erni

Jakie maszyny do Ursusa 4512/4514?

Polecane posty

max2505    1

czy próbował ktoś kiedyś pociągnąć 4514 3 metrowy agregat uprawowo siewny z siewnikiem famarolu?? jak szło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

z uciągem to nie powino być problemu ale nie wiem czy go podniesie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o chłopie masz wyobrażnie do takiego ciągnika agregat uprawowo siewny jak by go już zdołał pociągnąć to raczej nawet pustego by nie dzwignął niemówiąc o pełnym.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Nie da rady napewno. Znajomy ma Mf 284s ( coś około 80 km ) z przednim napędem i ma jakiś agregat ( z prywatej wywtórni ) i siewnik Amazone D3 wszystko 2,5 m i jak nasypie pełno zboża to go sporawo buja. I ma założone dwa dodatkowe siłowniki przy podnośniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472
czy próbował ktoś kiedyś pociągnąć 4514 3 metrowy agregat uprawowo siewny z siewnikiem famarolu?? jak szło??

4514 będzie miał spore problemy z takim zestawem, jeśli uda mu się go podnieść. ja pracowałem zestawem tej szerokośći z 80 konnym mf-em i gdyby nie to, że maiał podpięty ładowacz czołowy było by ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saymon    0

według mnie szkoda pieniędzy bo nie będziesz miał do czego podczepić lepiej kup sam agregat uprawowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Ursus 5314 ma problemy z podniesieniem, 4514 raczej nie da rady, za lekki przod to raz, za lekki ogólnie, kopałby sie nawet na 4wd, tak sądze, no i za słaby motor, na 4 polowej by musiał jechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

następnym razem proszę o wypowiedź osoby które próbowały , a nie te którym zdaje się ze coś tam wiedzą bo szwagier wujka powiedział ze raczej nie da rady:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

ja taki zestaw ciągłem swoim 5314 i szedł bez problemu i podnosił go w miare dobrze (to był sąsiada zestaw), a ja użytkuje taki zestaw tylko 2,7m i mam przy swoim 2 siłowniki wspomagające. musiałbyś mieć je założone przy swoim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

prasa ma być nowa czy używana i za jaką kwotę masz do wykorzystania???

 

podaj więcej konkretów obrotowy czy zagonowy jaką kwotę chcesz przeznaczyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No to pług obrotowy 3 skibowy ( 40 cm. na skibę powinien iść, zależy jakie masz ziemie, czy masz górki itd.)... :)

 

Zerknij w ten temat... ;)

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?sho...amp;#entry71304

 

A pług zagonowy 4 skibowy ( 30 - 35 cm. na skibę, ale zależy znów od tego jakie masz ziemie, czy masz górki itd.)... :)

 

POZDRAWIAM...

 

prasa ma być nowa czy używana i za jaką kwotę masz do wykorzystania???

 

No właśnie pisz sensowne TEMATY...bo nic z nich nie idzie wywnioskować, o co Ci chodzi... :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
rolujaca,kostkująca

Ale o co chodzi?

 

Ursusowi to wszystko jedno czy rolująca czy kostkująca, bo to zależy od przystosowania gospodarstwa do rolek/kostek.

 

:)

O co chodzi?? Może byś troche rozwinął swoją wypowiedź bo gdy ktoś rzuca puste zdanie z takim wyrazem twarzy jak powyżej to mało kto bedzie chciał z nim gadać... ;)

 

I co to za Zetor 4514?? Niech mod przeniesie temat do działu Ursus i najlepiej połączy z tym o enigmatycznej prasie, jeśli to możliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
O co chodzi?? Może byś troche rozwinął swoją wypowiedź bo gdy ktoś rzuca puste zdanie z takim wyrazem twarzy jak powyżej to mało kto bedzie chciał z nim gadać... ;)

 

I co to za Zetor 4514?? Niech mod przeniesie temat do działu Ursus i najlepiej połączy z tym o prasie jeśli to możliwe :)

 

Niech w końcu autor tematu edytuje go i zmieni, tak jak ma być...a jak nie wie o co chodzi to niech przeczyta inne tematy i się nauczy jak się pisze...albo niech zapyta się któregoś z moderatorów ( lub kogoś innego który wie o co biega ) jak należy pisać... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Przykładowo tak:

 

"Doradźcie jaki pług kupić do Ursusa 4514? Mam ziemie ciężkie/średnie/lekkie (niepotrzebne skreślić) i chciałbym pług zagonowy/obrotowy (niepotrzebne skreślić), chce kupić używany/nowy (niepotrzebne skreślić) bo moge przeznaczyć na niego ......... zł. Czekam na Wasze propozycje."

 

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78
;)

mało konkretne pytanie to mało konkretna odpowiedz: taki jaki pociagnie :)

 

to juz drugi twoj temat czytam w ktorym niewiadomo o co chodzi

 

 

//Na dole każdego postu masz narzędzie EDYCJA więc nie pisz post pod postem tylko używaj tej opcji w celu edycji

Edytowano przez Balzak
Łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Ale o co chodzi?

 

Ursusowi to wszystko jedno czy rolująca czy kostkująca, bo to zależy od przystosowania gospodarstwa do rolek/kostek.

I co hodujesz czy będziesz chciał robić sianokiszonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Przez Lukasz041514
      Witam, kupiłem do swojego Ursusa wspomaganie około 4 lat temu, ostatnio niestety chodzi dużo gorzej, postanowiłem kupić zegar i podłączyć do pompy. Ciśnienie tuz na wyjściu z pompy 0. Nie kręciłem kołami ( zapomniałem). Pompę zdemontowane, wszystko Ok pompa wydaje się ze tłoczy. wlalem swierzy olej i czekam aż silikon złapie. Oleju nigdy niewymienialem. Jakie mogą być powody złej pracy wspomagania ??? Czy pompa powinna mieć ciśnienie tuz na wyjściu gdy koła są ustawione do jazdy na wprost.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj