Zaloguj się, aby obserwować  
aster453

AGROTRON M 610 czy MF 6480 rozważania czysto teoretyczne

Polecane posty

aster453    26

Gdybyście mieli wybrać który byście wybrali. Pola dość głównie by był jako ciągnik do orki, wożenie obornika (do rozrzutnika 14 t), kosiarka 8 m (trzy częściowa - powiedzmy że obaj by sobie z nią dali radę), sieczkarnia kemper 1200.

Rozważania czysto teoretyczne bo nie mam żadnej z tych maszyn jednak zastanawiam się który byłby lepszy (oczywiście przedni wom i tuz), który byłby tańszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ale zależy Ci na kupnie czy tylko chcesz pogdybać?

Jeżeli to drugie to wystarczą Ci PDF ze strony producenta i temat "cennik ciągników".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

wiesz specyfikację techniczną pdf etc. to przejrzałem chodzi mi o to co Wy jako użytkownicy (jednak wolałbym obiektywnie) wybrali.

Dobrze zapytałeś chciałbym pogdybać czasem tak mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja osobiście miałem trochę do czynienia z oboma maszynami [dokładniej to M600 i 6485] i jeżeli chodzi o silnik to trudno powiedzieć bo 6485 jest na SISU a 6480 na Perkinsie ale w MF plusuje skrzynia- Dyna 6, która posiada automatykę zmiany biegów, sterowanie półbiegami w dźwigni rewersu oraz regulację czułości rewersu, ale mimo to DF jeździło mi się wygodniej [lepsza widoczność do przodu poprzez krótszą i opadającą maskę] ponieważ DF posiadał miękką oś i amortyzowaną kabinę. Gdyby MF też tak wyposażyć z komfortem powinno być podobnie.

 

MF stwarza wrażenie masywniejszego ponieważ ma większy rozstaw osi i to o blisko 18cm co wpływa pozytywnie na stabilność ale negatywnie na zwrotność.

 

Cena jest bardzo uzależniona od wyposażenia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

oglądając oba modele na yt też wydaje mi się że DF ma lepszą widoczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wszystkie źródła podają że na Perkinsie. Dopiero 6485 i w górę są na 6cyl. SISU.

Mimo że ulotka ze strony MF podaje że w 6480 jest silnik SISU, to po oznaczeniach 1106D-E66TA można poznać że to silnik Perkins- SISU ma oznaczenie 66.CTA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

To jakieś stare źródła ;) obecnie wszystkie produkowane MF 6cyl mają silnik SISU :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No to jeśli tak jest, niech dystrybutorzy zaktualizują swoją bazę danych na serwerach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj