bialy2005

problem z ustawieniem rozdzielacza Arag-a

Polecane posty

bialy2005    582

Panowie od jakiegos czasu cos mi swiruje rozdzielacz stałocisnieniowy tylko nie iwem co. Rozdzilacz wyregulowany oki powiedzmy na 4 bary podczas pracy ale jak zaczynam pryskac wali mi cisnieniem ponad 5 i powoli schodzi do ustawionego zeby doszło do normy to trzeba z 30l wypryskac :( Sprawdzałem wszystkie filtry itd jest czysto. Co moze powodowac takie podnoszenie cisnienia. Dzieje sie tak jak pochodzi chwile na właczonym wom i przelewie i po tem włączam prace i wchodzi na wysokie cisnienie. Rozbierac to pokretło od regulacji ? czy szukac gdzies indziej problemu ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

może podepne się pod kolegę,

u nas znów jest...

według wszelkich dostępnych tabel (dysze antyznoszeniowe mm 03 110) przy prędkości 9km/h i cis niecałych 5bar powinno wypryskać się ok 200l, ustawiam jade w pole a tam szok... wychodzi duuuużo za dużo, Obecnie ustawione jest na 2,6bar 9km/h i wychodzi 200l. Moje pytanie czym jest to spowodowane?

Przedtem jeździłem 330 i aby wypryskać 200l cieczy trzeba było ustawić 1,2bar na 4biegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

1. czy jesteś pewien,że manometr pokazuje właściwe ciśnienie

2. czy jesteś pewien pędkości ciągnika

3. czy dysze są standardowo co 50 cm na belce

4. jeśli 1, 2 i 3 są prawdą to sprawdź wydatek jednostkowy rozpylaczy czy nie są rozkalibrowane

5.jeśli 4 jest ok musi się zgadzać z tabelami

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u mnie akurat wydatki zgadzaja sie z tabelami :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Ja też się podepnę pod temat.

U mnie sprawa się tyczy falowania ciśnienia, podczas pryskania ciśnieniem 3,2 bara po jakimś czasie potrafi spaść do 2,6 lub wrosnąć nawet do 4 bar. Obroty womu są na poziomie 500 obr/min, kupiliśmy nawet nową wydajniejszą pompę ale dalej jest to samo i trzeba pokrętłem to korygować. Regenerował ktoś ten zawór czy tam rozdzielacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Kolego @ Dawido , jaki masz wąż na zasilaniu pompy ? U mnie był zbyt miękki i się zaciskał zmniejszając ilość pobieranej cieczy , cały zeszły sezon miałem podobne objawy : ciśnienie falowało i trzeba było co chwile korygować , a wskazówka manometru i tak drgała . Podejrzewałem wadę zakupionego nowego zaworu( stałociśnieniowy ) , pompę itd. Po wymianie przewodu ssącego ( pompa -filtr ) jak ręką odjął .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Dokładnie jak pisze fezoi - sprawdź węże czy się nie zaciskają, no i czy gdzieś nie zasysa lewego powietrza, wtedy też ciśnienie faluje.

A co do pryskania na konkretnym biegu to najpierw trzeba sobie wyliczyć jaka jest prędkość i nie da się tego zrobić na oko. Kijki, miarka, stoper i coś do pisania i trzeba sobie wyliczyć jakie obroty na którym biegu dają jaką prędkość. Do tego trzeba wziąć poprawkę na ukształtowanie terenu i rodzaj gruntu. Znam asów, co próbę robią na asfalcie a potem się dziwią, że na polu im się nie zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Na jednej i drugiej pompie jest to samo, powietrza nie zaciąga, węze nawet nie drgną, był serwisant sprawdzić co tam się dzieje i wychodzi na to że zawór stałociśnieniowy jest do wymiany.

Edytowano przez Davido

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin118    0

witam am podobny problem jak opisuje kolega wyzej Sebastian. mianowicie wszystrko ustawione ksiazkowo kalibracja prawidlowo i wydatek z rozpylacza powinien pasowac a mimo to zostaje zurzyte za duzo cieczy jakies 25l na hektar. jaka pomoc o co moze chodzic?? opryskiwacz nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

skoro zostaje to znaczy, że coś nie jest książkowo. Jakie rozpylacze masz założone, jak mierzysz prędkość? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin118    0

rozpylacze zwykłe 110-03 predkość 7km/h (mierzona na 100 metrach) wydatek cieczy z rozpylacza 1,45l/min. i według obliczen powinno wyjsc niecałe 250 litrow wody na hektar. cisnienie 4bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

więc zrób sobie mierzenie prędkości raz z pełnym, raz z pustym opryskiwaczem - będzie na pewno różnica (zwłaszcza jeśli opryskiwacz jest zawieszany), weź z pomiarów średnią. Co do rozpylaczy to czy testowałeś opryskiwacz na stole rowkowym lub odpowiednią miarką? Jeśli to nie są markowe rozpylacze mogą mieć odchyłkę od katalogu. Przydałoby się też sprawdzić manometr na SKO, może jest wadliwy?

25 litrów z hektara to 10% dawki, wystarczy, że manometr będzie miał małe przekłamanie albo mały błąd w obliczaniu prędkości i już się zgadzać nie będzie. Skoro Ci zawsze zostaje 25 litrów z hektara to raczej problem nie leży po winie operatora (kwestia utrzymania prędkości) a raczej w błędnej konfiguracji maszyny lub błąd w wyliczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin118    0

dzieki to samo mysle. doladniej o manometr moze3 przeklamywac tym bardziej ze jest liniowya skala a nie logametryczna. a rozpylacze fakt jak patrze to tz tanszych.dfzieki wielkie i pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo-17    11

Witam wiem że nie na temat ale mam nadzieje że mi ktoś pomoże. Mam problem z opryskiwaczem Krukowiak apollo. zaczepiłem opryskiwacz jak zawsze i nie chce mi podnieść ani rozłożyć belki :(??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Włącz wałek :)


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

sprawdź połączenia hydrauliczne (czy dobrze podłączyłeś), filtr no i działanie hydrauliki w ciągniku. Może brakuje Ci oleju w ciągniku, może filtr zatkany. Gdy włączysz hydraulikę w ciągniku węże hydrauliczne do rozdzielacza napełniają się? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Może masz coś z prądem w ciągniku gdzie podłączasz sterownik (za słaby) albo cewka się spaliła na rozdzielaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek96    0

Witam, jest ktoś mi w stanie polecić jakiś sklep w którym mogę kupić rozdzielacz stałociśnieniowy manualny firmy ARAG, tylko żeby była pewność że jest on oryginalny... Czy może polecalibyście jakieś inne rozdzielacze stałociśnieniowe do belki 12m podzielonej na 3 sekcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj