Lukas85

Claas Dominator 96

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukas85    37

Kilka dni temu kupiłem kombajn Claas Dominator 96. Maszyna jest na hydrostacie, z silnikiem merca 170KM. Chciałbym prosić użytkowników tego modelu o pomoc w rozszyfrowaniu wskazników znajdujacych się na desce rozdzielczej. Jest ich tam całe mnóstwo a w większości nie wiem ktory do czego służy i czy wogóle działa. Podpowiedzcie też to czego służą porkętła i przełaczniki na panelu przy wskazniku z czujnika strat. Kolejne pytanie, może banalne ale jednak - mianowicie jak włączyc swiatła w tej maszynie bo nigdzie nie moge znazc włącznika?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Na desce koło kierownicy są w większości czerwone kontrolki czujnków awaryjności tzn. od wytrząsaczy, podajnika kłosowego, zbożowego, pochyłego,, takze od hamulca ręcznego, ciśnienia oleju, ładowania. Wszystko raczej poznasz po ikonkach jak co to podeślij zdj. i wytlumacze. Światła włącza sie na przełączniku na kolumnie kierowniczej z lewej strony(wyciąga sie go).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37
Napisano (edytowany)

Dzieki za odpowiedź. Jutro rano zrobie zdjęcia i zaznacze dokładnie czego nie wiem

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Czy o to chodzi?post-21378-0-64706100-1336678248_thumb.jpg


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37
Napisano (edytowany)

Tak dokładnie o to chodzi, dzięki, może ktoś jeszcze dysponuje schematem instalacji elektrycznej do dominatora 96?

 

Poniżej zamieszczam zdjęcia przełączników ktore mam w kabinie, jeżeli ktoś wie co do czego słuzy prosze o pomoc

 

dsc01202zj.jpg

dsc01203k.jpg

dsc01204j.jpg

dsc01205mxy.jpg

 

EDIT

Rozszyfrowałem przełaczniki z ostatniego zdjecia: pierwsze dwa to "koguty" kolejne wycieraczki odpowiednio górna i dolna dalej wentylator, jakieś światła i oświetlenie kabiny.

Powiedzcie mi czy te przełaczniki były w oryginale czy to czyjeś mody?

Edytowano przez Lukas85

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Włączanie świateł masz po prawej a to ciekawe bo u mnie po lewej- to ten biały wyłacznik, po lewej masz kierunkowskazy a ten czerwony to awaryjne. Pokrętła przy czujnikach strat to ustawianie ich czułości, nad zegarem od strat masz jeszcze jakieś 2 przełaczniki(ja ich nie mam) sa podpisane tylko byś musiał francuski przetłumaczyć...a obok nich te czerwone to wyglądają na jakieś wyłączniki masy. W kabinie na górze Wipers to koguty(chyba masz 2), Cooler to nawiewy(Fan) a ten drugi to pompka od klimy wodnej(o ile ja masz). Light to światła dodatkowe o ile je masz, a Warning to jeszcze nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Biały przełacznik od właczania swiateł ma dwie pozycje. Przy wyciagnieciu jeden raz zapalaja się swiatła postojowe, przy wyciągnięciu go do końca zapają się lampy główne z przodu. Tył póki co nie działa ale to się zrobi. Ciekawi mnie jedna rzecz, mianowicie na panelu kontrolek jest kontrolka z symbolem świateł długich, czy powinna ona się zapalać przy wyciągnieciu tego przełacznika do konca? I jeszcze jedna sprawa, zauważyłem że tylne lampy mają zarówki dwuwłóknowe, czy powinien działać w nich także hamulec (stop)?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

u mnie sie nie zapala bo jak wyciagniesz raz to masz pozycyjne a drugi raz to mijania ;p wiec od drogowych sie nie zaswieci :D u mnie na jednym tym wipers jest wycieraczka drugi chyba pusty a koguty mam na light

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206
Napisano (edytowany)

Długie jak co to beda działac gdy pociągniesz przełącznik od migaczy do góry :) Z tyłu na pewno są stopy.

 

Edit: Poprawka, długie do dołu...

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

sprawdze to z tymi dlugimi ;d ale i tak malo kiedy mozna je wlaczyc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37
Napisano (edytowany)

Koledzy w jakimś temacie wyczytałem że wskaźnik obrotów bębna młócącego w zależności od położenia któregoś z przełaczników może pokazywać albo prędkosc jazdy albo obroty bębna czy to prawda? W chwili obecnej u mnie obroty bębna nie są pokazywane i nie wiem czy cos jest zepsute czy wlasnie przelaczone bo nawet nie pomyślałem że coś takiego może być. Obok licznika mam przełacznik hebelkowy z dwoma połozeniami i jednym środkowyt, czy to może być to?

Jest jeszcze jednen tajemniczy przełacznik :) jest to wyciągany przełacznik na 100% oryginalny, koloru czrnego umieszczony przy dźwigni zmiany biegów, ktoś wie do czego moze służyc?

Edytowano przez Lukas85

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39
Napisano (edytowany)

predkosc jazdy i obroty przestawiasz tym przelacznikiem kolo kierownicy po prawej stronie jest on tak umieszczony jak orotomiesz tylko z prawej gornej strony kolumny :) OO nawet jest widoczny na twojej 2 focie :)

jak nie pokazuje obrotow bebna sprawdz z lewej strony przewodoy od czujnika :)

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

jest to wyciągany przełacznik na 100% oryginalny, koloru czrnego umieszczony przy dźwigni zmiany biegów, ktoś wie do czego moze służyc?

 

Służy do wyłączania przycisku (podnoszenie -opuszczanie hederu) na dźwigni hydrostatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Teraz ja zadam pytanie. Jak ustawiacie kierownice wiatru na zboża a jak na rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37
Napisano (edytowany)

Zlokalizowałem do czego sa te duże przełaczniki tzw. "heble" obok czujnika strat, załaczają one napięcie na dodatkowych wyjściach napieciowych przy gardzieli, zapewne było to zasilanie jakiejś elektrycznej kosy czy czegos podobnego.

Kolejna rzecz jaką próbowałem zlokalizować to kontrolki napełnienia zbiornika. Znalazłem kabel ktory od niech idzie, ale pod kabiną złaczka ta jest wolna, odpięta o czegos. Jedyna która wydaja się pasować jestr takze wolna złaczka z dwoma przewodami na wsówki w pastikowej obudowie. Przewody jakie z niej wychodza to czarno zółty i czerwono zółty. Sprawdzałem przy zegarach i rzeczywiście są tam takie przewody i wydaje sie że idą właśnie do tych dwóch kontrolek (przynajmniej sprawdzając miernikiem na to wychodzi), mógłby ktos sprawdzic jak ma u siebie?

Kolejna sprawa to lampy z tyłu kombajnu (na samym tyle) i pod kombajnem w okolicy sit. Powiedzcie mi kiedy i czym one powinny byc zapalne. Czy powinno dac sie je zapalic bez przekrecania kluczyka? Lampa na sita ma włacznik ale ta z samego tyłu włacznika nie ma, jak powinno się ja właczać?

Kierunkowskazy udało mi sie naprawić, winnym okazał sie zacinający sie przełacznik świateł awaryjnych.

Mam jeszcze jedna prośbę, czy mógłby mi ktos zrobic zdjecie otwartej pokrywki ze skrzynką bezpieczników? W moim kombajnie sporo z nich jest odłaczonych (ucietych) i wiszą tam dwa wolne kabelki szaro czerwone do niczego nie podłaczone, do czego mogą one słuzyc?

I jeszcze jedno pytanie odnośnnie czujnika zapchania wytrząsaczy (ten pod zapykana klapką), czy jezeli kombajn jest zgaszony a kluczyk przekrecony jezeli go nacisne to powinien zabrzmieć sygnał dźwiękowy, czy ten czujnik działa tylko przy uruchomionym kombajnie?

Znalazłem też pod dachem niewielką wydaje mi sie syrenkę dźwiękową ktora chyba nie działa macie cos takiego u siebie?

I chyba jedna z ostatnich spraw na tą chwilę, mianowicie jakie kontrolki powinny się zapalać jak przekręce kluczyk? Bo u mnie zapala sie tylko kontrolka od ładowania i olejenia, ktore gasna po odpaleniu silnika

Znalazła się jeszcze jedna zagadka, czym powinno się zapalac lampkę w zbiorniku?

 

elektrm.jpg

Edytowano przez Lukas85

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Wtrące się troche w temat,ale mam pytanie, czy u Was przy załączeniu się kontrolki od zapełnienia zbiornika automatycznie włącza się kogut?

 

@lukas85 skąd kupiłeś Claasa? Wrzuć w galerię jakieś zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

kombajn kupiłem w miejscowości pokrzewnica koło piły, zdjecia wrzuce pozniej bo poki co nie mam zadnych zrobionych


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

u mnie zalancza sie kogut przy 70% zbiornika a jak swieci ta czerwona od 90% to tez lypie :) ale jak reka popchne ta mebrane w zbiorniku to zapala tylko kontrolke ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

@lukas85 od rolnika kupiłeś? był na allegro?

@kravter ciekawe na jakiej zasadzie to działa, ze jak zboże jest zbiorniku to załącza też koguta a jak ręką nacisniesz membrane to tylko kontrolki świecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

aukcja była na allegro, sprzedajacy jest rolnikiem ale oprócz tego sciąga maszyny z zagranicy, a dlaczego pytasz oglądałeś go moze wczesniej?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206
Napisano (edytowany)

@lukasz sprawa jest troche ciężka z elektryką bo każdy Dominator ma lampy gdzie indziej lub ich tez nie ma, każdy ma co innego, jeden bardziej napchany elektryką drugi mniej... -_- U mnie wszystko chodzi bez załączenia stacyjki- bardzo dziwne :ph34r: A alarm mam, działa przy napełnieniu zbiornika. A kontrolki które są na zgaszonym na załączonej stacyjce to tak jak mówisz ciśnienie, ładowanie no i ręczny jak zaciągnięty.

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Dzięki za odpowiedź, rozumiem że każdy model może mieć nieco inaczej rozwiazaną elektrykę, ale myśle że warto zapytać co i jak żeby mniej więcej mieć pojęcie jak co powinno działać. Zobaczyłem że kilka kontrolek z licznika było przepalonych, to dlatego miedzy innymi nie dział mi wskażnik hamulca ręcznego. Lampka w zbiorniku zboża pali mi się cały czas po przekręceniu kluczyka czy tak ma być bo żadnego włacznika nie znalazłem? Znalazłem też jeden czujnik przy dźwigni do wysypywania zboża, ale kabel jest urwany i nie wiadomo gdzie powinien być, moze ktoś wie?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

eryko@

 

to dziala tak koguta wlacza tylko dolna mebrana ta od 70% zbiornika a ta gorna od 90% tylko kontrolke :D

 

 

bo po co ta gorna ma wlaczac koguta skoro dolna trzyma juz pszenica :D i koguty lypia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

u mnie lampa się nie wlącza, musze popatrzeć dlaczego, a macie u siebie przy fotelu z lewej strony sygnalizator dzwiękowy? Przynajmniej tak mi sie wydaje ze to jest to, w białej plastikowej obudowie idzie do niego jeden przewód


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

u mnie jest z prawej (jak sie siedzi) ale nie dziala cos tak lekko pyka raz tylko jeczal a tak to sie caly sezon nie odzywal nie wiem czemu mam tylko takie dziwne gluche pykanie z niego ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj