Zaloguj się, aby obserwować  
jelonek2012

Odległość upraw od działki sąsiada

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jelonek2012    0

Witam, mam pytanie, jaka musi być odległość od działki na której sieję zboża do działki sąsiadującej z tą działka ( na tej działce stoi dom ) jeżeli ktoś ma pomysł to proszę pisać. Chętnie poczytam jakieś akty prawne na ten temat, ponieważ sąsiad jest dość upierdliwy. Twierdzi że mu się kurzy jak robię w polu i robi z tego duży problem. A ja muszę wiedzieć jakie są normy i będę się ich przestrzegał. Liczę na pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hatetusk    1

Nie wiem jakie są normy co do zwykłego uprawiania ale na pewno masz normy co do pryskania i tych bym na twoim miejscu przestrzegał jeśli sąsiad jest upierdliwy A co do reszty to wątpię aby jakieś były określone normy chyba że jak masz na maszynach określone na jakich robisz - np na kosiarce rotacyjnej jest podane że można pracować 50 m od ludzi ale czy coś za to grozi oczywiście jeśli nie będzie wypadku to chyba tylko to że sąsiad wytoczyłby proces cywilny że narażałeś jego zdrowie Ale to tylko taka abstrakcyjna teoria W którymś numerze Top Agrar był opisany przykład ze sąsiadowi śmierdziało więc trochę inny przykład ale wyjaśnienie adwokata mówiło że jeśli w jakiś sposób twoje czynności związane z prowadzeniem gospodarstwa naruszają czyjś spokój to zwłaszcza na terenach rolniczych nie ma mowy o naruszaniu prawa bo są to normalne czynności które musisz wykonywać i są uzasadnione prowadzeniem twojego gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechol    1

Odnośnie pryskania to jeśli dobrze pamiętam z kursu chemizacyjnego nie ma norm co do budynków, można pryskać np. przy samym budynku sąsiada, jest za to chyba jakaś odległość od drogi publicznej... co do zapachów to jak zmierzyć jego nasilenie? pole do popisu sąsiad ma jednak w przypadku jeśli będziesz np. bałaganił na drodze lub zakłócał cisze nocną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Do oprysku to 5 metrów od drogi publicznej, ale chyba przymajmniej od powiatowej, 15 metrów od ujęć wodnych, i rzek. A pod domem to możesz pryskać i może ci gość naskoczyć.

Teraz miałem taką sytuację że pryskałem rzepak na płatka o 11 godzinie. Kobieta wyskoczyła z domu że jej śmierdzi. Co ja robię. bo przecież rzepak pryska się tylko w nocy. Z awanturą do mnie.

Jej dom jest z 30 metrów od pola., za drogą miedzy narodową.

Przyjechała inspekcja i nic mi nie zrobiła.

Fakt zapłaciłem 100 zł mandatu bo na środku co pryskałem nie było informacji że mogę go mieszać z innym, a ja pryskałem dwoma środkami.

Kobiety na początku powiedzieli mi że już mnie sprawdzili i mam wszystko w porzątku i nic mi nie zrobią.

Tego samego dnie pod Wałbrzychem pryskali rzepak a w Książu była wystawa kwiatów.

Policja chciała żeby zjechali i chłopaki nic sobie z tego nie robili. pryskali dalej. Policja stała i patrzyła się.

Tak samo jest jak obornik pod Wałbrzych wożą pod samymi oknami osiedla. Policja tylko jeździ a telefony gorące.

Więc niech sobie pogada i tak nie nie może zrobić. Nie ma co się przejmować tymi gatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

U nas gość z warszawy wezwał wszystkie służby jak sąsiad wywoził obornik ,BO MU ŚMIERDZIAŁO -policja dała pouczenie warszawiakowi że jak następnym razem wezwie bezpodstawnie to zostanie ukarany...został poinformowany że to jest wieś a nie miasto i trzeba się przyzwyczaić do takich zjawisk a jak nie pasuje to nikt nie zmusza do wąchania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Nie ma czegoś takiego jak odległość upraw od granic działek. Nawet nie ma wprost uregulowanej odległości drzew od granic(sądy posiłkują się przy tym regulaminem ROD). Z własności możesz korzystać tak jak pozwalają Ci ustawy i w taki sposób aby nie przeszkadzać sąsiadom. A nie wiem w jaki sposób udowodni przed sądem, że Twoje prace powodują uciążliwe immisje które przeszkadzają mu w życiu i normalnym mieszkaniu.

Ale tak jak wyżej wspomniano, musisz się teraz pilnować bo policja może być wzywana do wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj