pigmej3

przeróbka c 4011 na c-360

Polecane posty

seweryn20    825

Skoro zaspy wielkie to łycha musi odrzucać. Więc nic turowi nie zrobi.

355 ma taką sama okrągłą oś jak 4011.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jontek    0

Ale niestety twardą. Przynajmniej w tym konkretnym ciągniku amortyzacji niet. Za to przedni zaczep jak w 40 - zwykły hak do holowania.

Muszę się jeszcze rozpytać sąsiadów, bo usłyszałem niepotwierdzoną plotkę, że blok jest po zamamrznięciu wody. W oleju nic nie widać, przy odpaleniu może coś będzie widać od zewnątrz. Z prób nakręcę filmik i poproszę Kolegów o ocenę

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Mój Ursus jak wierny pies. Gdzie stanie tam sika, znaczy miejsce zaznacza.
"Albowiem nie samym 'bynajmniej' człowiek żyje, formalnie..." - Lubię język polski i staram się go szanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

4011 miała twarde zwrotnice. Resorowane były na żądanie. Ogólnie części nie są specjalnie drogie, jest wielgachny rynek z częściami używanymi. Jak spuści na wymianę bloku a reszta będzie ok to brać.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jontek    0

Próbowałem poszukać bloku w necie i nie trafiłem. Jest taki sam jak w 60tce?


Mój Ursus jak wierny pies. Gdzie stanie tam sika, znaczy miejsce zaznacza.
"Albowiem nie samym 'bynajmniej' człowiek żyje, formalnie..." - Lubię język polski i staram się go szanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mój sąsiad ma z twardą osią.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ma oryginał z układem na 2 drążki ?

 

Według mojej wiedzy wszystkie były resorowane,

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jontek    0

Też tak myślałem aż na własne oczy nie zobaczyłem, ale to raczej jakaś przeróbka któregoś kolejnego właściciela,

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Mój Ursus jak wierny pies. Gdzie stanie tam sika, znaczy miejsce zaznacza.
"Albowiem nie samym 'bynajmniej' człowiek żyje, formalnie..." - Lubię język polski i staram się go szanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

blok może być od c 360, jest inny filtr oleju (puszkowy), trzeba zmienić pompę olejową, reszta może być ze starego silnika. większość 40 ma resorowany przodek, zawsze możesz taki dokupić za grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie wszystkie. Resor był na specjalne żądanie. Sam miałem na sztywnej 4011. Blok nie jest taki sam. Największa różnica to miejsce gdzie jest przykręcony filtr oleju. Jest inny odlew i sam filtr.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jontek    0

No i zakupiłem.

Pytanie mam gdzie mogę wstawić zdjęcia i filmik, aby koledzy mogli oceniać/doradzać/komentować?

No i przy okazji relacjonować remonty i modernizacje.

 

No nie chcę się narazić moderatorom, a tu już koledze wątek zająłem.


Mój Ursus jak wierny pies. Gdzie stanie tam sika, znaczy miejsce zaznacza.
"Albowiem nie samym 'bynajmniej' człowiek żyje, formalnie..." - Lubię język polski i staram się go szanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    229

foto i ew. foto z remontu do galerii, remont i modernizacje na tym forum (modyfikacje), a filmiki na yt :)

Edytowano przez kamil927

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jontek    0

Jeszcze poproszę o info/ link do info jak dodawać do galerii.


Mój Ursus jak wierny pies. Gdzie stanie tam sika, znaczy miejsce zaznacza.
"Albowiem nie samym 'bynajmniej' człowiek żyje, formalnie..." - Lubię język polski i staram się go szanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Taka sama poza wałkiem wom. Są ze sobą zamienne nawet z perkinsem po wymianie wałków sprzęgłowych.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Środek ten sam jak pisze kolega seweryn20 oprócz wałka wom, z zewnątrz jest kilka zmian :) kolumna, pokrywa ..


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj