Zaloguj się, aby obserwować  
hatetusk

Problem z cielęciem

Polecane posty

hatetusk    1

Mam problem z około miesięcznym byczkiem rasy limousine Chodzi on na pastwisku z krową mamką i w piątek tydzień temu zauważyłem że coś nim nie tak- nie chodzi tylko leży jakiś smutny Później zauważyłem że w miejscu gdzie ma kolczyk zrobiła się rana bo się nie zagoiło W sobotę przyjechała weterynarka i oprócz zdezynfekowania rany dostał penicylinę i jakiś antybiotyk w zastrzyku W poniedziałek znów dostał zastrzyk i już było z nim wszystko OK Hasał sobie po polu normalnie a dziś znów leży smutny i chodzi tak noga za nogą Ucho już się zagoiło , załatwia się normalnie, ciąga sobie mleko od matki ale potem zamiast chodzić to się kładzie i leży Martwi mnie też to że słabo chodzi i nie wstaje tak od razu tylko kilka razy trzeba go zganiać żeby wstał Co może mu dolegać? Miał ktoś coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Domyślam się ,że temperatury nie mierzyłeś? Podstawowa sprawa , a tak często o tym zapominamy. Nogi bez zmian? Mam na myśli gorące raciczki , obrzęknięte stawy .A może to po prostu leniuszek jest i pomału wraca do siebie po antybiotyku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hatetusk    1

Nogi bez zmian żadnych obrzęków ani nie bolą go stawy przy uciskaniu Natomiast zauważyłem że ma trochę przyspieszony oddech Temperatury nie mierzyłem teraz ale wczesniej mierzyła weterynarka i miał 38 stopni Teraz ma uszy i nos ciepłe więc chyba nie ma gorączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hatetusk    1

Witam ponownie Cielak ciągle nie wykazuje żadnych innych objawów poza tym że długo leży i jakoś dziwnie chodzi - nie utyka na jedną nogę ale jakoś obie tylne nogi dziwnie i ostrożnie stawia Podejrzewam ze chodzenie sprawia mu ból i stad ta skłonność do leżenia Co można zrobić aby sprawdzić co jest tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wzdowian    1

ja mam troszke inny problem a mianowicie cielaczek rasy simental urodzil sie slepy czy podawanie witaminy B1 cos da czy moze ktos ma inny pomysl jak go wyleczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hatetusk    1

Teraz zauważyłem że cielak ten jak wstanie i chwilę pochodzi bo ucieka pomału jak się do niego podchodzi to zaczyna tylne nogi stawiać na samym koniuszku racic przesuwa ciężar ciała na przednie kończyny i w końcu nie ma już sił i się kładzie Nie widać żadnych zmian w tylnych racicach i nie reaguje też na uciskanie racic i w ogóle nóg więc co może sprawiać mu ten ból przy chodzeniu? Czy to może być ochwat - czy też przy ochwacie uciskanie racic powodowałoby ból? Zastanawiam się też czy to moze niedobór selenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5

Teraz zauważyłem że cielak ten jak wstanie i chwilę pochodzi bo ucieka pomału jak się do niego podchodzi to zaczyna tylne nogi stawiać na samym koniuszku racic przesuwa ciężar ciała na przednie kończyny i w końcu nie ma już sił i się kładzie Nie widać żadnych zmian w tylnych racicach i nie reaguje też na uciskanie racic i w ogóle nóg więc co może sprawiać mu ten ból przy chodzeniu? Czy to może być ochwat - czy też przy ochwacie uciskanie racic powodowałoby ból? Zastanawiam się też czy to moze niedobór selenu

Ja w tym roku miałem to samo juz z czterema cielakami. Wieczorem skacze jak szalony a rano juz leży i jak wstanie to sie trzęsie, cały sztywny i pada. Wet dał mi za każdym razem zastrzyki jakieś antybiotyki(3 w 1) i jak narazie skutkowało choć dwa jeszcze tdo końca nie wyzdrowiały. Początkowo myślałem ze to wina byka bo jak on był mały to miał to samo i myslałem że to genetyczne i teraz byka odłączyłem od stada i wpuściłem nowego.


Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hatetusk    1

Niee Mój to ma inne objawy - bo zachowuje się całkowicie normalnie - nie jest sztywny ani nic tylko widać że ma jakiś problem z tylnymi nogami i dlatego tyle czasu leży Dziś kupiłem selen z witaminą E i dam mu zastrzyk - może to coś da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

Podobne objawy występują przy zapaleniu pępka , niech kolega @hatetusk go dobrze obejrzy . To są powikłania z zaniedbań w pierwszym tygodniu życia . Leczenie antybiotykiem przez dwa tygodnie u mnie stosowałem tetracyklinę i pępek smarowałem maścią ichtiolową .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hatetusk może Twój byczek chorować na płuca to częsta przypadłość małych cielaków .Objawy to właśnie przyspieszony oddech, posmutnienie,brak apetytu czasem biegunka .Ja spotkałam się z takim przypadkiem u siebie i już od jakiegoś czasu stosuje profilaktyczne szczepienia cielą zaraz po urodzeni (nie chorują ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hatetusk    1

Wydaje się że zastrzyk z selenem i wit E pomógł Teraz nawet nie można podejść do cielaczka bo ucieka Musiał mieć coś z mięśniami bo na zewnątrz nic nie było widać niepokojącego Za 2-3 tyg dostanie jeszcze jedną dawkę i może będzie już dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareks710    0

hej.Mam pytanie do wszystkich. Czy ktoś sie kiedys spotkal z czyms takim ze cielak krotko po odsadzeniu nie chce wstawac? Kilka dni temu oddzieliłem 3 miesieczną jałówke limoze od mieszanej krowy, i po dwóch dniachnie nie wstaje. Wet. twierdzi ze to odwapnienie i dal mi zastrzyki calcium cos tam ale slabo sie jej poprawia, wogle traci apetyt i nie zuje zujki. Niech ktoś coś poradzi jesli moze i kiedys sie z czyms takim spotkal???prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj