Rade8011k

Farmtrac 7100 DT czy Belarus 1025?

Polecane posty

Rade8011k    7

Witam. Mam zamiar kupić nowy ciągnik do 100KM i nie wiem który wybrać. Będzie to ciągnik do ciężkich prac na 30 ha ciężkiej ziemi. Dzięki za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Ja mam Belarusa 1025 na 50 ha i jeestem zadowolony. 0 awari . Polecam jako użytkownik, co do FT nie wypowiadam się. Mój MTZ pracuje z pługiem kverneland 4 skibowy obracalny ( 4x40) i daję radę pomimo że mam ciężkie ziemie ( ewentualnie do 4x36 zmniejszam na zime na glinie) Ciągnie także agregat aktywny 2,5m z siewnikiem. Jak coś to pisz na PW jeśli chcesz się dowiedzieć od użytkownika lub na gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Niezłe porównanie

Całkiem inne ciągniki. Farmtrac zbudowany jest na markowych podzespołach takich jak : Perkins, Carraro, ZF.

Farmtrac ma lepszy moment obrotowy 384Nm PRZY 1400 OBR/MIN gdy Belarus ma 375Nm PRZY 1400 OBR/MIN

Farmtrac ma o wiele lepszą skrzynie biegów 16x16 z rewersem i Power Shiftem, o większą wydajność pompy hydraulicznej 85 l/min (55 + 30) gdy belarus tylko 45 l/min.

 

Ogólnie wszystko w FT jest lepsze, prócz masy. Farmtrac jest lżejszy o 595kg. ale myślę że dociążyć trudno nie będzie.

 

Dane techniczne przemawiają za FT i jego bym tobie polecał, oczywiście jeśli ci fundusze pozwolą na to.

 

Tak po za tym są podobne tematy poszukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja mam Belarusa 1025 na 50 ha i jeestem zadowolony. 0 awari . Polecam jako użytkownik, co do FT nie wypowiadam się. Mój MTZ pracuje z pługiem kverneland 4 skibowy obracalny ( 4x40) i daję radę pomimo że mam ciężkie ziemie ( ewentualnie do 4x36 zmniejszam na zime na glinie) Ciągnie także agregat aktywny 2,5m z siewnikiem. Jak coś to pisz na PW jeśli chcesz się dowiedzieć od użytkownika lub na gg

Tak masz ciągnik chyba od 2 lat, zrobiłes z 300mth, tyle to nawet C-360 z lat 80 zrobiła bez awarii, zrób 10 razy tyle to już cos można o ciągniku powiedzieć.

 

Temat zostawię bo te tematy które istnieją dotyczą ciągników mniejszej mocy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

no po 2 latach juz tam jakas mozna miec opinie o ciagniku a jak rusek nie popsul sie do tej pory to juz bedzie chodzil :D . Ja na Twoim miejscu wybralbym FT wlasnie z powodu skrzyni bo te ruskie to jakie sa to kazdy wie, do roboty w polu to jeszcze bajki ale transport szczegolnie jak troche gorki sa to juz nie sielanka chyba ze w te nowe belarusy cos innego wkladaja ale watpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

skrzynia prawda szczególnie w wersjach .1 i .2 gdzie reduktor nie synchronizowany.. nie nadaje się do transportu w porówaniu do FT. Ja nie używam swojego do transportu więc dla mnie to nie różnica... no i w FT trochę komfort moze być lepszy. A co do silników MMZ się nie czepiajcie bo silniki nie do zajeżdzenia, niczym nie odbiega od perkinsa oprócz norm emisji spalin. A po 2 nie 300 tylko 452 mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zró 3-4tys to wtedy powiedz, bo jak dla mnie zachwalanie nowego ciagnika jest głupotą. A awaria nowego ciągnika jest skandalem dla fabyki, lub gratulacjami dla traktorzysty za bezmyślne użycie.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek420    3

Mój sąsiad ostatnio kupił takiego i na razie jest zadowolony.Ciągnik jest oszczędny i w dodatku taki prosty w obsłudze że nawet 10 latek by nim pojechał. A co do Belarusa to też ich jest u nas w okolicy sporo i ludzie na nie nie narzekają, więcej negatywnych opini słyszę o Pronarach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Ja po ostatnich doświadczeniach nie wybrał bym żadnego z tych dwóch. Używke DFa i masz najlepsze rozwiązanie.


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

A JA powiem tak wszystkie cięgniki nowe z tych modeli dwóch som dobre .Nowe to Nowe trzeba wszystko poodkręcać samemu śruby i BUTA . Dla mnie tematy chore który jest lepszy ,jak ma się kasę to kupuje ciągniki z wszej pułki ( wypasiony ) . Przesiadka do ciągnika z przednim napędem to bajka .Ja mam FT 75 i jestem zadowolony , kieruj się kieszeniom a nie Bankim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rade8011k    7

Powiem że cena gra główniejszą rolę ale jak belarus ma być niewypałem to też nie ma sensu go kupować. Ale dalej żaden większej przewagi tu nie uzyskał i czekam na dalsze opinie a za napisane wcześniej wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja masz używać go do transportu z 15 ton + to nie polecam bo pogubisz się z biegami.... źle dobrane biegi z 1 szybkiej nie ruszych a redukować z 4 wolnej na 1 szybką to za karę. Ale jeśli do roboty w polu to polecam. Jest dużo biegó jest czym jeździć, mało pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Dośc spora różnica mocy silnika na kożyśc Belarusa ale jego przekładnia i obsługa TUZ jest o wiele bardziej zacofana niz w Farmtracu...

Belarusy sąsiadów są doś awaryjnymi maszynami ale z głównymi podzespołami (przekładnia, silnik) nie mieli większych problemów.

 

O Zetorze forterra nie myślałeś bo chyba kosztuje podobnie jak FT ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rade8011k    7

Farmtrac kosztuje 152800zł a forterra 105 178000zł. On będzie pracował z agregatem pługiem i belarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam:) napisze coś od siebie mój ojciec kupił nowego Mtz w 90r. ma juz 22l. i pracuje na 20h robimy nim sama cieżka robote typu pług agregat itp. silnik MMZ niedozajechania około 5000mth żadnych poważnych awarii osobiscie jezeli bede kiedys gospodarzył to przy kupnie nowego ciągnika wybrał bym belarusa eksploatacja, cześci jak i cały ciagnik bedzie cie o wiele mniej kosztował... jesli masz duzo kasy i nieliczysz sie z pieniedzmi to kup sobie fendt albo JD. Sam musisz przemyśleć na co cie stać osobiście wybrał bym belarusa parametry ma porównywalne delikotasnie słapsze ale jest o wiele tanszy a zarazem dosyc dobry decyzja nalezy do ciebie jesli stac cie na farmtraka to nie mam nic do tego ciagnika w sumie fajne. Za 150000 kupisz belarusa i sprzet do niego także weź to tez pod uwage nie wiem jak uwazasz ale osobiscie mysle ze w dzisiejszych czasach jest zbyt niska opłacalnosc w stosunku do kosztów produkcji i kupma maszyn jesli jestes mlody i myslisz nad rozszezeniem gospodarstwa to spoko mozesz kupic sobie drozszy ciagnik ale jesli nie zamierzasz dokupywac pola to moze kup sobie tanszy ciagnik bedzie ci go lzej spłacic pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

To chyba prawie każda marka ;) dużo się pozmieniało.. w mojej okolicy nie ma żadnego Ft więc nie moge nic o tym sprzęcie powiedzieć lecz o belarusie mam podzielone zdanie niestety nowy traktor a po niecałych dwóch latach chodzi jak stary rozwerg skrzynia.. i hydraulika pozostawia dużo do życzenia lecz jeśli chodzi o te 88 czy 95 konne to bez większych problemów i awari do tego oszczędne są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Akurat do hydrauliki w nowych Belarusach bym się nieprzyczepił bo jakoś nie cieknie oczywiście o Monoblok mi chodzi bo ze standardowym to niewiem...

 

Jak to ma w prasie chodzic do białoruski wyrób odpuśc sobie bo one mają dośc słabe WOMy na taśmy i często siadają (sasiadowi 2 razy w sezonie wymieniali :huh: na szczęsie na gwarancji jeszcze :D )


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FT będzie lepszym wyborem plusy:lepsza hybraulika,podnośnik,komfort jazdy,skrzynia i jeszcze dużo by wymieniać. Lecz jeśli masz kruch z kasą i potrzebny ci traktor w pole mtz też bedzie o. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja tam belarusa z 94r chodzi na 28ha używam go do ciężkich prac spalanie porównywalne z FT ale jam w swoim 18 biegów do przodu i 4 do tyłu wiesz możesz sprawdzić jeszcze polmota bo jest montowany z tych samych podzespołów i też jest oszczędny pług 4x35cm weżmiena mtg do 8litrówON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Z tych samych podzespołów to jest Pronar P5 montowany Pol-Mot to już inny ciągnik...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0
Napisano (edytowany)

Nie lepiej Zetora Proxime albo Proxime Power 100? Proxa ok. 117000 netto a Powerka ok. 125000 netto. Chyba że jeszcze Frotka.

Edytowano przez lukas15

Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rade8011k    7

Na zetora za bardzo mnie nie stać a z resztą w tych zetoraqch dużo rzeczy jest w opcji a u innych takie rzeczy to standard;. Po za tym na ropę mają dość duży apetyt. Proximy przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel125d    2
Napisano (edytowany)

ja proponuje belarusa 952 trochę słabszy od 1025 ale ma wiele zalet przedewszystkim skrzynia biegów w miarę dobrane przełożenia komfort jak to w rusku dla rolnika 20 25 ha wystarczający średnie zużycie paliwa na 1 ha gleby 3 4 klasa orka średnia pług 4 x 40 wziął 16 l paliwa mysle że to dobry wynik mocny podnośnik chodz zbyt wolno reaguje co do uciągu będzie lepszy od farmtrak siła w miare cho jeździłem innymi markami o tej samej mocy i wydawały sie silniejsze duży plus to tanie części i łatwe naprawy polecam ten ciągnik cho lubi popsuć nerwy mogę się wypowiedzieć o innych ciągnikach o sprawach mechaniki i tym podobnych

Edytowano przez daniel125d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562
co do uciagu bedzie leprzy od farmtrak

 

Skąd wiesz ? Sprawdzałeś ? Testowałeś ? :huh:

Popracuj na ortografią bo straszne błędy robisz.

A zresztą co wymagać od 12 latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj