erni

Jakie maszyny do Ursusa 4512/4514?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tommy66692    2239
Prasa nowa rolująca w ostatecznosci kostkujaca kwota min 30 tyś

 

Oo Czarek co cie się stało że chcesz kupić prasę rolującą??Ostatnio jak gadaliśmy na ten temat to mówiłeś że chcesz kupić kostke sipme....No ale wiadomo że rolka lepsza....Tym bardziej że ty masz tura przy330....A co do pługa to kup 3x40 albo 3x35 obrotowego.....Ale jak byś miał szersze opony z tyłu to by lepiej szedł....Ale teraz też powinien dać radę... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian330    0

Czy prasa rolująca jest najlepsza bo inne też są dobre

 

Podobno niektórzy mówili że nigdy nie kupią prasy rolującej a potem ich szukaj aby je kupić ja takich ludzi nie rozumie a ten co napisał ten temat będzie wiedział oco chodzi. Ja tych rolujących pras nie polecam

 

rolującej nie polecam bo gdzieś czytałem że się często psują

 

Ale rolujących bym nie polecał

 

A najlepsze są te prasy które nie robią wałków tylko duże kostki np. firma New Holand takie prasy produkuje.

 

 

//Tego już za dużo kilkanaście razy post pod postem

Edytowano przez Balzak
Łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Nie pisz dwóch postów na raz...przepraszam już trzech...jest przecież opcja EDIT... :)

 

A czemu byś rolującej nie polecał..?? ;)

 

Jak ktoś ma do prasowania 50 lub więcej hektarów to się zwykłą małą kostką będzie bawił..??...pisz sensownie... :) :)

 

Mam takie pytanie...ile ty masz lat...?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pług to chyba lepiej zagonowy(jeśli masz dobre pola bez klinów), bo przełączanie zaworu przy każdym obrocie nie jest zbyt wygodne :angry: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Podobno niektórzy mówili że nigdy nie kupią prasy rolującej a potem ich szukaj aby je kupić ja takich ludzi nie rozumie a ten co napisał ten temat będzie wiedział oco chodzi. Ja tych rolujących pras nie polecam

 

A jeżeli ktoś robi sianokiszonkę w balach...??? :)

 

A co może na 50 hektarów ( do sprasowania ) polecisz zwykłą małą prasę kostkującą...??? :)

 

A co kostkujące się nie psują...??? :)

 

Jeszcze raz używaj opcji EDIT bo dostaniesz ochrzan od moderatorów... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian330    0

Ma 50 hektary niech se kupi prase rolującą ale to co belki foliuje bo te starego typu się często psujo i dlatego ich nie polecałem a odnośnie ile mam lat to guzik cie to obchodzi

 

Kostkujące się też psujo ale mniej i raczej są to małe awarię

 

Mi kostkująca wystarczy bo mam mało pola

 

Chłopie rób se co chcesz to jest tylko moje zdanie.Kto ma dużo pola to musi mieć dużo prase np. rolującą lub to co robi duże kostki

 

A i dzięki za rade z tym EDIT

 

//Na dole każdego postu masz narzędzie EDYCJA więc nie pisz post pod postem tylko używaj tej opcji w celu edycji

Edytowano przez Balzak
Ort+ łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Chłopie rub se co chcesz to jest tylko moje zdanie.Kto ma dużo pola to musi mieci dużo prose np. rolującą lub to co robi duże kostki

 

Ale sam powiedziałeś że ich nie polecasz bo się psują... ;)

 

Sam sobie zaprzeczasz... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian330    0

Ja powiedziałem że te starego typu się psujo ale i niektóre firmy robio prasy nowego typu i już trefne. Dlatego ja wole te co robią duże kostki

 

A i jak coś żebyś nie mówił ze sam się zaprzeczam to z tych rolujących pras wyróżniam tylko JONH DEERE

 

 

 

Kolego kolejny raz piszesz post pod postem Korzystaj z narzędzia EDYCJA

Proponował bym z zapoznaniem sie z regulaminem obowiązującym na Forum

Edytowano przez Balzak
Ort+ łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Damian modom nie podoba się pisanie 5 postów jeden po drugim...C do prasy to zależy ile ma się pola, jakie budynki i produkcję. No a wielkogabarytowej nie ma co podpinać do 4514 ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0
Ja powiedziałem że te starego typu się psujo ale i niekture firmy robio prasy nowego typu i już trefne. Dlatego ja wole te co robią duże kostki

Człowieku napisałes 11 postóów z których nic nie wynika. Zastanów się co piszesz i jak piszesz, bo ja ztych jedenastu postów ułożyłbym jedno sensowne zdanie. @Cezary4514 ma chyba nie dużo słomy, i tura na c-330 i zapewne nim chce zwozić bele więc jak sobie wyobrażasz zwożenie dużych kostek? Cena takich pras wielkogabarytowych jest dużo wyższa od rolujących i ich zakup opłaca się przy prasowaniu conajmniej 200 ha. Piszesz, że coś słyszałeś, gdzieś czytałeś, sorry ale tu pisze się konkrety a nie bajki. Sorry jeśli cię uraziłem, ale musiałem to napisać. Co do tematu pług 3*40, a prasa mogłaby być jakaś classa bo są raczej dobre, a jak nowa to jakaś z polskich np. Sipma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

@Damian330

Forum to nie chat, jeśli chcesz coś powiedzieć to napisz to w jednym poście. Poza tym, bez urazy, ale poziom merytoryczny Twoich wypowiedzi jest lekko mówiąc niski, bo powtarzasz jak mantre że "rolujące sie psujo". Dobrze że chociarz wiesz o prasach JD, bo podejżewam że o Krone, Wergel, Claas, Vicon czy DF to nie słyszałeś... Pracowałeś kiedyś prasą rolującą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejko    0

z ciekawosci czytam temat..myslalem ze ktos, jak to zwykle bywa, poleci do sprzeta takiej mocy 4 obrotowe ;):) zaskakujecie z tymi 3*40 bo jak przegladam od poczatku mojej obecnosci na AF posty nt. ciagnikow o mocy 60-70 KM typu zetor 7211, U4514 to dochodze do wniosku ze maja one jakas mityczna, nadzwyczajna sile pozwalajaca im na prace z 3-metrowymi agregatami upr-siewnymi i takimi plugami.zainspirowalo mnie to do przyjrzenia sie takim traktorom w mojej okolicy.ziemie 4-5 klasa.i nikt gwarantowanych na AF wyczynow nawet nie smie probowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

@andrzejko ty chyba nigdy nie jeździłeś 7211...Co od Damiana330 to ja go dzisiaj uświadomie :angry: Jak na razie to @Cezary4514 ursus pracuje z zwykłym pługiem 3 skibowym grudziądzkim....Także na pewno przydała by mu się jakas obrotówka.....Z tego co wiem to Cezary rozgląda sie za 7211....A może 7245....Więc na pewno gdyby kupili pług obrotowy to by jeździli na zmianę..... ;) Albo kupią 2 pługi..... :) Taki 4514 albo 7245 pociągnie 3 skibowy obrotowy....@kris14 właśnie taki ciąga...Wersja 7211 też pociągnie ale to już muszą być lepsze warunki.....Też są zdjecia w galerii jak 7011 ciągnie 3 obrotową.... :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Potwierdzę informację od @tommy66692, że swoim 4514 orzę pługię Ibis 3x40 ;).

Mam go ustawionego na 120cm i ciągnik na 4L [polowej] dzielnie sobie radzi z tym pługiem (na głębokość 25-28cm).

Jeżeli jest błotko to ma trochę ciężej bo się ślizga, ale możę jest to wina opon [13,6R36 i dotego nie nowe :)], ale się nie oszukujmy, 4514 ma "tylko" 66KM, a zalecana moc do Ibisa 3x40 wynosi 75KM, ale chyba to na plus dla 4514 że mimo mniejszej mocy, daje radę z tym pługiem :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Zostałem pouczony przez arcymoderatora@tommy66692....przepraszam za robienie bałaganu.

 

 

Troszkę go narobiłeś.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiekt    0

Witam chce kupić ursusa 4514 ale obawiam się czy nie będzie za słaby do prasy z metal fachu . Taką właśnie posiadam , chodzi z Mf 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

A na jakiej podstawie twierdzisz, że 4514 moze sobie nie poradzić skoro obecnie robisz mf255? Ja prasuję właśnie zestawem 4514+metalfach i musze przyznać, ze moze nie jest to bułka z masłem dla tego ciągnika, ale radzi sobie bez większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bez sensu ten temat. Skoro do tej pory robiłeś mf 255 i dawał sobie radę, to czemu Ursus nie poradzi sobie skoro jest silniejszy... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiekt    0

chodzi mi o to czy nie będzie miał wiekszych problemów na 1 dziurze regulacyjnej , i 2 .Obecnie kręce belki Między 2 ,a 3 i wychodzą dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Ja nie robiłem sianokiszonki, ale suchy materiał to dobijałem na maksa. Aż prasa nieraz jęczała :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiekt    0

sluchaj buchaj a czy ja k kręcisz belki 4514 to obroty WOMu ustawiasz na 540 czy na nieco większe i na którum otworze regulacyjnym belujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Kręcę normalnym wałkiem na 540obr/min i utrzymuję silnik na ok 2000obr/min.

A mam ustawioną na ten otwór regulacyjny na którym jest największy ścisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiekt    0

a jak z komfortem w tym ciągniku . Chodzi mi głównie o wyciszenie kabiny (tej co teraz je dają w standardzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

No na komfort ja nie narzekam, ale nie mam odniesienia do extra sprzetu, bo oprócz 4514 to mam tylko 330 i 360. A te ciagniki mają komfort poniżej krytyki.

W lecie przydałaby sie klima, zeby można zamknąć szyby i drzwi. Wtedy do środka by sie nie kurzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Przez Lukasz041514
      Witam, kupiłem do swojego Ursusa wspomaganie około 4 lat temu, ostatnio niestety chodzi dużo gorzej, postanowiłem kupić zegar i podłączyć do pompy. Ciśnienie tuz na wyjściu z pompy 0. Nie kręciłem kołami ( zapomniałem). Pompę zdemontowane, wszystko Ok pompa wydaje się ze tłoczy. wlalem swierzy olej i czekam aż silikon złapie. Oleju nigdy niewymienialem. Jakie mogą być powody złej pracy wspomagania ??? Czy pompa powinna mieć ciśnienie tuz na wyjściu gdy koła są ustawione do jazdy na wprost.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj