Rade8011k

Farmtrac 7100 DT czy Belarus 1025?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    315

no ja też nie miałem do MTZta.

Kupiłem 952.3 i gdybym teraz mógł wybrać to wybrałbym polmota bo nie jestem do niego przekonany. Co do MTZta - pracuje się nim, nie psuje się jak co poniektórzy piszą, cudów nie ma ale jest w miarę wygodny, prosty i robotę do jakiej go kupiłem zrobi.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Przekonanie to jedna sprawa <_< czytając opinie posiadaczy polmota to negatywów zbyt nie ma ale jak to mowią nie dowiesz się dopóki nie spróbujesz :P wybór należy do kolegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no ja sporo złych słów o mtzcie mogę powiedzieć tylko że i plusów też ma trochę.

Ja zaryzykowałem i nie narzekam, dziś bym zaryzykował polmota bo cena podobna.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Na zetora za bardzo mnie nie stać a z resztą w tych zetoraqch dużo rzeczy jest w opcji a u innych takie rzeczy to standard;. Po za tym na ropę mają dość duży apetyt. Proximy przynajmniej.

 

Bierzesz na dopłatę czy za swoje kupujesz?


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel125d    2
Napisano (edytowany)

Skąd wiesz ? Sprawdzałeś ? Testowałeś ? :huh:

Popracuj na ortografią bo straszne błędy robisz.

A zresztą co wymagać od 12 latka

 

 

 

 

z ortografia daj sobie spokój brak wprawy do kompa 12 lat ma moja córka i się zalogowała a ja wpisałem wypowiedz natomiast co do ciągników mogę powiedzieć sporo trochę marek przetestowałem lubię poprzeciągać liny i porównać możliwosci wiec nie bądź taki hej do przodu

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Ja proponuje Belarus'a jest to dobra maszyna szybka w transporcie i bardzo dobrze sprawdza sie w ciężkich robotach... i co najważniejsze jest oszczędny... a nie to co FT i Zetor >> bleeeee :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

z ortografia daj sobie spokój brak wprawy do kompa 12 lat ma moja córka i się zalogowała a ja wpisałem wypowiedz natomiast co do ciągników mogę powiedzieć sporo trochę marek przetestowałem lubię poprzeciągać liny i porównać możliwosci wiec nie bądź taki hej do przodu

 

 

Ta oczywiście większość tak gada że to konto syna/córki...

 

Ortografia to raczej nie brak wprawy do kompa tylko twoja wiedza.

 

trochę marek przetestowałem lubię poprzeciągać liny i porównać możliwosci

 

Czyli rozumiem że Farmtrac'a też testowałeś ? A i jeszcze przeciągałeś się na line ? Dobre.

Pisać każdy głupi potrafi ;)

Daj jakieś dowody bo na razie piszesz bezsensu zresztą jak 12 latek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rade8011k    7

Ja pewnie będę za swoje kupował. A z paliwem farmtraca z zetorem nie ma porównania na korzyść farmtraca bo coś o tym wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

kitowiak...*..jak belarusy sa takie super dlaczego tak wszedzie gubia olej chyba jak go montowali w fabryce zapomnieli

zamontowac uszczelniacze...........jaki nick taki post< :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Ja pewnie będę za swoje kupował. A z paliwem farmtraca z zetorem nie ma porównania na korzyść farmtraca bo coś o tym wiem.

Są takie opinie, ale bez przesady. Miałem 7340 i w agregacie uprawowo siewnym spalał 9-10 litrów na ha, podczas gdy kolega JD 6630 ok. 15 l/ha.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

kitowiak...*..jak belarusy sa takie super dlaczego tak wszedzie gubia olej chyba jak go montowali w fabryce zapomnieli

zamontowac uszczelniacze...........jaki nick taki post< :)

 

 

Nie wszyscy się z tym zgodzą... A myślisz że w innych ciągnikach nie ma przesiąków delikatnych itd/?? w 100% nigdy nie ma pewnosci że się nei zdarzy ale nie przesadzajcie że się leje strumieniami olej z niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

z jednych sie leje z innych nie zalezy jak dbasz. Jak nie dbasz to nawet z Fenda i johna sie bedzie lalo. Sam widzialem fenda farmera 515C z ktorego sie sonczylo i to dosc pokaznie :D wiec nie ma sprzetu idealnego sa tylko ludzie ktorzy to obsluguja i dbaja o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

Panowie przy obecnej technologi obróbki to nie powinno miec miejsca że ciagnik stoi na wystawie w olsztynie i jest "mokry" nic nie mam przeciwko belerusom fajne maszyny tylko nie dopracowane<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel125d    2

Ta oczywiście większość tak gada że to konto syna/córki...

 

Ortografia to raczej nie brak wprawy do kompa tylko twoja wiedza.

 

 

 

Czyli rozumiem że Farmtrac'a też testowałeś ? A i jeszcze przeciągałeś się na line ? Dobre.

Pisać każdy głupi potrafi ;)

Daj jakieś dowody bo na razie piszesz bezsensu zresztą jak 12 latek :)

 

farmtrac nie testowałem nie mam powodu kłamać co do twojej wiedzy nie wypowiadam sie arogandzki jesteś kolego a tu dla takich nie ma miejsca

 

Ta oczywiście większość tak gada że to konto syna/córki...

 

Ortografia to raczej nie brak wprawy do kompa tylko twoja wiedza.

 

 

 

Czyli rozumiem że Farmtrac'a też testowałeś ? A i jeszcze przeciągałeś się na line ? Dobre.

Pisać każdy głupi potrafi ;)

Daj jakieś dowody bo na razie piszesz bezsensu zresztą jak 12 latek :)

 

farmtrac nie testowałem a twojej wiedzy nie będę oceniał arogandzki jesteś kolego a tu brak miejsca dla takich

 

 

farmtrac nie testowałem nie mam powodu kłamać co do twojej wiedzy nie wypowiadam sie arogandzki jesteś kolego a tu dla takich nie ma miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

kitowiak...*..jak belarusy sa takie super dlaczego tak wszedzie gubia olej chyba jak go montowali w fabryce zapomnieli

zamontowac uszczelniacze...........jaki nick taki post< :)

 

Tak bo to niestety wszystkie belarusy tak mają... Lecz to nie jest duża różnica... I tak przed każdymi pracami trzeba sprawdzić cały ciągnik !! Wiesz żal mi cie koleś masz jakieś zetorowskie gówno i się podniecasz !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

 

farmtrac nie testowałem nie mam powodu kłamać co do twojej wiedzy nie wypowiadam sie arogandzki jesteś kolego a tu dla takich nie ma miejsca

 

 

 

farmtrac nie testowałem a twojej wiedzy nie będę oceniał arogandzki jesteś kolego a tu brak miejsca dla takich

 

To skoro Farmtac'a nie testowałeś to czemu piszesz że Belarus ma lepszy uciąg ? :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel125d    2
Napisano (edytowany)

kolego jeżeli weźmiemy ciągniki o podobnej mocy to po oględzinach możemy powiedzieć że belarus ma lepszy uciąg po pierwsze jego masa rozłożenie ciężaru na osie ogumienie poj silnika mom obrotowy nie wiem czy farmtrac ma jakieś szanse oczywiście warunkiem jest podobna moc nie można porównywać uciągu ciągnika 80 i 120 km poza tym belarus to świetny ciągnik do przeciągania co nie oznacza że farmtrac jest gorszy z pewnościom ma wiele zalet

 

Cytowanie poprzedniego posta i masakryczne błędy ort.

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Zacznij pisać coś sensownego bo jak na razie to piszesz bezsensu

 

I może lepiej zainwestuj w słownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel125d    2

Niezłe porównanie

Całkiem inne ciągniki. Farmtrac zbudowany jest na markowych podzespołach takich jak : Perkins, Carraro, ZF.

Farmtrac ma lepszy moment obrotowy 384Nm PRZY 1400 OBR/MIN gdy Belarus ma 375Nm PRZY 1400 OBR/MIN

Farmtrac ma o wiele lepszą skrzynie biegów 16x16 z rewersem i Power Shiftem, o większą wydajność pompy hydraulicznej 85 l/min (55 + 30) gdy belarus tylko 45 l/min.

 

Ogólnie wszystko w FT jest lepsze, prócz masy. Farmtrac jest lżejszy o 595kg. ale myślę że dociążyć trudno nie będzie.

 

Dane techniczne przemawiają za FT i jego bym tobie polecał, oczywiście jeśli ci fundusze pozwolą na to.

 

Tak po za tym są podobne tematy poszukaj

 

w tym farmtrac to silnik do bani

Edytowano przez milanreal1
post bez argumentacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Wspaniały argument. :) Widać, że konto 12 latka....

 

Chcesz zabłysnąć, a w tym problem, że nie wiesz czym

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Siemka . FT to nowy ciągnik młody na rynku nie wiadomo jak bedzie sie sprawował .po okresie np 7 lat . i jego cena tez jest spora .. skrzynie ma napewno lepszą .. rewers ! a pozatym belarus 952 i 1025 mają te same silniki róznią sie tylko dawką paliwa .. ja mam belarusa 952.3 nie moge na niego narzekać .mam troche ponad 30 ha i gwarantuje ze sie sprawdzi . różnica miedzy cenami tych ciągników to około 30 tys . za to można już kupić pług lub maszyne ..każdy wybiera sam ale w tych czasach trzeba wszystko brać pod uwage ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj