam na 4L i nie ma żadnego problemu. Wtedy prędk. wynosi jakieś 7km/h, wiem nie dużo, ale pole nawet po przy takiej prędkości wygląda dobrze, z resztą potem jak wyrośnie zielone to i tak robię poprawkę to już wtedy na prawdę jest ładnie zrobione. na 1H też idzie, ale widzę, że dyma puszcza, a nie chcę po kilku sezonach robić generalnego remontu silnika.

Z resztą jak napisali przedmówcy, wszystko zależy od ziemi jakie masz, od głębokości pracy oraz od warunków na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja mam 5 łapowego z Rolmako na kołku i na 1H śmiga miło ;) no chyba że jest łąka chwastów to ma co robić :P

Przy podorywce idzie lekko, na większych głębokościach nie uprawiam. Na ściernisku spalanie ok 6,5l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

miles4514 daj se spokój z jakimkolwiek gruberem do 4514. Kup lepiej jakąś talerzówkę. Talerzówka ma mniejsze zapotrzebowanie na moc. 66KM plus mała masa to na pewno za mała siła uciągu nawet na gruber 5 łap 2.1 m.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Kos fajną robotę robi ale 65 KM to wg mnie za mało... Może i uciągnie ale z taką prędkością i głębokością że ta robota nie będzie warta tych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

czemu dziwi , ? przecież unia produkuje z tego typem spręzyn też :) mój sąsiad ma i chyba są lepsze niż poziome :) ten ursus ma 60 KM? na aukcji sprzedawca napisał ze idealnie pracuje z 80 KM na forum było pisane o zapotrzebowaniu na moc do grubera popatrz sobie .....


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

grubery Kos to bardzo dobra konstukcja i naprawdę ładnie przykrywają resztki pożniwne ,mam takiego (tylko na kołkach) ,kiedyś pracował u mnie nawet z

Zetorem 7211(cóż to był za ciągnik),teraz pracuje z JD 5620( 74 KM wg DIN) i to jest optymalny ciągnik do tego agregatu ,prędkośc robocza 8-10 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba7441    0

No tu ja z brata konta ;) No jak się ludzi pytam na AF to mówią że mają 5 łapowe grubery do nich . Ursus ma 65 KM . Podobno prędkość dla grubera powinna wynosić 10 km/h No to on śmiało na 4L pociągnie go a to będzie 8 km/h a jak lżejsza ziemia to 1H poleci a prędkość to około 12 km/h . Pytałem się 3 posiadaczy U4514 i mają do nich 5 łapowe grubery. Użytkownik coolman111 chyba ma taki zestaw ;)

Własnie teraz Unia produkuje z poziomymi http://www.uniagroup...nd?brand.id=885 . Coś jest nie tak z pionowymi , bo po co zmienili konstrukcje z pionowych na poziome ?

Edytowano przez Kuba7441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

4514 do tego grubera za słaby (to jest moja opinia). Kilka lat wcześniej nawet miałem wypożyczyć takiego od jednej firmy, ale odradzono mi, ponieważ tam mówili, że minimum to 70km. Druga sprawa to ten gruber jest dość ciężki- ma jeszcze sprężyny co podwyższają masę. Mój KinStal jest na kołkach i ma bardziej zwartą konstrukcję. Podobnie gruber kolegi @kris14 z Rolmako http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/18530-rolmako-21m/ . Druga sprawa porównaj sobie typ gęsiostópki w Unii a w KinStalu czy Rolmako, Unia ma ten szerszy model- będzie ciężej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Na pewno lepiej sobie poradzi te 66 km niż 70 z nowych ciągników bo teraz moc to tylko na papierze, i myślę że poradzi sobie bez problemu, ja ciągam kultywator 18 szer. 2,8+3 brony ciężkie i nie ma problemu bez przedniego napędu


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Przez Lukasz041514
      Witam, kupiłem do swojego Ursusa wspomaganie około 4 lat temu, ostatnio niestety chodzi dużo gorzej, postanowiłem kupić zegar i podłączyć do pompy. Ciśnienie tuz na wyjściu z pompy 0. Nie kręciłem kołami ( zapomniałem). Pompę zdemontowane, wszystko Ok pompa wydaje się ze tłoczy. wlalem swierzy olej i czekam aż silikon złapie. Oleju nigdy niewymienialem. Jakie mogą być powody złej pracy wspomagania ??? Czy pompa powinna mieć ciśnienie tuz na wyjściu gdy koła są ustawione do jazdy na wprost.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj