arekunited

Kredyt na zakup gospodarstwa rolnego

Polecane posty

arekunited    0

Witam

Jestem nowym uzytkownikiem na tym forum i mam takie pytanko do was wszystkich. Na obecna chwile mieszkam i prcuje w Anglii na zarobki nie narzekam aczklwiek szykuje sie do powrotu do Polski, bo zawsze bede w Anglii obcokrajowcem, w zwiaku z tym chcialbym kupic sobie gospodarstwo rolne w Polsce mysle o takim okolo 20ha razem z budynkami. Ja wiem ze dla niektorych to smiesznie brzmi ale rolnictwo od zawsze jest moja wielka pasja. Myslalem takze nad skonczeniem szkoly rolniczej w Anglii tylko nie wiem czy te szkoly sa uwazane w Polsce i moglbym starac sie o Mlodego Rolnika. Pytaniem kluczowym jest czy moglbym starac sie o jakis kredyt preferencyjny

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieniu    1

no spróbować zawsze możesz łatwo nie będzie na pewno ale może dostaniesz coś kasy napewno nie na wszystko tylko pewnie na maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Hmm 20ha to może się okazać że kasy dużo pójdzie a nie utrzymasz się tak łatwo z tego.

Szkoła? Jeżeli studia tam i później uzna Ci to szkoła w PL to spoko (nie pamiętam tylko jak się to nazywa).

Kredyt? Poczytaj tematy - nie ma kredytów preferencyjnych, no praktycznie nie ma.

 

Ja wróciłem z UK, moi znajomi zostali, oni jeżdzą nowymi furami ....


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekunited    0

Ja nie mysle o powrocie teraz tylko za jakies 5-7 lat, a w miedzy czasie splacalbym ten kredyt, powrot do Polski z dnia na dzien wogole nie wchodzi w rachube a pracowac dla kogos cale swoje zycie jakos mi sie nie widzi w rodzinie mamy 2 gospodarstwa i zaden z tych gospodarzy nie narzeka i zyja sobie moze bez luksusow ale w miare spokojnie a w razie niepowodzenia zawsze mozna gdzies wyjechac, bo jestem w tyle uprzywilewanej pozycji ze posiadam paszport jeszcze jednego kraju ale nie europejskiego wiec zawsze moge gdzies znowu wyjechac

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

kredyty preferencyjne z założenia są na powiększenie gospodarstwa, a nie kupno nowego, czyli musiałbyś kupić chociaż trochę ziemi za gotówkę, żeby mieć gospodarstwo, a dopiero później próbować z kredytem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekunited    0

kredyty preferencyjne z założenia są na powiększenie gospodarstwa, a nie kupno nowego, czyli musiałbyś kupić chociaż trochę ziemi za gotówkę, żeby mieć gospodarstwo, a dopiero później próbować z kredytem

Nie zamiescilem informacji ze juz posiadam 6 hektarow ziemi tylko ze ta ziemia znajduje sie w woj. dolnoslaskim a nie wiem czy koniecznie chcialbym tam mieszkac, ziemie ta dostalismy jako darowizna od rodzicow mojej narzeczonej, czy posiadnie tej ziemi ulatwi mi staranie sie o kredyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

kredyty preferencyjne z założenia są na powiększenie gospodarstwa, a nie kupno nowego, czyli musiałbyś kupić chociaż trochę ziemi za gotówkę, żeby mieć gospodarstwo, a dopiero później próbować z kredytem

g. prawda

na start tez sa - tzn w teorii, bo teraz ich nie ma wcale


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47
Napisano (edytowany)

na pewno ułatwi

po pierwsze masz gospodarstwo i chcesz powiększyć

zapewne nie masz wykształcenia rolniczego, a jakieś wymagania co do tego też są, dokładnie nie pamiętam, ale zapewne wystarczy zaświadczenie z gminy , że masz gospodarstwo i prowadzisz je osobiście

 

Yacenty - w jakiej lini są kredyty na start ?

jak ja kupowałem pierwszą ziemię rodzice musieli mi przepisać kawałek, żebym już miał gospodarstwo

fakt, kilka lat minęło, może coś się zmieniło

Edytowano przez redek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

jak masz już ziemie dłużej niż rok to Mlodego Rolnika nie dostaniesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

strzechu nie wprowadzaj w bład

czym innym jest projekt wspierania młodych rolników - potocznie zwany MR a czym innym kredyty z dofinansowaniem z lini nMR tez potocznie zwane MR :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj