Skocz do zawartości
michaal31

Głowica od MTZ80 do 50?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
paki88    0

Muszę kiedyś zwalić misę i zobaczć - jak będą gwinty to dołożę przeciwwagi  i dam do wyważenia i po sprawie.

Ps. może nie w temacie, ale w sobotę pojechałem nim z agregatem w pole. Raz przejechałem z 200 metrów i musiałem zrobić pauzę więc go zgasiłem, po jakiejś godzinie wróciłem, odpaliłem przejechałem trochę i mi się wziął i traktor skończył.  Wali dymem, leje ropę w tłumik, chodzi jakby chciał a nie mógł. W agregacie na 2 szosowej (szóste przełożenie)nie czuł roboty a teraz 2-3 terenowa (3-4 przełożenie) i ma ciężko, a chmura taka, że w kabinie się dusiłem.  Dawałem wtryski do sprawdzenia to końcówkę jedną wymienili a resztę podregulowali i dalej to samo. Na jeden gar jakby nie chodzi. Dzisiaj byłem z pompą u pompiarza to jest jak nówka sztuka.

Co może mu być?

Straszą mnie pierścieniami. Ewentualnie zastanawiam się czy  zawór jeden nie puszcza.

Ktoś jakieś pomysły?

seweryn20    573

Zawory na pewno do sprawdzenie, filtr powietrza i cały dolot sprawdź czy drożny.

Wał żeby obejrzeć wystarczy filtr oleju zdjąć. Michy nie ruszaj jak nie musisz.

paki88    0

Chyba znalazłem... Rozkontrowała mi się przeciwnakrętka od regulacji zaworów. luz tak na oko z centymetr Muszę jeszcze przekopać forum bo zapomniałem jak to się regulowało.

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    573

Najprościej na mijania.
Wpisz sobie mtz instrukcja w Google i wejdź na instrukcję pronar. To samo.

slawek80    5

Przyjacielu w moim trupie już tylko szyby zostały po staremu. głowica, tłoki, tuleje i tak dalej wszystko już jest przełożone. Został tylko  ten nieszczęsny wał i przez niego boję się pakować turbinę. Szukam słowa otuchy i wsparcia, bo gdybym wiedział że na tym wale bez przeciwwag turbina nie urwie mi nic  w silniku to w 15 minut zamawiam cały zestaw.

A wersja Ł nie miała rozrusznika elektrycznego bo zamiast tego był rozrusznik spalinowy.

Przeciwwagi na wale są montowane po to aby przy wyższych obrotach wał nie rozwalał panewek, albo nie wylazł bokiem  :D . Jeśli założysz turbo ,a obroty silnika zostawisz te same to nic nie powinno się dziać o ile wał był obliczony ( wykonany na większe obciążenia) , ale po przeczytaniu pobieżnie wcześniejszych Twoich postów to i tak mniemam , że pompę wtryskową masz i tak ustawioną na 2200 obr/min. , a tu już powinny być montowane przeciwwagi.

paki88    0
Napisano (edytowany)

2500 :)

Dzisiaj gadałem z pompiarzem i ogólnie mechanikiem od tego i mówił z kolei, że skoro przeciwwag nie ma to jest wyważony tak że i  bez nich  będzie chodził. I że turbina też powinna na tym iść, chociaż niespecjalnie w to wierzę

Edytowano przez paki88

slawek80    5

ja nie mam wiedzy ani teoretycznej , ani praktycznej jak były wykonywane wały pod turbo, a jak do silnika wolnossącego (twardość , obróbka cieplna) , ale przeciwwagi są tylko po to, żeby zniwelować bicie wału przy wyższych obrotach. W sumie to sam się dziwie jak to Ci chodzi na 2500 obr/min.

paki88    0

Powiem Ci że chodzi nawet nieźle ale że tak powiem bardzo łatwo spada z tych 2.5k obrotów. Jak mu ciężko to spada na 1800-1900 i tam już walczy. I dlatego chcialbym mu coś dołożyć żeby te obroty w nim utrzymać na wyższym pułapie przy obciążeniu.

seweryn20    573

Spada bo mniejsza jest masa wirująca a w niej magazynuje się moment obrotowy. 

Kąt wtrysku paliwa sprawdzić czy jest taki jak w ciągnikach z większymi obrotami. Możliwe że jest późniejszy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się